Sputnik radijas, archyvinė nuotrauka

"Washington Post" papasakojo apie Sputnik radiją JAV

35
(atnaujinta 14:18 2017.07.13)
Rusija įsiveržė į Amerikos FM diapazoną: vietoj Vašingtono radijo, kuris anksčiau transliavo "kantri" stiliaus muziką, šiuo metu kalba Sputnik radijas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Amerikos radijo klausytojai gavo galimybę išgirsti "Rusijos įtakos" į JAV vidaus politiką balsą — šalyje prasidėjo Sputnik radijo transliacija, rašo laikraštis "The Washington Post".

"Aš įsitikinęs, jus apie mus daug girdėjote. O dabar galime pasiklausyti", — leidinys cituoja JAV Sputnik radijo redakcijos vadovo Mindijos Gavašelio žodžius.

Sputnik FM transliacija prasidėjo Vašingtone liepos 1-ą ir vyksta visą parą. Be to, transliuojama skaitmeniniais formatais DAB/DAB+ (Digital Radio Broadcasting), bei internetu.

Televizijos kanalo RT logotipas. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Programų blokas sudarytas iš naujienų ir teminių laidų — nuo politinių šou iki ekspertinės analitikos ekonomikos ir finansų srityje.

"Galimybės, kurios čia suteikiamos, neįvertinamos. Analoginiai leidiniai "Washington Post" ir „New York Times" neleidžia daugeliui visame pasaulyje išsakyti savo nuomonės", — "Washington Post" cituoja žurnalisto Judžino Perjero.

Sputnik radijuje jis veda laidą "By Any Means Necessary", kurioje akcentuojamos jaunimo ir judėjimo "Black Lives Matter", prieštaraujančio smurtui prieš tamsiaodžius, aktyvistų nuomonės.

Konservatyvias pažiūras eteryje apžvelgia buvęs portalo "Breitbart" reporteris Li Stranachanas: jis su kolega rengia politinį šou "Niksonas ir Stranachanas" ("Fault Lines with Nixon and Stranahan").

Sputnik radijuje jis pradėjo dirbti dėl kelių priežasčių: visų pirma, tai — netradicinė žiniasklaida, priklausanti dideliai korporacijai, o konservatoriaus teigimu, tai jam yra pagrindinis dalykas, visų antra, jis įsitikinęs, kad amerikiečiai klysta, laikydami Rusiją priešu.

Daugelis Sputnik vedėjų, tarp jų ir Trampo šalininkai, skeptiškai vertina pareiškimus apie Rusijos kišimąsi į prezidento rinkimus 2016 metais. Ir Obamos, ir Trampo administracijų žvalgybos vadovybė teigė, kad Rusija kišosi į rinkimus, bandydama pasiekti, kad Trampas būtų išrinktas.

Vyriausioji televizijos kanalo RT ir naujienų agentūros Sputnik redaktorė Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Stranachano kolega Niksonas sakė, kad "kol kas nematė" Rusijos kišimosi įrodymų. Tiems, kurie nori atrasti kaltininkus dėl Hilari Klinton pralaimėjimo, reikia atkreipti dėmesį ne į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, o į korupciją Demokratų partijoje ir spaudimą rinkėjams.

"Mes negalime be gąsdinimo. Čia įprasta manyti, kad amerikiečiams Rusija turi kelti šurpulį, bet aš šitam nepritariu", — sako Niksonas.

Stranachano teigimu, "Rusijos kišimosi" į rinkimus tema — "visiška nesąmonė", todėl jis ir dirba Sputnik radijuje.

Redakcijos darbuotojai nebijo, kad kritikai priskirs juos prie "Rusijos propogandos".

"Viskas, ką aš galiu padaryti, — kalbėti apie tai, kuo tikiu. Žmonės patys spręs, kritikuoti mane ar ne", — įsitikinęs Stranachanas.

Sputnik radijo JAV vadovas nurodo, kad tarptautinės žurnalistikos finansavimas vyriausybėmis — visame pasaulyje pripažinta praktika, ta pati Britanijos "BBC".

"Jeigu mes būtume dezinformacinės kampanijos instrumentas, aš apie tai jau žinočiau", — pabrėžia Gašavelis.

Sputnik (sputniknews.com) — naujienų agentūra ir radijas su įvairialypėmis redakcijomis dešimtyse pasaulio šalių. Sputnik apima tinklalapius, analoginę ir skaitmeninę radijo transliaciją, mobiliąsias programėles ir socialinių tinklų paskyras. Sputnik visą parą transliuoja naujienas anglų, arabų, ispanų ir kinų kalbomis.

35
Tegai:
radijas, Sputnik, Vašingtonas
Dar šia tema
Vilniaus teismas atmetė MIA "Rossija segodnia" ieškinį agentūrai BNS
Simonian: Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui
Trampas pavadino Obamą "silpnuoliu", kurį "spaudė" Rusija
Medicina

Atrastas naujas vėžinių ląstelių naikinimo būdas

(atnaujinta 13:25 2020.09.29)
Ekspertai nustatė, kad blokuojant branduolio porų kompleksų kūrimo mechanizmą, kuris yra atsakingas už medžiagų patekimą į branduolį ir iš jo, sulėtėja naviko augimas, sveikos ląstelės lieka nepažeistos

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Amerikos mokslininkai iš Sanfordo Burnhamo Prebiso medicininių atradimų instituto (angl. Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute) nustatė naują kovos su vėžio ląstelėmis būdą, praneša "MedicalXpress".

