Rusijos konsulato pastatas San Franciske, archyvinė nuotrauka

JAV neleido Rusijai išsivežti konsulato San Franciske archyvų

26
(atnaujinta 10:28 2017.10.24)
JAV eilinį kartą grubiai pažeidė Vienos konvencijos dėl konsulinių santykių ir dvišalės konsulinės konvencijos nuostatas, mano Rusijos diplomatinėje misijoje

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Ameriečių valdžia neleido Rusijos diplomatinei misijai savarankiškai pasiimti anksčiau uždaryto generalinio konsulato San Franciske archyvų, vietoj to jie supakavo ir išvežė dokumentus į Vašingtoną, kur perdavė juos Rusijos ambasadai.

"Tai buvo padaryta nepaisant daugkartinės Rusijos URM ir ambasados protestų", — teigiama RF diplomatinės misijos JAV Facebook paskyroje.

Ambasados atstovai pabrėžė, kad tokiais veiksmais JAV eilinį kartą grubiai pažeidė Vienos konvencijos dėl konsulinių santykių ir dvišalės konsulinės konvencijos nuostatas.

Ambasada pabrėžė, kad konsuliniai archyvai ir dokumentai yra neliečiami bet kuriuo metu ir nepriklausomai nuo jų buvimo vietos.

Diplomatinėje misijoje pranešė, kad toks oficialus Vašingtono požiūris į tarptautinę teisę, Rusijos diplomatiniams objektams ir nuosavybei leidžia Maskvai analogiškai pasielgti su JAV atstovybėmis RF.

"Pagal abipusiškumo principą, kuriuo remiasi diplomatiniai santykiai", — pabrėžė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Rugsėjo pradžioje JAV valdžiai pareikalavus buvo uždaryti konsulatas San Franciske ir prekybos atstovybės Vašingtone.

Galutinio sprendimo dėl galimų Maskvos veiksmų situacijoje su Rusijos diplomatine nuosavybe JAV kol kas nėra, penktadienį RIA Novosti pareiškė Rusijos generalinis konsulas Niujorke Sergejus Ovsianikovas.

26
Tegai:
diplomatija, San Franciskas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Vašingtonas uždarė eilę Rusijos diplomatinių objektų, Maskva sureaguos
Trampas padėkojo Putinui už JAV diplomatų išsiuntimą
Rusijoje JAV diplomatų skaičius mažėja trečdaliu
Rusija planuoja išsiųsti JAV diplomatus
JAV paskelbė sankcijas Rusijai ir išsiuntė 35 diplomatus