Katalonijoje vyko referendumas dėl nepriklausomybės, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Katalonija paskelbs nepriklausomybę per kelias dienas

13
(atnaujinta 15:25 2017.10.05)
Katalonijos vykdomosios valdžios vadovas Carles Puigdemont pirmojo interviu metu po referendumo dėl nepriklausomybės pasakė, kad autonominis regionas paskelbs nepriklausomybę nuo Ispanijos per kelias dienas

VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Katalonija per kelias dienas paskelbs nepriklausomybę nuo Ispanijos, pareiškė Katalonijos vadovas Carles Puigdemont interviu su televizijos ir radijo kompanija ВВС.

Pasak Puigdemont, vyriausybė "veiks šios savaitės pabaigoje ar kitos pradžioje".

Katalonijos referendumas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Елена Шестернина

Paklaustas apie tai, ką padarys Katalonijos vykdomosios valdžios vadovas, jei įsikiš Ispanijos vyriausybė, Puigdemont atsakė, kad tai "taps klaida, kuri viską pakeis".

Katalonijos vykdomosios valdžios vadovas pranešė, kad šiuo metu jo vyriausybė ir valdžios institucijos Madride jokių kontaktų nepalaiko. Jis taip pat kritikavo Europos Sąjungos poziciją, nes tai, kas vyksta, yra Ispanijos vidaus reikalas.

Tuo tarpu koalicijos frakcijos "Kartu už Taip" lyderis Luis Corominas pareiškė, kad Katalonijos parlamento posėdis, kuriame  gali prasidėti nepriklausomybės paskelbimo procesas, vyks spalio 9 dieną. Toks sprendimas buvo priimtas trečiadienį parlamento prezidiumo posėdžio metu, cituoja El Mundo Coromino žodžius.

Pasak jo, parlamentas aptars "referendumo pasekmes", kuris įvyko spalio 1 dieną. Parlamente kalbą sakys Puigdemont.

Referendumas dėl Katalonijos nepriklausomybės, nuotrauka iš įvykio vietos
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Corominas nepaaiškino, ar posėdyje bus pateikta deklaracija dėl Katalonijos nepriklausomybės, tačiau sakė, kad posėdžio tikslas "taikyti referendumo įstatymą", kurį parlamentas patvirtino rugsėjo 7 dieną.

Sekmadienį, spalio 1 dieną, Katalonijoje įvyko balsavimas dėl autonominės bendruomenės nepriklausomybės nuo Ispanijos. Madridas referendumą laiko neteisėtu ir uždraudė jo organizavimą Konstituciniame teisme. Balsavimo metu Katalonijoje vyko žmonių susirėmimai su Ispanijos policija, kuri stengėsi kontrolioti referendumo eigą, nukentėjųsių yra iš abiejų pusių. Ispanijos vyriausybė kaltina Katalonijos valdžios institucijas melagingos informacijos apie aukas protestų metu skleidimu.

Referendume, kuriame, organizatorių duomenimis, dalyvavo 2,2 milijono iš 5,3 milijono autonominės bendruomenės rinkėjų, 90% balsavo už Katalonijos atsiskyrimą nuo Ispanijos.

Ispanijos karalius Felipe VI pareiškė, kad Katalonijos vyriausybė, nusprendusi surengti neteisėtą referendumą, parodė "nepriimtiną nepaklusnumą" tam, kad "sunaikintų Ispanijos vienybę".

Antradienį Katalonijoje beveik 700 tūkstančių žmonių dalyvavo masinėse protestų akcijose, protestuodami prieš griežtas policijos priemones, kurių ji ėmėsi referendumo dėl nepriklausomybės dalyvių atžvilgiu.

13
Tegai:
referendumas dėl nepriklausomybės, žiniasklaida, Carles Puigdemont, Katalonija, Ispanija
Dar šia tema
Ispanija gali nepatekti į futbolo pasaulio čempionatą dėl Katalonijos