Policija, archyvinė nuotrauka

ES miestai prastai apsaugoti nuo teroristinių išpuolių

25
(atnaujinta 13:09 2017.10.18)
Europos Komisija priėjo prie išvados, kad Europos miestai nepakankamai apsaugoti nuo teroristinių išpuolių ir siūlo vietos valdžiai apsvarstyti veiksmų planą, kuris turi būti įgyvendintas per ateinančius 16 mėnesių

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Apie tai pranešė "Die Welt" su nuroda į jai prieinamą Europos Komisijos "informaciją". Oficialus dokumentas turėtų būti paskelbtas šiandien, spalio 18 dieną.

Viena iš svarbiausių priemonių Europos Komisija laiko "inovatyvių ir į akis nekrentančių užtvarų, apsaugančių miestą, nekeičiant jų atvirumo" įrengimą, praneša Sputnik Estija.  

Komisija Briuselyje taip pat siūlo įkurti specialius forumus, kuriuose vietos ir regionų valdžios institucijos, o taip pat privatūs prekybos ir sporto centrai galės "dalintis informacija ir mokytis vieni iš kitų." Komisija pateisina pasiūlytas priemones tuo, kad "teroristų dėmesio centre vis dažniau atsiduria tokios viešosios vietos, kaip pėsčiųjų perėjos, turistų lankomos vietos, transporto ir prekybos centrai, koncertų salės ir viešos erdvės mieste". Pasak Briuselio, tokios infrastruktūros ES yra "labai pažeidžiamos".

ES Komisija taip pat susirūpinusi dėl traukinių, kurie yra "didelės rizikos objektai dėl atviro pobūdžio būdingo visai infrastruktūrai" saugos, ir įspėja apie teroro išpuolių, naudojant cheminius ir radioaktyvius ginklus, grėsmę.

25
Tegai:
viešoji erdvė, teroro išpuolis, saugumas, Europos Komisija (EK), Europos Sąjunga
Temos:
Teroro išpuoliai Europoje (44)
Dar šia tema
Išpuoliai Barselonoje privertė policiją padidinti pajėgas "Velomaratone"
Didžiojoje Britanijoje sukurta apsauga nuo teroristų su automobiliais
Belgijos vadovybė aptars būtinybę sustiprinti saugumo priemones