Carlesas Puigdemontas, archyvinė nuotrauka

Puigdemontas pasirašė Katalonijos nepriklausomybės deklaraciją

27
(atnaujinta 14:54 2017.10.11)
Dokumentas kol kas neįsigaliojo, nes autonominės respublikos lyderis pasiūlė užmegzti dialogą su Ispanijos valdžia, tačiau Madridas kategoriškai nepripažįsta referendumo rezultatų

VILNIUS, spalio 11 — Spuntik. Katalonijos lyderis Carlesas Puigdemontas ir vietos parlamento nariai, palaikantys regiono nepriklausomybę, pasirašė atitinkamą deklaraciją, praneša RIA Novosti.

"Mes raginame visas valstybes ir tarptautines organizacijas pripažinti Katalonijos respubliką nepriklausoma ir suverenia valstybe" — rašoma dokumente.

Kol kas deklaracija neįsigaliojo.

Katalonijos referendumas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Елена Шестернина

Katalonijos lyderis, sakydamas kalbą parlamente, teigė, kad Katalonija gavo teisę į nepriklausomybę, įvykus referendumui spalio 1-ąją. Bet Puigdemontas pripažino, kad reikia kuriam laikui sustabdyti deklaracijos įsigaliojimą, siekiant užmegzti dialogą su Madridu.

Ispanijos ministro pirmininko pavaduotojas Soraya Saenz de Santamaria pareiškė apie tai, kad dialogas yra neįmanomas, kol Katalonija neatsisakys separatistinių planų.

Trečiadienį Ispanijos Vyriausybė skubios tvarkos posėdžio metu turės nuspręsti, kaip veikti toliau.

Balsavimo metu Katalonijoje vyko žmonių susirėmimai su Ispanijos policija, kuri stengėsi kontrolioti referendumo eigą. Protestų metu nukentėjo 844 civiliai bei sužeisti 33 policijos pareigūnai.

© Ruptly . /РИА Новости
Katalonijos gyventojų susiremimai su Ispanijos policija

Už Nepriklausomybę nubalsavo 2 milijonai Katalonijos gyventojų.

Prancūzija, Vokietija ir Italija pasisakė už Ispanijos vienybę ir prieštarauja Katalonijos vienašališkam nepriklausomybės paskelbimui.

Po referndumo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paskelbė, jog Ispanijai yra reikalingas dialogas su savo piliečiais. Ministro teigimu, Lietuva jau anksčiau pasisakė neketinanti kištis į Ispanijos vidaus reikalus.

27
Tegai:
nepriklausomybė, Carles Puigdemont, Katalonija, Ispanija
Dar šia tema
Žiniasklaida: Katalonija paskelbs nepriklausomybę per kelias dienas
Referendumas Katalonijoje: Lietuvos požiūris
Ispanija gali nepatekti į futbolo pasaulio čempionatą dėl Katalonijos