Du vyrai, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai: žmonijai gresia išnykimas dėl vyrų

57
Iki šiol neaišku, kodėl blogėja vyrų sėklos kokybė

VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Pas vyrus, gyvenančius turtinguose kapitalistinėse šalyse, per pastaruosius 40 metų perpus sumažėjo pagaminamų spermotozoidų skaičius, praneša Sputnik Kirgizija su nuoroda į BBC.

Tyrimo autorius Hagai Levin kartu su kolegomis iš Jeruzalės Hebrajų universiteto remiasi 200 testų rezultatais, atliktais Europoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Šiaurės Amerikoje.

"Iki šiol neaišku, kodėl spermos kokybė blogėja. Tarp priežasčių gali būti chemikalai, kurie yra trąšų ir plastiko sudėtyje, nutukimas, rūkymas, stresas ir sėdimas gyvenimo būdas. Reikia kažką daryti. Mes tiesiog privalome tęsti kovą su antsvoriu ir rūkymu", — ragina mokslininkas.

Pasak mokslininkų, Azijoje, Afrikoje ir Pietų Amerikoje nerimą keliančių rezultatų nepastebima, tačiau ten jiems teko tenkintis negausiais duomenimis. Levin baiminasi, kad šiuose žemynuose vyrus ištiks toks pats likimas.

Mokslininkai, neturėję jokio ryšio su šiuo tyrimu, aukštai įvertino kolegų darbą, tačiau kai kurie palaikė jų išvadas skubotomis. 

57
Tegai:
vyras, moksliniai tyrimai
Dar šia tema
Kanadoje vaikui išduota medicininė kortelė be lyties nurodymo
Ministrai siūlo leisti tėvams laidoti negimusius vaisius
Lietuvoje alimentų nemoka daugiau kaip 80 tūkst tėvų
Pirmojo pasaulyje "trijų tėvų" kūdikio gimimas
Be paslapčių: vokietės informuos partnerius apie tikrąją tėvystę