Ekspertai nustatė, kad blokuojant branduolio porų kompleksų kūrimo mechanizmą, kuris yra atsakingas už medžiagų patekimą į branduolį ir iš jo, sulėtėja naviko augimas, sveikos ląstelės lieka nepažeistos.

Mokslininkai išbandė šią hipotezę su pelėmis, persodindami žmogaus naviko ląsteles, kurios negali formuoti branduolio porų. Visų graužikų neoplazmų augimas buvo žymiai sulėtėjęs.

"Mes parodėme, kad nesugebėjimas pastatyti branduolio porų kanalų yra žalingas greitai augančioms vėžinėms ląstelėms, tačiau neatrodo, kad tai paveiktų sveikas ląsteles, kurios paprasčiausiai nustoja augti, o vėliau atsistato", — sakė tyrimo bendraautoris Stephen'as Sakuma.

Mokslininkai pažymi, kad atradimas gali suformuoti naują požiūrį į agresyvaus ar metastazavusio vėžio gydymą.

Tegai:
medicina, vėžys
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Rusija pasiūlė unikalų metodą branduolinių reaktorių struktūrinėms medžiagoms tirti
Apsiėjo be sekso. Mokslo patvirtinti nekalto prasidėjimo atvejai
Megan Markl ir princas Haris

Paaiškėjo, kuo užsiima Megan Markl ir princas Haris "Netflix"

(atnaujinta 13:12 2020.09.29)
Šio mėnesio pradžioje Sasekso hercogai pasirašė sutartį su "Netflix" ir jau pradėjo kurti kelis projektus, pranešė vaizdo turinio transliavimo serviso atstovas

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. "Netflix" atstovas patvirtino, kad Megan Markl ir princas Haris jau pradėjo dirbti su keliais projektais, rašo "Radio Times".

Pasak filmų ir serialų transliavimo internete platformos "Netflix" darbuotojo, tai "dokumentinis filmas apie gamtą ir animacinis serialas apie moteris, kurių istorijos įkvepia". Jis patikslino, kad dar anksti kalbėti apie detales.

Tuo tarpu "The Sun" pranešė, kad princas Haris ir Megan Markl taps "Netflix" realybės šou herojais. Anot leidinio, jie tris mėnesius bus stebimi kameromis, tačiau dauguma epizodų bus skirti jų labdaringai veiklai, o ne gyvenimui už uždarų durų.

Šio mėnesio pradžioje paaiškėjo, kad Sasekso hercogai pasirašė sutartį su "Netflix" dėl dokumentinių filmų ir televizijos serialų, taip pat vaidybinių filmų ir televizijos programų suaugusiems ir vaikams kūrimo. Taip pat buvo pažymėta, kad patys sutuoktiniai kadruose neketina pasirodyti.

Tegai:
JAV, karališkoji šeima, Netflix, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Karališkoji šeima specialiu vaizdo įrašu pasveikino princą Harį su gimtadieniu
Keitė Midlton davė slaptą ženklą Megan Markl
Megan Markl ir princo Hario sūnus vienu žodžiu pradžiugino senelį
Princo Hario ir Megan Markl vaizdo įrašas apie JAV rinkimus sukėlė skandalą
Vandens kranas

Užbalių vandenvietėje viršyta leistina arseno norma

(atnaujinta 22:13 2020.09.29)
Šiuo metu Užbalių vandenvietė tiekia vandenį 34 namų ūkiams

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Vilkaviškio rajono Užbalių kaimo gyventojai laikinai negalės naudoti viešai tiekiamo geriamojo vandens maistui ruošti ir gėrimui, jame užfiksavus didžiausią leistiną koncentraciją viršijantį arseno kiekį, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. 

Šiuo metu Užbalių vandenvietė tiekia vandenį 34 namų ūkiams.

Buvo nustatyta, kad arseno koncentracija vandenyje viršijo leistiną 10 µg/l ribinę vertę, t. y. jame užfiksuota 17,3 µg/l arseno.

UAB "Vilkaviškio vandenys" nurodyta aprūpinti gyventojus geriamuoju vandeniu kitais alternatyviais būdais, informacija apie cheminį vandens užterštumą taip pat perduota Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai.

Šioje Vilkaviškio rajono vandenvietėje padidėjęs arseno kiekis (16,61 µg/l) buvo nustatytas ir 2018 metais, tuomet geriamojo vandens tiekimas maistui taip pat buvo laikinai sustabdytas. Geriamojo vandens tiekimas iš šios vandenvietės buvo atnaujintas 2019 metų pradžioje, laboratorinių tyrimų rezultatais patvirtinus, kad arseno koncentracija jame atitiko teisės aktais nustatytus reikalavimus.

Tegai:
vanduo