Knyga, archyvinė nuotrauka

Dvi naujos knygos apie Hario Poterio pasaulį bus išleistos šį rudenį

47
(atnaujinta 18:19 2017.07.21)
Pirmoji knyga apie berniuką burtininką šiemet švenčia savo 20-metį

VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Dvi naujos knygos apie Hario Poterio pasaulį pasirodys prekyboje šių metų rudenį, praneša Sputnik Kirgizija su nuoroda į agentūrą "Associated Press".

Pirma knyga "Haris Poteris: Magijos istorija — parodos knyga" papasakos apie mokymo programą Hogvartso burtų ir kerų mokykloje. Antroje, pavadintoje "Haris Poteris — kelionė po magijos istoriją", bus pasakojama apie vienaragį, alchemiją ir senovinius burtus. Jos abi bus išleistos spalio mėnesį.

Ši laida skirta knygos "Haris Poteris ir filosofijos akmuo" 20-mečiui. Paroda "Magijos istorija" veiks Britanijos bibliotekoje nuo spalio iki 2018-ųjų vasario.

Pirmoji knyga apie berniuką burtininką šiemet atšventė savo 20-metį. Dabar serijoje jau septynios knygos, kurios buvo išverstos į 65 kalbas. Jų bendras tiražas siekia daugiau nei 400 milijonų kopijų. 2011-aisiais kino ekranuose pasirodė paskutinė ekranizacijos serija.

Be pasaulinės šlovės rašytojai Džoanai Rouling knygos atnešė ir nemažų pajamų. Vien 2016-aisiais ji gavo 19 milijonų dolerių (16,9 milijonų eurų).

Lietuvoje "Hario Poterio" serijos knygos pradėtos leisti 2000-aisiais. Nuo 2001-ųjų į vaikų ir paauglių renkamus mėgstamiausių knygų penketukus Hario Poterio serijos knygos patenka beveik nuolat.

47
Tegai:
Haris Poteris, knyga
Dar šia tema
Džoana Rouling nusiuntė mažai sirei visas knygas apie Harį Poterį
Rouling papasakojo apie penkis naujus filmus iš Hario Poterio pasaulio
Rygoje vasarą bus atidaryta Hario Poterio mokykla