Twitter, archyvinė nuotrauka

Twitter užblokavo Sputnik ir RT reklamą

50
Sprendimas buvo priimtas po to, kai Twitter, o taip pat Facebook ir Google atstovai buvo pakviesti į JAV Senato žvalgybos komiteto posėdžius; jų metu turėtų būti kalbama apie "Rusijos kišimąsi" į prezidento rinkimus praėjusiais metais

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Amerikos socialinis tinklas Twitter nusprendė blokuoti reklamą iš visų naujenų agentūros Sputnik ir televizijos kanalo RT paskyrų.

Sprendimas įsigalioja nedelsiant. Jis buvo priimtas remiantis darbu, atliktu dėl situacijos su "šių agentūrų kišimusi" į JAV prezidento rinkimus praėjusiais metais, sakoma pareiškime.

"Šis sprendimas mūsų nebuvo priimtas lengvai ir yra žingsnis įgyvendinant mūsų įsipareigojimus dėl Twitter vartotojų apsaugos", — pridūriama pranešime.

Kompanija pažymėjo, kad Sputnik ir RT gali likti socialinio tinklo vartotojais.

Twitter, o taip pat Facebook ir Google atstovai buvo pakviesti į JAV Senato žvalgybos komiteto posėdžius. Spėjama, kad ten kalbės apie "Rusijos bandymus naudotis socialine žiniasklaida", kad įtakotų rinkimams.

Vyriausioji televizijos kanalo RT ir naujienų agentūros Sputnik redaktorė Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Гунеев

RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian priminė Twitter generaliniam direktoriui Džekui Dorsiui (Jack Dorsey), kad jis nepamirštų pranešti JAV valdžiai apie tai, kad jo kompanija pati pasiūlė Rusijos žiniasklaidai bendradarbiavimą reklamos srityje. Apie tai Simonian pasakė Twitter ataskaitos apie "Rusijos kišimąsi" fone. Joje kompanija pateikia duomenis apie sutartis su RT dėl reklamos.

Kongrese vyksta tyrimas dėl "Rusijos kišimosi" į prezidento rinkimus praėjusiais metais. Ir Kremlius, ir Baltieji rūmai tai paneigia. Tačiau JAV valdžios institucijos nesiklauso argumentų.

Be to, JAV stengiasi kiek įmanoma apsunkinti Rusijos televizijos kanalo darbą, įpareigojant jį užsiregistruoti kaip užsienio agentas. Kaip ne kartą buvo pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, JAV valdžios institucijų reikalavimai apriboja Rusijos žiniasklaidos laisvę ir yra selektyvūs ir šališki.

50
Tegai:
Google, Facebook, Twitter, RT, Sputnik, Rusija, JAV
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (109)
Dar šia tema
Putinas apie Sputnik ir RT darbą: lenkiu galvą
Simonian pakomentavo Pentagono ataskaitą apie Sputnik ir RT įtaką
Specialusis prokuroras tiria Rusijos "kišimasį" į JAV rinkimus
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

"Negaliu tylėti": Rusijos režisierius pareiškė, kad advokatai "naikina" Jefremovą

(atnaujinta 11:13 2020.08.08)
Grymovo manymu, strateginiai advokatų sprendimai "nepagražina, o naikina" aktorių Michailą Jefremovą

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  "Modern" teatro meno vadovas, režisierius Jurijus Grymovas NSN eteryje pakomentavo aktoriaus Michailo Jefremovo atsisakymą pripažinti kaltę dėl mirtinos avarijos.

"Tiesą pasakius, stengiausi nekomentuoti šių įvykių, tačiau šiandien negaliu tylėti, ypač kai pats Michailas Jefremovas nenustygsta vietoje. Jis tai pripažįsta savo kaltę iškart po avarijos ir netgi vaizdo įrašą nufilmuoja, tai nepripažįsta savo kaltės, galbūt jį supainiojo, aš nežinau", — pareiškė Grymovas.

Jo manymu, nereikėtų pamiršti apie šeimą, kurios narys žuvo dėl eismo įvykio, kurį sukėlė neblaivus vairuotojas.

"Šie strateginiai advokatų sprendimai, man atrodo, nepagražina, o naikina Michailą Jefremovą. Laikas, aišku, mus nuteis, tačiau bet kokiu atveju turime išlikti žmogiškais ir nebijoti atgailauti", — pridūrė režisierius.

Mirtinas eismo įvykis Maskvos centre

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Aktorius Michailas Jefremovas
© Sputnik / Пресс-служба Пресненского суда

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo.

Tegai:
eismo įvykis, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovo advokatas aktoriaus pokalbį su policija pavadino melagiena
Teismas Jefremovui skyrė namų areštą iki kitų metų
"Nieko neatsimenu": Jefremovas atsisakė pripažinti kaltę dėl eismo įvykio
Kaliningradas

Lietuva leidžia Rusijai padidinti keleivių skaičių traukiniuose į Kaliningradą

(atnaujinta 21:03 2020.08.07)
Lietuva leido ne tik pakeisti keleivių, kurie gali važiuoti rusiškais traukiniais, skaičių, bet ir jų susodinimą vagonuose

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Keleivių skaičiaus apribojimai buvo iš dalies panaikinti traukiniams, vykstantiems per Lietuvą į Kaliningradą, po to, kai buvo pasiektas susitarimas su Lituvos užsienio reikalų ministerija, praneša "Kaliningrado geležinkelių" spaudos tarnyba.

Nuo rugpjūčio 8 dienos šiais traukiniais galės vienu metu keliauti 200 keleivių. Atšaukti apribojimai ir dėl susodinimo kupė ir vietaženkliniuose vagonuose. Pažymima, kad vietų skaičius kiekviename sastate, kuris tranzitu kerta Lietuvos teritoriją, bus padidintas dvigubai, o tai padidins transporto prieinamumą Kaliningrado srityje.

Apribojimai keleiviams rusiškuose traukiniuose buvo įvesti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos nota dėl supaprastinto tranzito sąlygų ir apribojimų.

Tarp Kaliningrado ir Maskvos bei Kaliningrado ir Sankt Peterburgo kursuoja du reguliarūs traukiniai. Šią savaitę ši geležinkelio paslauga buvo atidaryta visiems Rusijos piliečiams. Prieš tai šiuo maršrutu galėjo važiuoti tik tie, kas turėjo nuolatinę registraciją Kaliningrado srityje.

Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių stotyse vis dar numatytos tik techninės stotelės: keleiviai nėra įlaipinami ir išlaipinami.

Naujausiais duomenimis, Rusijoje užregistruoti 877 135 koronaviruso atvejai, iš jų daugiau kaip 14,7 tūkst. žmonių mirė, daugiau nei 683 tūkst. pasveiko.

Tegai:
geležinkelis, Kaliningradas, Rusija, Lietuva