Markas Zuckerbergas su šeima, archyvinė nuotrauka

Dukart tėtis: Markas Zuckerbergas išeina dekretinių atostogų

30
Socialinio tinklo Facebook įkūrėjui gimė antroji dukra — jis ketina imti dekretines atostogas, ką jis darė ir gimus pirmąjam vaikui

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Facebook įkūrėjas Markas Zukerbergas antrą kartą tapo tėvu. Jo žmona Priscilla Chan padovanojo jam antrą dukterį. Laimingas tėvas pasidalijo šia džiugia naujiena socialiniame tinkle, praneša Sputnik Baltarusija.

"Brangi August, sveika atvykusi į pasaulį! Tavo mama mama ir aš esame džiaugsimes pamatyti, kuo tu tapsi", — parašė Markas.

Mergaitę pavadino August, galbūt todėl, kad ji gimė rugpjūtį.

Anksčiau Zuckerbergas sakė, kad po dukros gimimo ims du dekretinių atostogų mėnesius, vieną mėnesį iš karto, o antrąjį — gruodį. Jis pažymėjo, kad Facebook vadovybė suteikia tėvams keturis mėnesius dekretinių atostogų.

Markas Zukerbergas yra 33 metų verslininkas, Facebook socialinio tinklo įkūrėjas. Būdamas Harvardo universiteto antrakursiu metė   studijas ir pradėjo verslą. Vidutinis aktyvių socialinio tinklo vartotojų skaičius per mėnesį pirmoje 2017-ųjų pusėje padidėjo iki 2,01 milijardo žmonių.

2012-aisiais jis susituokė su Priscilla Chan, o 2015 metų gruodį jie pirmą kartą tapo tėvais. Pirma dukra pora pavadino Maks.

Dekretas tėvams priimtas daugelyje Europos šalių.

Švedijoje, kur tokie atostogos buvo įvestos prieš 30 metų, 80% vyrų rūpinasi savo vaikais.

30
Tegai:
dukra, socialiniai tinklai, Facebook, Markas Zuckerbergas, JAV
Dar šia tema
Zuckerbergo pasididžiavimas: Facebook išaugo iki 2 mlrd paskyrų
Popiežius priėmė Facebook įkūrėją Zuckerbergą
Paranoja: Zuckerbergas užklijavo kompiuterio kamerą lipnia juosta
Tyrimai laboratorijoje

Mokslininkai atrado naują vėžio susidarymo mechanizmą

(atnaujinta 22:27 2021.01.20)
Pasak tyrimo autorių, gauti duomenys padės rasti būdą suaktyvinti vėžio slopinimo procesus, redaguojant ląstelėje esančią RNR

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Mokslininkai nustatė anksčiau nežinomą vėžio susidarymo mechanizmą, praneša "Medicalxpress".

Singapūro nacionalinio universiteto tyrėjų grupė ištyrė RPA, koduojančią COPA baltymą, kuris veikia kepenų, stemplės, skrandžio ir krūties vėžio vystymąsi. Jie klinikinėje aplinkoje analizavo, ar iš COPA geno perrašyta RNR buvo redaguota ar pakeista.

Jie nustatė, kad kiekviename langelyje yra redaguota ir neredaguota COPA versija. Jei vyrauja antroji versija, labiau tikėtina, kad ląstelė taps piktybine. Pažymima, kad redaguotas COPA slopina sudėtingą molekulinių signalų tinklą, kurio padidėjęs aktyvumas sukelia per didelį ląstelių dauginimąsi, o tai gali sukelti navikų atsiradimą.

Pasak tyrimo autorių, gauti duomenys padės rasti būdą suaktyvinti vėžio slopinimo procesus, redaguojant ląstelėje esančią RNR.

Tegai:
vėžys, mokslininkai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
NVSC primena apie izoliacijos taisyklių laikymąsi
Keitė Midlton konferencijoje vilkėjo seną striukę ir sukėlė diskusijas tarp žiūrovų
Koronaviruso testas

Kinija ir PSO apkaltintos lėtu atsaku į koronavirusą

(atnaujinta 22:13 2021.01.20)
Ekspertai padarė išvadą, kad organizacija sureagavo lėtai, kai jau buvo žinoma apie COVID-19 plitimą. Nors apie tai buvo įspėta jau gruodį, organizacijos atstovai pandemijos neįvardijo iki sausio pabaigos

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Kinijos valdžios institucijos ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nesiėmė pakankamai greitos ir ryžtingos kovos su koronaviruso pandemija prevencijos. Jas tuo apkaltino nepriklausoma Šveicarijos tyrėjų taryba, praneša CNN

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Mums tikrai aišku, kad visuomenės sveikatos priemonės galėjo būti įvestos tiek vietiniu, tiek nacionaliniu lygiu Kinijoje 2020 metų sausio mėnesį", — sakoma tarybos pranešime. 

Ekspertai padarė išvadą, kad organizacija sureagavo lėtai, kai jau buvo žinoma apie COVID-19 plitimą. Nors apie tai buvo įspėta jau gruodį, organizacijos atstovai pandemijos neįvardijo iki sausio pabaigos.

Jie ragino reformuoti organizaciją: anot jų, ji neturi pakankamai galių vykdyti funkcijas, kurių iš jos tikimasi. Todėl, tarybos manymu, pasauliui reikia "iš naujo nustatyti" savo reagavimo į epidemiologines grėsmes mechanizmus.

Sausio 18 dieną buvo pranešta, kad PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas perspėjo žmoniją, jog ji atsidūrė ant moralinės katastrofos slenksčio: dėl to, kaip nevienodai vakcinos paskirstomos tarp šalių, daugeliui žmonių neturtingiausiose šalyse gresia mirtis.

Tegai:
koronavirusas, Kinija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje