Situacija po išpuolio Barselonoje, nuotrauka iš įvykio vietos

Teroro išpuoliai Ispanijoje: 13 žmonių žuvo, daugiau nei 100 sužeisti

246
(atnaujinta 10:21 2017.08.18)
Barselonoje ir pajūrio kurorte Kambrilse įvyko teroro išpuoliai, Lietuvos URM neturi informacijos, kad atakos metu būtų nukentėję Lietuvos piliečiai

VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Du teroro išpuoliai įvyko Ispanijos miestuose. Iš pradžių sunkvežimis įsirėžė į žmonių minią Barselonoje, vėliau panašus išpuolis įvyko Kambrilse. Dviejų teroro išpuolių metu žuvo 13 žmonių ir dar daugiau nei 100 buvo sužeista, pranešė RIA Novosti.

Išpuolis Barselonoje

Katvirtadienį sunkvežimis įsirėžė į žmonių minią turistiniame Barselonos centre — La Ramblo bulvare.

Per išpuolį žuvo mažiausiai 13 žmonių ir daugiau nei 100 asmenų buvo sužeisti. Du įtariamieji buvo areštuoti, tačiau furgono vairuotojas lieka laisvėje.

​Policijos pareigūnai patvirtino, kad tai teroristinis išpuolis. Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė grupuotė "Islamo valstybė" (IV*).

Teroristai Kambrilse

Antrasis išpuolis įvyko Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse, 120 kilometrų nuo Barselonos. Teroristai tyčia nukreipė savo automobilį į pėsčiuosius. Septyni žmonės buvo sužeisti, du iš jų yra sunkios būklės. Tarp sužeistų yra policijos pareigūnas, jis patyrė lengvą sužeidimą.

Katalonijos policija patvirtino, kad antiteroristinės operacijos metu buvo likviduoti keturi teroristai, dar vienas sužeistas ir sulaikytas. Vėliau teroristas mirė.

Agentūros "EFE" duomenimis, teroristai dėvėjo mirtininkų diržus. Televizijos kanalas "24 Horas" parodė kadrus iš įvykio vietos, kuriuose liudininkai sako, kad šalia teroristų kūnų yra sprogmenų.

Užuojautos žodžiai

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Ispanijos Karaliui Felipe VI dėl brutalaus, nekaltų žmonių gyvybes nusinešusio teroro išpuolio Barselonoje.

"Lietuva smerkia šį žiaurų, beprasmišką smurtą ir reiškia solidarumą su Ispanijos žmonėmis", — sako prezidentė.

Užuojautą pareiškė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis pskatino "bendromis tarptautinių tarnybų pastangomis telktis kovai su šia nežmoniška, brutalia ir visas vertybes paminančia jėga, kuri tikrai nėra neįveikiama".

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasmerkė išpuolį Ispanijos mieste Barselonoje, kurio metu žuvo 13 žmonių.

"Mano mintys yra su visais, kuriuos palietė bejausmė ataka Barselonoje. Smerkiu šį žiaurumą!" — parašė Linkevičius socialiniame tinkle Twitter.

​Diplomatai neturinti informacijos, kad išpuolio metu būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

* Teroristinė grupuotė, uždrausta JAV, Rusijoje ir kai kuriose kitose šalyse.

246
Tegai:
teroro išpuolis, užuojauta, Ispanija
Temos:
Teroro išpuoliai Europoje (44)
Dar šia tema
Išpuolis Londone: žuvo 6 žmonės, apie 50 sužeista
Išpuolio detalės: sprogmuo toks pat, kaip Paryžiuje ir Briuselyje
JAV valstybės departamentas perspėjo apie teroro išpuolių Europoje grėsmę
Įtariamasis Berlyno išpuolio organizavimu nužudytas Milane
Vokietijoje sulaikyti įtariamieji planavę teroro išpuolį prekybos centre
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasveikino Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą

(atnaujinta 11:41 2020.08.10)
Rusijos vadovas išreiškė viltį, kad jo kolegos iš Baltarusijos veikla prisidės toliau plėtojant abipusiai naudingus dvišalius santykius

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Aleksandrą Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Pažymima, kad Rusijos vadovas nusiuntė atitinkamą sveikinimą Lukašenkai.

"Tikiuosi, kad jūsų valstybinė veikla prisidės prie tolesnio abipusiai naudingų Rusijos ir Baltarusijos santykių plėtojimo visose srityse, gilinant bendradarbiavimą Sąjungos valstybėje, kuriant integracijos procesus per Eurazijos ekonominę sąjungą ir NVS, taip pat karinius-politinius ryšius Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijoje. Tai neabejotinai tenkina pagrindinius broliškų Rusijos ir Baltarusijos tautų interesus", — rašoma telegramoje.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyko sekmadienį. Preliminariais duomenimis, Lukašenka surinko 80,23 proc. balsų.

Kaip sekmadienį pranešė Baltarusijos centrinė rinkimų komisija, galutiniai rinkimų rezultatai gali būti apibendrinti tik šį penktadienį.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, sveikinimas, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paskelbė pirmąjį savo pareiškimą po prezidento rinkimų

(atnaujinta 10:54 2020.08.10)
Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

"Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje būstinė Svetlana Tichanovskaja teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, kurios neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai yra visas vaizdas, nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų