JAV Šarlotsvilio mieste, nuotrauka iš įvykio vietos

Ultradešiniųjų protestai JAV: žuvo trys žmonės

26
Ultradešiniųjų ir antifašistų susirėmimų metu JAV Šarlotsvilio mieste žuvo trys žmonės: moteris pateko po automobilio ratais, du policijos pareigūnai žuvo sraigtasparnio katastrofoje

Vilnius, rugpiūčio 13 — Sputnik. Amerikos Šarlotsvilio miesto valdžios planai pašalinti iš vietinio parko konfederatų armijos  generolo Pilietinio karo metu Roberto Edvardo Li paminklą tapo didelio masto protestų akcijų priežastimi — į miestą suvažiavo nuo 2 iki 6 tūkstančių ultradešiniųjų aktyvistų.

Pirmieji protestuotojų ir jų priešininkų susirėmimai, o taip pat areštai prasidėjo dar penktadienį, kai ultradešinieji mieste surengė eiseną su fakelais, praneša RIA Novosti.

Policijos duomenimis, visų šių protestų Šarlotsvilio mieste protestų dėl įvairių incidentų metu žuvo moteris, dar 34 žmonės nukentėjo.

Moteris pateko po automobilio ratais — į antifašistų koloną šeštadienį įvažiavo  automobilis Chevrolet Camaro. Vėliau vairuotoją sulaikė policija. Paaiškėjo, kad tai buvo Ohajo gyventojas Džamsas Aleksas Filds-jaunesnysis. Jis buvo apkaltintas žmogžudyste. Dramatišką susidūrimo momentą nufilmavo liudininkai.

Taip pat pranešama, kad sekmadienio naktį netoli Šarlotsvilio miesto sudužo policijos sraigtasparnis, žuvo du policijos pareigūnai. Katastrofos priežastys tiriamos.

Užuojautą dėl moters ir policijos pareigūnų žūties pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trampas.

"Nuoširdi Virdžinijos valstijos užuojauta žuvusių šiandien policijos pareigūnų šeimoms bei artimiesiems. Jūs esate vieni iš geriausių mūsų šalies atstovų", — parašė Trampas savo Twitter paskyroje.

"Užjauta jaunos moters, nužudytos šiandien, šeimai ir geriausi linkėjimai visiems nukentėjusiems Šarlotsvilyje, Virdžinijoje. Labai liūdna!" — pridūrė jis vėliau.

Virdžinijos valstijoje paskelbta nepaprastoji padėtis.

26
Tegai:
protestai, Šarlotsvilis, JAV
Dar šia tema
G20 samitas: 3 naktis iš eilės Hamburge vyko riaušės
Protestų Londone metu nukentėjo šeši policininkai
Rumunijoje tęsiasi protestai prieš vyriausybę
Discussion