Baltarusijos pasienis, archyvinė nuotrauka

Lietuva atsiprašė Baltarusijos incidentą su pasieniečiais

37
(atnaujinta 13:30 2017.10.13)
Diplomatinėje notoje Lietuva pripažino, kad gailisi dėl neteisėto valstybės sienos pareigūnų sienos kirtimo ir žada, kad tokių įvykių ateityje nebus

VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Penktadienį Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai įteikė atsakomąją notą, praneša URM spaudos tarnyba.

"2017 metų rugsėjo 28 dieną Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, vykdydami tarnybines pareigas, pažeidė Baltarusijos Respublikos valstybės sieną ties tarptautiniu valstybės sienos perėjimo punktu Lavoriškės-Kotlovka", — rašoma notoje.

Notoje apgailestaujama dėl įvykusio incidento ir užtikrinama, kad Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos tarnyba imsis visų reikiamų priemonių, kad ateityje analogiški incidentai nepasikartotų.

Anksčiau Baltarusija pareiškė, kad rugsėjo 28 dieną Lietuvos pasieniečiai, mėgindami sulaikyti du šios šalies piliečius, neteisėtai įžengė į Baltarusijos teritoriją.

"Būdami ginkluoti jie kirto Baltarusijos Respublikos valstybės sieną ir į jos teritoriją įėjo apie 40 metrų. Prie jų artėjant baltarusių pasienio pareigūnams po nesėkmingos sulaikymo operacijos lietuviai nieko nepaaiškinę skubiai grįžo į Lietuvos teritoriją", — buvo rašoma ambasados pranešime.

Dėl šio incidento Baltarusija įteikė notą Lietuvai.

37
Tegai:
diplomatinė nota, nota, Užsienio reikalų ministerija (URM), Baltarusija
Dar šia tema
Neteisėtai Lietuvos sieną kirtęs Rusijos pasienietis paleistas teismo salėje
Pasieniečiai neišleido iš Lietuvos įtartino ruso
Kuršių mariose pasieniečiai ieškojo girto vilniečio išplaukusio valtimi