Gazprom, archyvinė nuotrauka

EK ir "Gazprom" veda derybas antimonopolinio ginčo byloje

19
(atnaujinta 10:59 2017.10.26)
Rusijos bendrovės pasiūlymams dėl antimonopolinio tyrimo sureguliavimo Europos Komisija pritarė kovo mėnesį; sprendimas holdingo atžvilgiu bus priimamas remiantis rinkos dalyvių pateiktais komentarais

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Europos Komisija ir Rusijos bendrovė "Gazprom" derasi dėl to, kaip patenkinti rinkos dalyvių pateiktas kritines pastabas, gautas sureguliuojant antimonopolinę bylą, praneša RIA Novosti su nuoroda į ES konkurencijos komisarę Margrethe Vestager.

Gazprom, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Блинов

2012 metais Europos Komisija iškėlė bylą prieš "Gazprom" dėl antimonopolinio įstatymo pažeidimo. Oficialius kaltinimus tyrimo 2015-aisiais metu bendrovei pateikė Bulgarija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Lenkija ir Slovakija.

2016-ųjų pabaigoje "Gazprom" pateikė pasiūlymus Europos Komisijai dėl antimonopolinio konflikto sprendimo. Šių metų kovo mėnesį EK preliminariai patvirtino pasiūlymus ir pradėjo rinkti dalyvių komentarus.

Po spalio mėnesio susitikimo Vestager ir "Gazprom" vadovo pavaduotojo Aleksandro Medvedevo komisarė pareiškė, kad derybos buvo sėkmingos, tačiau laukia dar daug darbų.

Vestager pasakė, kad Europos valdžios atliko ir surinko pakankamai atsakymų iš dalyvių, konkurentų ir rinkos klientų, ir dabar yra diskusijų etape.

Pagal Europos Komisijos taisykles, jei suinteresuotųjų šalių pastabos parodys, kad rinkos dalyviai yra viskuo patenkinti, tada pasiūlymai bus priimti ir byla bus uždaryta. Priešingu atveju Europos Komisija pasiūlymus pakoreguos arba atmes.

19
Tegai:
antimonopolinė byla, Europos Komisija (EK), Gazprom, Margrethe Vestager, Europa, Rusija
Dar šia tema
Lietuva nesutinka su "Gazprom" įsipareigojimais Europos Komisijai
Politologas: "Gazprom" gali šantažuoti Lietuvos įmones
Pusė Lietuvos dujų rinkos priklausys "Gazprom"
Lenkija atsisako ilgalaikės sutarties su "Gazprom"
Grybauskaitė prašo EK kompensacijos dėl "Gazpromo" monopolio
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados