Policija, archyvinė nuotrauka

Didžiojoje Britanijoje sukurta apsauga nuo teroristų su automobiliais

41
(atnaujinta 15:02 2017.09.12)
Anot kūrėjų, "Nagas" leidžia sustabdyti judantį sunkvežimį

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Pasak Didžiosios Britanijos valdžios, specialus dygliuotas tinklas padės sustabdyti teroristų automobilį atakų metu, praneša RIA Novosti remdamasi Londono policijos pareiškimu Twitter.

​Išradimas, pavadintas "Nagu", leidžia sustabdyti judantį sunkvežimį. Užvažiavus ant jo automobilio ratai praduriami, pats tinklas su dygliais vyniojasi aplink padangas ir transporto priemonė negali judėti.

Konstrukciją kelyje gali greitai ištiesti du žmonės, rašoma pranešime. Policijoje papasakojo, kad pirmasis tinklas su dygliais jau įrengtas Londono Whitehall gatvėje, kurioje yra vyriausybės pastatai.

Pastaraisiais mėnesiais Europą apėmė pavienių teroristų išpuolių banga, naudojant transporto priemones. Piktadariai nukreipia automobilį į miną, siekdami sužeisti kuo daugiau žmonių.

Rugpjūtį du teroro išpuoliai įvyko Ispanijos miestuose. Iš pradžių sunkvežimis įsirėžė į žmonių minią Barselonoje, vėliau panašus išpuolis įvyko Kambrilse. Dviejų teroro išpuolių metu žuvo 16 žmonių ir dar daugiau nei 100 buvo sužeista.

​Birželį mikroatobusas rėžėsi į žmonių minią Londone, Seven Sisters gatvėje. Sostinės policija patvirtino vieno žmogaus mirtį, aštuoni žmonės buvo hospitalizuoti, dviems pagalba buvo suteikta vietoje.

Kovo 22-ąją užpuolikas automobiliu ant tilto netoli Jungtinės Karalystės Parlamento rūmų rėžėsi į minią žmonių, vėliau ginkluotas peiliu pateko į rūmų teritoriją ir nudūrė policininką.

© Ruptly .
Эвакуация людей и исследование машины преступника на месте теракта в Лондоне

Pernai gruodį Vokietijos sostinės Berlyno centre sunkvežimiui įsirėžus į Kalėdų mugę, žuvo mažiausiai 12 žmonių, apie 50 buvo sužeisti.

2016-ųjų vasarą Nicoje, minint Bastilijos dieną, į minią įsirėžė sunkvežimis. Jis į tūkstantinę minią įskriejo tuo pačiu metu, kai padangę nušvietė saliutai. 86 žmonės, įskaitant vaikus, žuvo.

41
Tegai:
kova su terorizmu, teroro išpuolis, Didžioji Britanija
Temos:
Teroro išpuoliai Europoje (44)
Dar šia tema
Išpuolis Londone: žuvo 6 žmonės, apie 50 sužeista
Išpuolio detalės: sprogmuo toks pat, kaip Paryžiuje ir Briuselyje
JAV valstybės departamentas perspėjo apie teroro išpuolių Europoje grėsmę
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasveikino Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą

(atnaujinta 11:41 2020.08.10)
Rusijos vadovas išreiškė viltį, kad jo kolegos iš Baltarusijos veikla prisidės toliau plėtojant abipusiai naudingus dvišalius santykius

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Aleksandrą Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Pažymima, kad Rusijos vadovas nusiuntė atitinkamą sveikinimą Lukašenkai.

"Tikiuosi, kad jūsų valstybinė veikla prisidės prie tolesnio abipusiai naudingų Rusijos ir Baltarusijos santykių plėtojimo visose srityse, gilinant bendradarbiavimą Sąjungos valstybėje, kuriant integracijos procesus per Eurazijos ekonominę sąjungą ir NVS, taip pat karinius-politinius ryšius Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijoje. Tai neabejotinai tenkina pagrindinius broliškų Rusijos ir Baltarusijos tautų interesus", — rašoma telegramoje.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyko sekmadienį. Preliminariais duomenimis, Lukašenka surinko 80,23 proc. balsų.

Kaip sekmadienį pranešė Baltarusijos centrinė rinkimų komisija, galutiniai rinkimų rezultatai gali būti apibendrinti tik šį penktadienį.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, sveikinimas, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paskelbė pirmąjį savo pareiškimą po prezidento rinkimų

(atnaujinta 10:54 2020.08.10)
Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

"Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje būstinė Svetlana Tichanovskaja teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, kurios neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai yra visas vaizdas, nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų