Sputnik paviljonas, archyvinė nuotrauka

JAV atidarė "Sputnik" ir "RT" stebėjimo centrą

50
(atnaujinta 18:49 2017.08.03)
Nevyriausybinis "Demokratijos apsaugos aljansas" Jungtinėse Amerikos Valstijose sukūrė portalą, kuris seks Rusijos žiniasklaidos paskyras, tarp jų "Sputnik" ir "RT" bei Rusijos URM

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Jungtinėse Amerikos Valstijose pradėjo veikti interneto tinklalapis, skirtas "Rusijos propagandai", ypač  Rusijos žiniasklaidos pranešimams, įskaitant televizijos kanalą "RT" ir agentūrą "Sputnik", sekti, praneša RIA Novosti.

Jį inicijavo nevyriausybinis "Demokratijos apsaugos aljansas", kurį paremia dalinai JAV vyriausybės finansuojamas centras "German Marshall Fund" (GMF).

Vyriausioji televizijos kanalo RT ir naujienų agentūros Sputnik redaktorė Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

"Informacinė aikštelė "Hamilton 68", šiandien veikianti "Demokratijos apsaugos aljanso" ribose, siūlo atsižvelgti į pastangas tinkle skleisti  propagandą ir dezinformaciją iš Rusijos", —  sakoma centro tinklalapyje.

Pranešama, kad sistema seka "600 Twitter paskyrų, susijusių su  Rusijos Federacijos įtakos operacijomis". Tarp kitų portale pateikiami "RT", "Sputnik" paskyrų ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos verifikuotos paskyros anglų kalba pranešimai.

Portalas suskirstytas į du skyrius, vienas iš jų rodo "žiniasklaidos Twitter paskyrų, kurias, kaip manoma, kontroliuoja Rusijos vyriausybė, turinį". Kitame — "botų" ir "trolių" turinys" — skelbiamos temos, "kurias skelbia Twitter paskyros, susijusios su Rusijos įtakos kampanijomis". Jame gali pasirodyti tiek "tikras, tiek ir netikras naujienų turinys".

GMF tinklalapyje 2016 metų finansavimo gavimo ataskaitoje nurodyta, kad fondas iš 12 milijonų JAV dolerių pajamų daugiau nei  2,2 milijono gavo kaip JAV federalinės vyriausybės subsidiją.

Požiūris į Rusijos žiniasklaidą Europos Sąjungoje

Priminsime, kad pastaruoju metu Europos šalyse informacinio karo tema su Rusijos žiniasklaida skamba vis dažniau.

Europos Parlamentas praėjusių metų lapkritį priėmė rezoliuciją, kurioje teigiama apie būtinybę kovoti su Rusijos žiniasklaida, o pagrindinėmis grėsmėmis dokumente pavadinti agentūra "Sputnik" ir televizijos kanalas "RT".

Taip pat EP rezoliucijoje kelios nuostatos ribojasi su siūlymu cenzūruoti Rusijos žiniasklaidą. Teigiama, kad Rusijos Federacija, neva suteikdama  finansinę paramą opozicijos politinėms partijoms ir organizacijoms valstybėse- ES narėse, pasinaudoja dvišalių tarpvalstybinių santykių veiksniu, kad atskirtų bendruomenės narius.

Pagrindinėmis informacinėmis grėsmėmis Europos Sąjungai paskelbti agentūra "Sputnik", televizijos kanalas "RT", fondas "Russkij Mir" ir Užsienio reikalų ministerijai pavaldi federalinė agentūra "Rossotrudničestvo".

Rezoliuciją  pakomentavo ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jis pasveikino "RT" ir "Sputnik" žurnalistus su rezultatyviu darbu ir pabrėžė, kad dokumentas liudija apie akivaizdžią demokratijos sąvokos degradaciją Vakarų visuomenėje.

Pasak Rusijos prezidento, reikia pasikliauti sveiko proto pergale ir tikėtis, kad Rusijos žiniasklaida iš tikrųjų nebus apribota.

50
Tegai:
paskyra, Rusijos žiniasklaida, propaganda, žiniasklaida, "Demokratijos apsaugos aljansas", RT, Sputnik, JAV
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (104)
Dar šia tema
Simonian: Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui
Prašoma lietuvių pagalbos ieškant Rusijos šnipų
Televizijos kanalas "RT" transliuojamas Jungtinių Tautų Organizacijoje
Lėktuvo salonas

Paaiškėjo, kokia yra rizika užsikrėsti COVID-19 lėktuve

(atnaujinta 13:04 2020.07.12)
Anot kelionių eksperto, lėktuve laikytis socialinio atstumo praktiškai neįmanoma ir skrydžio metu valgantys žmonės nedėvi jokių apsauginių priemonių

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Orlaivyje dėl kai kurių teikiamų paslaugų ir neįmanomo socialinio atstumo padidėja koronaviruso užkrėtimo rizika. Tai pareiškė kelionių ekspertas Simonas Kalderis, praneša "Express".

Anot jo, oro linijų darbuotojams pristatant maistą ir gėrimus, keleiviai nusiima apsaugines kaukes. Todėl skrydžio metu jie praktiškai nenaudoja asmeninių apsaugos priemonių.

