VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Du pakartotiniai smūgiai Graikijos pakrantėje neleido turistams ramiai miegoti naktį iš penktadienio į šeštadienį, praneša RIA Novosti su nuoroda į The Associated Press agentūrą.
Pirmasis 4,4 balo magnitudės smūgis įvyko už 20 kilometrų į šiaurės rytus nuo Koso salos ir buvo 10 kilometrų gylyje.
Po 16 minučių specialistai užfiksavo antrą smūgį, kurio magnitudė siekė 4,6 balo.
Anksčiau, penktadienį, stiprus žemės drebėjimas įvyko Egėjo jūroje prie Turkijos krantų: pagrindinis smūgis buvo užfiksuotas kurortiniame Bodrumo mieste ir Graikijos Koso saloje.
Anot JAV geologijos tarnybos, žemės drebėjimo magnitudė siekė 6,7 balo. Epicentras buvo už 10,3 kilometro nuo Turkijos Bodrumo miesto ir už 16,2 kilometro nuo Koso salos.
Po pirmojo smūgio regione buvo užfiksuoti keli pakartotiniai smūgiai, stipriausias iš kurių siekė 5,1 balo, pranešė Europos Viduržemio jūros seismologijos centras (EMSC). Seismologai taip pat pranešė apie nedidelį cunamį Egėjo jūroje.
Preliminariais duomenimis, Koso saloje žuvo du žmonės, dar daugiau nei 120 sužeisti. Žuvusieji — turistai iš Švedijos ir Turkijos. Be to, saloje nugriuvo keli seni pastatai. Žemės drebėjimas taip pat apgadino senovės tvirtovę ir mečetės minaretą.
Turkijos Bodrumo mieste medicinos pagalbos kreipėsi apie 70 žmonių. Televizijos kanalas NTV pranešė, kad žmonės gavo lūžių, mėlynių ir pjautinių žaizdų, šokinėdami pro pastatų langus.
VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Kembridžo hercogienė Keitė Midlton internetinės konferencijos eteryje pasirodė su senais drabužiais, praneša "Daily Mail".
Vaizdo skambučio metu Keitė Midlton ir jos vyras princas Viljamas su gydytojais aptarė, kaip svarbu rūpintis su koronaviruso pandemija kovojančių kolegų psichikos sveikata. Remdamasis savo patirtimi, princas prisipažino, kad ankstesnis greitosios medicinos pagalbos piloto darbas reguliariai darė įtaką jo "šeimos gyvenimui". Šiuo atžvilgiu pora išreiškė susirūpinimą profesionalais, kurie kasdien turi pamatyti "tiek daug sielvarto, liūdesio ir mirties".
Bendravimui su gydytojais Midlton pasirinko klasikinį pilką languotą švarką su juoda apykakle. Žinoma, kad hercogienė dėvėjo tą patį "Smythe" švarką per viešą pasirodymą Esekso mieste 2018 metais.
Princo žmonos pasirodymas sukėlė diskusijas tarp transliacijos žiūrovų. "Manau, kad jos "idealumas" yra tiesiog nuobodus. Ji atrodo kaip vidutinės klasės moteris, nieko įdomaus. Per daug dėmesio jai skiriama", "jie vadina ją angliškąja rože, bet aš pirmą kartą matau rožę iš plastiko ir botokso", "Ar ji nėščia? Atrodo, kad ji apsivems bet kurią minutę", kritikavo kai kurie.
"Miela, gerbiama pora", "Kai Keitė pasirodo ekrane, bet kokia situacija suvokiama daug lengviau", "Koks džiaugsmas Jus vėl pamatyti. Laimingų Naujųjų metų!" — kiti džiaugėsi vaizdo žinute.
Tai ne pirmas kartas, kai Kembridžo hercogienė yra užfiksuota su sena apranga. 2020 metų gruodžio mėnesį per dvi dienas trukusį karališkąjį turą į Kardifą, Velsą, fotografai užfiksavo princo Viljamo žmoną, dėvėjusią seną ryškiai raudoną Alexander'o McQueen'o paltą.
VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Pirmieji vadinamosios "britų" koronaviruso padermės infekcijos atvejai nustatyti Japonijoje žmonėms, kurie niekada nebuvo JK, teigia Japonijos sveikatos apsaugos ministerija.
Spaudos konferenciją transliuoja NHK televizijos kanalas.
Šidzuokos prefektūroje infekcijos atvejai patvirtinti trims žmonėms nuo 20 iki 70 metų.
Nė vienas iš užsikrėtusiųjų niekada nebuvo JK, tačiau ekspertams dar nepavyko nustatyti, ar kuris nors iš užkrėstųjų turėjo ryšių su kuo nors, kas neseniai keliavo į JK.
2020 metų gruodžio viduryje JK nustatyta nauja koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija. Vėliau JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso variantas plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, remiantis preliminariais vertinimais, gali būti 70 % infekciškesnis nei ankstesnis, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirtinumo ar ligos eigos prasme.
VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Moteris Bulgarijoje pagimdė vaiką, turintį antikūnų prieš COVID-19, praneša Bulgarijos nacionalinis radijas (BNR).
Pranešama, kad 28 metų moteris iš Pazardžiko miesto nėštumo metu buvo paguldyta į ligoninę su karščiavimu ir kosuliu. Jai buvo diagnozuota koronaviruso infekcija.
Gydytojų sprendimu, moteriai buvo atliktas cezario pjūvis, nes virusas sukėlė placentos pokyčius ir sulėtino vaisiaus vystymąsi. Po sėkmingos operacijos gimė 2,75 kilogramo svorio ir 46 centimetrų ūgio kūdikis.
Naujagimiui buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad kraujyje yra COVID-19 antikūnų. Vaiko sveikatos būklė gera, jį su mama planuojama netrukus išleisti iš ligoninės.
Lapkritį Singapūro žiniasklaida pranešė apie atvejį, kai nuo koronaviruso pasveikusiai motinai gimė vaikas su antikūnais.
Anksčiau Rusijos Primorsko regiono Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji laisvai samdoma infekcinių ligų specialistė Ana Simakova RIA Novosti sakė, kad tiesioginis koronaviruso užsikrėtimo kelias — nuo motinos vaikui — dar neįrodytas.
Simakova pažymėjo, kad antikūnai, esantys motinos kūne, visada perduodami vaikui gimus, jie jo organizme cirkuliuoja iki metų. Koronavirusu sergančio paciento organizme susidaro antikūnai, tačiau reikia pasidomėti, kokiu nėštumo laikotarpiu moteris susirgo.