Niujorkas, nuotrauka iš įvykio vietos

Niujorko teroristas teigia esąs ištikimas IV*

49
(atnaujinta 08:22 2017.11.03)
Antradienį vakare Niujorką ištiko tragedija, 29 metų amžiaus Uzbekistane gimęs vaikinas taranavo žmones, važiavusius dviračių taku

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Žemutiniame Manhatane antradienį  automobilis užvažiavo  ant pėsčiųjų ir 15:06 vietos laiku (21:06 Lietuvos laiku)  važiavusių dviračių taku, kliudė daug žmonių ir kitą automobilį, pranešė antradienį Niujorko policija, kuri nurodė, kad keli žmonės žuvo ir buvo sužeistųjų.

Teroro išpuolio metu žuvo aštuoni žmonės, mažiausiai vienuolika sužaloti, pranešė trečiadienį RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalą "Fox News". Tarp žuvusiųjų penki  Argentinos piliečiai.

Antradienį sunkvežimis važiavo dviračio taku ties keliomis Niujorko gatvėmis, taranavo dviratininkus, o vėliau įsirėžė į mokyklinį autobusą. Vairuotoją sulaikė policininkai, kurie pradėjo šaudyti.

Pasak policijos ir liudininkų, išnuomotas "Home Depot" mikroautobusas ėmė važiuoti judriu dviračių taku netoli Pasaulio prekybos centro memorialo ir kliudė kažkiek žmonių, o vėliau jo vairuotojas šaukdamas ir laikydamas dvi ginklų imitacijas išlipo.

Liudininkai žiniasklaidai sakė matę automobilių avariją ir nurodė, kad iš vieno tų automobilių išlipo žmogus su dviem šaunamaisiais ginklais. Tada liudininkai išgirdo šūvius.

Į įvykio vietą atvyko Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo ir Niujorko meras Billas de Blasio, kuris pirmas įvertino įvykį kaip teroro išpuolį. JAV prezidentas Donaldas Trampas pavadino užpuoliką nepakaltinamu ir patikino, kad "Islamo valstybė" (IV*) nesugebės patekti į JAV teritoriją.

Žiniasklaidos duomenimis užpuolikas Seifulas Saipovas organizavo teroro išpuolį vardan teroristinės grupotės IV*. Apie tai trečiadienį pranešė televizijos kanalas "NBC".

"Teisėsaugos institucijų šalitinių duomenimis, vyras, kuris sunkvežimiu taranavo minią žmonių ir dėl kurio žuvo aštuoni žmonės, o daugiau nei dešimt buvo sužeisti, automobilyje paliko raštelį, kuriame parašė, kad vykdo šį užpuolimą IV* vardu", — rašoma žiniasklaidos pranešime.

Uzbekistane gimęs Saipov gyvena Naujojo Džersio valstijoje, tačiau sulaikymo metu jis turėjo Floridos valstijos vairuotojo pažymėjimą.

* Teroristinė grupuotė, uždrausta JAV, Rusijoje ir kai kuriose kitose šalyse.

49
Tegai:
teroro išpuolis, sunkvežimis, Niujorkas
Temos:
Smurto banga Amerikoje (29)
Dar šia tema
Didžiojoje Britanijoje sukurta apsauga nuo teroristų su automobiliais
Teroro išpuoliai Ispanijoje: 13 žmonių žuvo, daugiau nei 100 sužeisti
Londone mikroautobusas rėžėsi į žmonių minią
Situacija Niujorko Times aikštėje, kur automobilis rėžėsi į pėsčiuosius