Melania Tramp, Brigitte Macron ir Donaldas Trampas su Emmanueliu Macronu, archyvinė nuotrauka

Jūs labai geros formos! Trampas įvertino Macrono žmonos figūrą

86
(atnaujinta 16:23 2017.07.17)
39-erių Emmanuelis Macronas vedęs 24 metais vyresnę už jį prancūzų kalbos mokytoją Brigitte

VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas prieš derybas su Prancūzijos prezidentu pažymėjo, kad Brigitte Macron yra "geros formos", praneša radijas BBC.

​Socialiniuose tinkluose feministės iškritikavo Trampo komentarą. Pavyzdžiui, rašytojas ir kovotojas už LGBT asmenų teises Alex Berg parašė Twitter, kad komentuoti figūrą — už leistinumo ribų.

Nestandartinė pora

Emmanuelis Macronas gimė 1977 metų gruodžio 21 dieną Amjene. 2004 metais baigė prestižinę Nacionalinę administravimo mokyklą (ENA).

2007 metų spalį Macronas vedė Brigitte Trogneux — vidurinės mokyklos mokytoją, 24 metais vyresnę už vyrą.

Brigitte Marie-Claude Macron (mergautinė pavardėTrogneux) gimė 1953 metų balandžio 13 dieną  Amjene.

Būdama 21 metų, 1974-ųjų birželio 22 dieną ji ištekėjo už bankininko Andre Louis Ozjer, kuriam pagimdė tris vaikus.

Brigitte Ozjer dirbo prancūzų ir lotynų mokytoja religinėje mokykloje Amjene. Būtent ten ji pirmą kartą susitiko Emmanuelį Macroną.

15-metų Macronas lankė literatūros ir teatro pamokas, kur mokytojavo Brigitte. Iš pradžių pora nelaikė savo santykių romantiniais, tačiau palaipsniui mokinys ir mokytoja rado vis daugiau bendrų interesų ir suartėjo.

Kai Macronui buvo 17 metų, tėvai išsiuntė jį mokytis į Paryžių. Prieš išvykdamas atkaklus paauglys atėjo pas Brigitte Ozjer ir pažadėjo mokytojai, kad būtinai grįš ir ves ją. Taip ir įvyko. 2006 metais Brigitte išsiskyrė su Ozjeru, o 2007 metais ištekėjo už Macrono.

Предвыборная встреча Э. Макрона с избирателями в Париже
© Sputnik / Ирина Калашникова
Brigitte Macron rinkimų kampanijos metu

Pora, kurioje vedybų dieną žmonai buvo jau 54 metai, suprato, kad palikuonių jie jau nesusilauks. Todėl Macronas įvaikino tris žmonos vaikus iš pirmos santuokos, o dabar su džiaugsmu augina mylimosios anūkus.

Brigitte yra artimiausia vyro patarėja ir įkvepia Macroną naujiems pasiekimams: su Brigitte Emmanuelis įveikė kelią nuo paprasto valstybės tarnautojo iki pramonės ir skaitmeninių technologijų ministro Fransua Hollando vyriausybėje.

86
Tegai:
komplimentas, Brigitte Macron, Emmanuelis Macronas, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas užsuko į nepažįstamųjų vestuves
Visiems prasiskirti: Trampas išstumdė politikus šalia Grybauskaitės
100 dienų: Trampas švenčia pirmąjį jubiliejų Baltuosiuose rūmuose
Trampas pavadino Obamą "silpnuoliu", kurį "spaudė" Rusija
Trampas įvertino save aukščiausiu balu už prezidento darbą
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą
NATO simbolis

NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties

(atnaujinta 20:20 2020.12.01)
START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. NATO sąjungininkų užsienio reikalų ministrai palaikė JAV ir Rusijos dialogą dėl START sutarties, kuri baigsis 2021 metais, Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas, komentuodamas pirmosios NATO šalių užsienio reikalų ministrų posėdžio dienos rezultatus, praneša RIA Novosti.

"Mes sveikiname JAV ir Rusijos dialogą, kurio tikslas — judėti į priekį. Neturėtume atsidurti situacijoje, kai nėra susitarimo riboti branduolinių užtaisų skaičių. Laikas bėga", — sakė jis.

