Darbininkas, archyvinė nuotrauka

Ukraina įvardijo grįžimo prie rusiškų dujų pirkimo sąlygas

52
(atnaujinta 15:11 2017.10.23)
Kijeve pareiškė, kad gali vėl pradėti pirkti dujas iš Rusijos, jei ji sutiks pakeisti tranzito organizaciją, tai yra apskaitos taškas bus perkeltas nuo Ukrainos vakarinės sienos į rytinę

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kijevas gali vėl pirkiti dujas iš Rusijos, jei dujų apskaitos tašką perkels iš vakarinės Ukrainos sienos į rytinę.

Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Гунеев

Tai pareiškė Ukrainos vicepremjeras Volodimir Kistion interviu Ukrainos leidiniui "Ekonomičeskaja pravda", paklaustas, ar nebūtų logiška bent iš dalies grįžti prie dujų ir RF pirkimo.

"Niekada nesakyk niekada <…> Jei mes perkeltume tranzito apskaitos tašką prie rytinės sienos, tokį variantą galima būtų svarstyti. Dabartinėmis sąlygomis tai (dujų pirkimas iš Rusijos — Sputnik) būtų labai rizikinga ir neatsakinga", — sakė Kistion.

Kijevas nustojo pirkti dujas iš Rusijos 2015-ųjų lapkritį, o 2016 metais pirmą kartą atsisakė Rusijos dujų ruošiantis šildymo sezonui.

Ukrainos  prezidentas Petro Porošenko rugsėjį pareiškė, kad po 2019 metų būtina pakeisti Rusijos kuro tranzito į Europą organizaciją. Būtent tada baigsis galiojanti tranzito sutartis tarp Kijevo ir Maskvos.

Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas sakė, kad Maskva mano, kad tranzito į ES organizavimo pakeitimai yra netikslingi.

52
Tegai:
importas, dujos, Europos Sąjunga, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Lietuva prieš "Gazprom": kova bet kokia kaina tęsiasi
Udalcovas: "Nord Stream-2" sumažins dujų tiekimo kainas dvigubai
Lietuva nesutinka su "Gazprom" įsipareigojimais Europos Komisijai
Pusė Lietuvos dujų rinkos priklausys "Gazprom"