JAV Vlastybės departamento atstovė spaudai Heather Nauert, archyvinė nuotrauka

JAV Valstybės departamento atstovė supainiojo Lietuvą ir Baltarusiją

197
(atnaujinta 14:33 2017.08.24)
JAV valstybės departamento atstovė spaudai Heather Nauert pareiškė, kad JAV ir Rusijos atstovai susitiko Lietuvoje, o ne Baltarusijoje

VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. JAV Valstybės departamento oficiali atstovė Heather Nauert, komentuodama JAV specaliojo atstovo dėl Ukrainos Kurto Volknerio ir  Rusijos prezidento patarėjo Vladislavo Surkovo derybų išvadas, supainiojo jų susitikimo vietą, praneša Sputnik Baltarusija.

Nauert trumposios spaudos konferencijos metu tikino, kad Volkneris ir Surkovas susitiko Lietuvoje, o ne Baltarusijoje. Nors praeitą savaitę Volkneris ir Surkovas surengė derybas Minske.

"Jis (Volkneris — Sputnik) šią savaitę buvo Lietuvoje ir susitiko su kai kuriais Rusijos valstybės pareigūnais, siekdami surengti derybas dėl Minsko proceso", — pareiškė Nauert.

Žurnalistai dar kartą paklausė moters, ar kartais susitikimas neįvyko Minske, tačiau ji vėl pabrėžė: susitikimas įvyko Lietuvoje.

"Aš žinau, kad jie buvo Lietuvoje, jie susitiko su aukštas pareigas einančiais pareigūnais ir kalbėjo apie Ukrainą", — tikino atstovė spaudai.

Anot Nauert, jos užrašuose nėra jokios informacijos apie Volknerio ir Surkovo susitikimą Baltarusijoje. Po tokių atstovės spaudai žodžių keli žurnalistai labai nustebo.

Po susitikimo Minske Surkovas įvertino derybas kaip „naudingą ir konstruktyvų susitikimą". Rugpjūčio 21-ąją, užbaigęs derybas Minske, JAV politikas iškeliavo į Vilnių.

197
Tegai:
klaida, Heather Nauert, JAV
Dar šia tema
Ką Sočyje nutarė Putinas ir Merkel
Taip kalba Obama: garsiausios 44-ojo JAV prezidento citatos
JAV valstybės departamentas perspėjo apie teroro išpuolių Europoje grėsmę