START III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV, NATO, START-3
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
Rusijos URM viceministras papasakojo apie situaciją aplink START-III
Lavrovas įvertino JAV pareiškimus dėl START-III derybų
Gruodžio 2

Kokia šiandien diena: gruodžio 2-osios šventės

(atnaujinta 20:37 2020.12.01)
Nuo gruodžio 2 dienos iki metų galo lieka 29 dienos, dienos ilgis —  07 val. 38 min. Šią dieną pasaulyje minima Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

Gruodžio 2 yra 336-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 337-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 29 dienos.

2020 metų gruodžio 2 dieną saulė teka 08:19leidžiasi 15:57, dienos ilgis — 07 val. 38 min.

Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

1949 metais Jungtinių tautų Organizacija priėmė konvenciją dėl kovos prieš prekybą žmonėmis ir prieš prostituciją.

Lietuvoje grėsmingai plečiasi nauja organizuoto nusikalstamumo rūšis — prekyba žmonėmis. Dar ne taip seniai VRM ir prokuratūra nelaikė prekybos žmonėmis organizuoto nusikalstamumo dalimi. Ši veika buvo kriminalizuota 1998 metų liepos 2 dieną, o nuo 1998 metų liepos 29 ienos asmenys, pažeidę į Baudžiamąjį kodeksą įtrauktą prekybos žmonėmis punktą, gali būti baudžiami.

Pagal Baudžiamojo kodekso 8 (1) straipsnį prekyba žmonėmis laikoma sunkiu nusikaltimu. 131 (3) straipsnis numato, jog asmens pardavimas ar kitoks perleidimas arba asmens įgijimas turint tikslą jį seksualiai išnaudoti, priversti užsiimti prostitucija arba gauti materialinę ar kitokią asmeninę naudą, taip pat asmens gabenimas prostitucijai į Lietuvą arba už Lietuvos ribų yra baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų. Ta pati veika, padaryta pakartotinai arba nepilnamečio atžvilgiu, arba grupės iš anksto susitarusių asmenų, arba itin pavojingo recidyvisto, baudžiama laisvės atėmimu nuo šešerių iki dvylikos metų.

Ši diena istorijoje

1841 metais gimė bibliografas bei literatūros istorikas Silvestras Baltramaitis. Mirė 1918 metais.

1884 metais gimė Vaclovas Biržiška, bibliografas, kultūros istorikas. Mirė 1956 metais.

1886 metais gimė Pranas Dovydaitis, lietuvių filosofas, 1918 metų vasario 16 dienos Nepriklausomybės akto signataras. Mirė tremtyje 1942 metais.

1924 metais Karaliaučiuje mirė vienas iš žymiausių lietuvių kalbos tyrinėtojų, profesorius Kazimieras Būga. Gimė 1879 metais.

1934 metais mirė Julijonas Lindė-Dobilas, prozininkas, dramaturgas, kritikas. Gimė 1872 metais.

1996 metais legendinė grupė "Foje" oficialiai pranešė apie savo iširimą.

1997 metais prezidentas Algirdas Brazauskas apdovanojo Lietuvos kamerinio orkestro vyriausią dirigentą Saulių Sondeckį Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino I-ojo laipsnio ordinu.

2003 metais Vilniuje pristatytas naujas aktoriaus ir dainininko Kosto Smorigino solinis albumas "Ponai ir ponios", kuris priminė "kimiųjų" Leonard Cohen (Leonard Koeno) ir Joe Cocker (Džo Kokerio) muziką.

2008 metais eidamas 58-uosius metus mirė Kauno miesto savivaldybės tarybos narys (2003–2004 m.), Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės direktorius Juozas Skirmantas Paukštys.

Savo vardadienį šiandien švenčia Aura, Aurelija, Aurė, Aurėja, Milkanta, Milkantas, Minkinta, Milkintas, Milmantas, Milmantė, Paulina, Svirgailas, Svirgailė, Svirganta, Svirgauda, Svirgaudas, Svirgaudė, Svirgeda, Svirgedas, Vėjūnas, Viviana.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai