Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas padėkojo Putinui JAV diplomatų išsiuntimą

153
(atnaujinta 10:05 2017.08.14)
JAV prezidentas Donaldas Trampas pasakė, kad yra dėkingas Rusijai už sprendimą sumažinti JAV ambasados Maskvoje darbuotojų skaičių, nes tai leis jo administracijai sumažinti biudžeto išlaidas diplomatams išlaikyti

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas padėkojo Rusijos kolegai Vladimirui Putinui už 755 JAV diplomatų išsiuntimą iš Rusijos, nes tai leis JAV vyriausybei sumažinti išlaidas, praneša Amerikos leidinys The Hill.

"Norėčiau padėkoti jam, nes mes stengiamės sumažinti išlaidas, ir kadangi man tai labai rūpi, esu dėkingas, kad jis tai padarė, nes dabar mes mokėsime mažiau. Nėra priežasčių juos grąžinti. Aš vertinu tą faktą, kad mes galėsime sumažinti išlaidas. Mes sutaupysime krūvą pinigų", — pasakė Trampas.

Tačiau, kaip pabrėžė žiniasklaida, neaišku, ar tai buvo pokštas, ar JAV prezidento pareiškimas buvo rimtas.

Priminsime, kad trečiadienį JAV valstybės departamento atstovė spaudai Heather Nauert pavadino šį Rusijos žingsnį "apgailėtinu".

"Mes aiškiai davėme suprasti — mūsų diplomatinio buvimo apribojimas priverčia suabejoti Rusijos ketinimo sukurti geresnius santykius su JAV rimtumu", — sakė Heather Nauert.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pranešė, kad JAV diplomatinės misijos Rusijoje personalas bus toks pat, kaip ir Rusijos ambasados ​​Amerikoje etatai — po 455 žmones iš kiekvienos pusės.

Pasak jo, 755 JAV ambasados darbuotojai ​​turės nutraukti savo veiklą Rusijoje.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pasiūlė Amerikai iki rugsėjo 1 dienos pakeisti savo ambasados ​​darbuotojų skaičių. Be to, nuo rugpjūčio 1-osios JAV ambasada Rusijoje nebegali naudotis vasarnamiu vietovėje Serebrianyj Bor, taip pat apribojama amerikiečių sandėlių veikla Maskvoje.

Anot URM, šios priemonės buvo atsakas į antirusišką politiką ir į JAV Kongreso paskelbtas naujas sankcijas Rusijai.

153
Tegai:
JAV ambasada Rusijoje, Donaldas Trampas, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (240)
Dar šia tema
Lavrovas apie "masinę psichozę" tarp JAV politikų
Amerikiečių vasarnamis Maskvoje
Bulgarijos premjeras: ES sankcijos Rusijai neatliko savo vaidmens
ES ruošia atsakomąsias priemones į JAV sankcijas prieš Rusiją