Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka

Tikslas pasiektas: peticija prieš Sorosą bus svarstoma Baltuosiuose rūmuose

28
(atnaujinta 14:12 2017.09.04)
17 dienų anksčiau laiko kolektyvinis prašymas surinko Amerikoje 100 tūkstančių parašų, kurių reikia tam, kad JAV prezidento administracija jį pradėtų nagrinėti

VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Peticiją su prašymu JAV prezidentui Donaldui Trampui pripažinti Amerikos milijardierių George Sorosą teroristu surinko būtinus 100 tūksančių parašų tam, kad ją pradėtų nagrinėti prezidento administracijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į duomenis Baltųjų rūmų interneto svetainėje.

Anksčiau buvo pranešta, kad peticiją pasirašė 82 084 žmonės.

Remiantis naujausiais duomenimis, peticiją pasirašiusių asmenų skaičius išaugo iki 100 tūkstančių 262 žmonių. Jai nagrinėti reikėjo surinkti 100 tūkstančių parašų iki 2017-ųjų rugsėjo 19-osios.

George Sorosas, archyvinė nuotrauka
© AP Photo / Anja Niedringhaus

Peticijos tekste teigiama, kad " George Sorosas sąmoningai ir nuolat bando destabilizuoti padėtį ir smurtauti prieš JAV piliečius".

Ryšium su tuo, peticiją pasirašiusiųjų nuomone "JAV federalinė vyriausybė ir Teisingumo ministerija turėtų nedelsiant paskelbti Sorosą ir visas jo organizacijas ir jų narius teroristais" ir "paimti visus jo asmeninius turtus ir aktyvus pagal  Civilių turto konfiskavimo įstatymą".

George Sorosas — JAV finansininkas ir investuotojas. Jo veikla kelia dviprasmišką vertinimą: milijardierių dažnai vadina finansiniu spekuliuotoju. Jo kompanija "Quantum" beveik per 40 metų veiklos uždirbo rekordinius apribotiems rizikos fondams maždaug 35 milijardus dolerių. Tik dėl bankų krizės JAV finansininkas per dvejus metus gavo apie milijardą dolerių.

Aktyviai Sorosas užsiima ir politika: jo fondai ne kartą buvo kaltinami organizuojant valdžios pasikeitimą daugelyje valstybių.

Pats finansininkas neneigia, kad jo pinigai padėjo surengti "Oranžinę revoliuciją" Ukrainoje 2004 —aisiais metais ir maidaną 2013-aisiais.

Primename, kad po aštuonerių metų pertraukos Lietuvoje savo veiklą atnaujino Soroso įkurtas Atviros Lietuvos Fondas (ALF).

28
Tegai:
teroristai, peticija, Baltieji rūmai, George Sorosas, JAV
Dar šia tema
Budapešte vyksta protesto akcijos prieš Soroso universiteto uždarymą
Soroso fondas grįžta į Lietuvą