Be to, lėktuve socialinis atstumas praktiškai neįmanomas, pabrėžė ekspertas.

"Jei jums nepatinka idėja būti arti kitų žmonių, kurių nepažįstate, tada tiesiog niekur neskraidykite", — sakė jis.

Kartu jis pažymėjo, kad jau neišvengiama tai, jog reikia pradėti keliauti ir dirbti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 559 tūkst. žmonių.

Tegai:
rizika, koronavirusas, lėktuvas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Gydytojas palygino COVID-19 situaciją Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje
Mokslininkai atrado neįprastą būdą diagnozuoti koronavirusą
Laikraščiai

KLR gydytoja pasakojo JAV žiniasklaidai apie COVID-19 "nežinomus faktus"

(atnaujinta 12:39 2020.07.12)
JAV valdžios institucijos, įskaitant prezidentą Donaldą Trampą, kaltina Kiniją slepiant duomenis apie koronaviruso kilmę ir plitimą, taip pat vėluojant pranešti apie virusą

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Į JAV persikėlusi Honkongo virusologė Lee-Meng Jan davė interviu "Fox News", kuriame papasakojo, kas buvo žinoma apie COVID-19 prieš jo platų platinimą.

Anot jos, 2019 metais ji buvo tarp mokslininkų, kurie pirmieji pasaulyje ištyrė naująjį koronavirusą. Virusologė gavo užduotį iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) etaloninės laboratorijos gydytojo Leo Pun ištirti ligos pavyzdžių, panašių į SARS, pavyzdį.

Tuo pačiu metu, pasak jos, PSO etaloninės laboratorijos vadovo profesoriaus Maliko Peirio, situacija buvo žinoma, tačiau jis nesiėmė jokių veiksmų.

Be to, kaip kanalui pasakojo Jan, jos draugas, Ligų kontrolės ir prevencijos centro mokslininkas, gruodžio 31 dieną tariamai jai pasakė, kad naujasis koronavirusas gali būti perduodamas iš vieno žmogaus į kitą. Tai atsitiko prieš tai, kai Kinijos valdžia ir PSO oficialiai pripažino tokio perdavimo būdo galimybę.

"Fox News" duomenimis, PSO atmetė informaciją paaiškindama, kad Jan, Punas ir Peiris niekada tiesiogiai nedirbo šioje organizacijoje. Be to, Kinijos ambasada JAV, komentuodama Jan teiginius, teigė, kad nieko apie ją nežino.

"Mes niekada nieko negirdėjome apie šią moterį. Iškart po protrūkio Kinijos vyriausybė greitai ir efektyviai reagavo į COVID-19 protrūkį", — rašoma ambasados ​​elektroniniame laiške.

JAV valdžios institucijos, įskaitant prezidentą Donaldą Trampą, kaltina Kiniją slepiant duomenis apie koronaviruso kilmę ir plitimą, taip pat vėluojant pranešti apie tai. Savo ruožtu Kinija atmeta visus tokius kaltinimus. Be to, Trampas apkaltino PSO nuslepiant pandemijos mastą KLR interesais, dėl kurio jis pranešė organizacijai apie JAV oficialų pasitraukimą iš jos.

2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje Uhano mieste. Specialistai išsiaiškino, kad ligos sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, vėliau infekcija buvo oficialiai pavadinta COVID-19. 

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 559 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, JAV, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV nori nubausti Rusiją ir Kiniją už bandymą "numarinti badu" sirus
Propaganda prieš naujienas: kodėl Vakarų žiniasklaida praranda savo pozicijas
Sunkvežimių eilė

Baltarusijos į Lietuvą negali patekti daugiau nei 700 sunkvežimių

(atnaujinta 14:27 2020.07.12)
Daugiausia sunkiųjų transporto priemonių sukaupta patikrinimo punkte "Kamenny Log" (greta Medininkų)

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Lietuvoje, pasienyje su Baltarusija sekmadienį susikaupė sunkvežimių eilės. Tai praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Nuo 14:00 val. daugiau nei 730 sunkiasvorių transporto priemonių laukia įvažiavimo į Lietuvą.

Daugiausia sunkvežimių susikaupė patikrinimo punkte "Kamenny Log" (greta Medininkų), kur yra daugiau nei 360 automobilių. "Beniakonys" (Šalčininkai) eilėje laukia daugiau nei 160 sunkvežimių, o Raigardo (Privalka) — daugiau nei 210.

Lenkijos, Ukrainos kryptimis nėra eilių. Daugiau nei 50 sunkiasvorių sunkvežimių tikisi patekti į Latviją iš Baltarusijos. Jie yra elektroninės eilių sistemos laukimo zonoje priešais "Grigorovščina" ir "Urbany" kontrolinius punktus.

Tradiciškai eilės Lietuvos-Baltarusijos kryptimi susirenka savaitgaliais ir švenčių dienomis. Sudėtinga situacija pasienyje taip pat susiklosto, jei iš Lietuvos pusės yra kokių nors techninių gedimų. Ši atkarpa laikoma judriausia.

Tegai:
eilės, sunkvežimis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Tamašunienė parodė diplomatams, kaip saugoma ES išorės siena
VSAT moderniomis priemonėmis kontroliuos dar 25 km sienos su Rusija