Viešbutis Turkijoje, archyvinė nuotrauka

Turkija gali atšaukti sistemą "viskas įskaičiuota" viešbučiuose

27
(atnaujinta 12:56 2017.11.01)
Planuojama, kad panaikinus "viskas įskaičiuota" principą turistai dažniau lankys miesto įžymybes ir daugiau apsipirkinės

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Sistema "viskas įskaičiuota" Turkijos kurortuose gali būti atšaukta. Tai pasiūlė Turkijos prekybininkų ir amatininkų konfederacijos vadovas Bendevi Palandoken, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į leidinį  "Sözcü".

Lietuvos pasas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Констанция Ждановская

Jo nuomone, ši sistema ekonomiškai naudinga turistams. Tačiau, norėdami nepraleisti pusryčių, pietų ir vakarienės, kurie numatyti "viskas įskaičiuota" schemoje, jie neišeina iš viešbučio. To rezultatas, pagrindinės turistų kelionės — nuo oro uosto iki viešbučio ir atgal. Dėl to atvykėliai, manoma konfederacijoje, grįžta į savo gimtąsias šalis, nepažinę šio regiono istorinio ir kultūrinio grožio.

Be to, turistų regionų prekybininkai dažnai skundžiasi dėl nepakankamo pelno, nes turistai labiau linkę likti viešbučiuose.

"Jei mes pašalinsime "viskas įskaičiuota" sistemą, turistai išeis iš viešbučių ir pradės dažniau lankytis lankytinose vietose, vaikščioti po parduotuves. Tai leis atgaivinti amatų sektorių ir prisidės prie globalinių nacionalinių tikslų", — sakė Palandoken.

Be to, mano jis, norint padidinti įžymybių ir kultūrinių vietų lankomumą, "turistai turi matyti brošiūras apie istorines ir turistines vietas, visur, kur jie beeitų".

Turkija buvo pirmoji šalis, kuri  pradėjo naudoti "viskas įskaičiuota" sistemą. Ši schema buvo įgyvendinta praeito dešimtojo dešimtmečio pirmoje pusėje ir buvo naudojama beveik visuose kurortiniuose regionuose.

Konfederacijos duomenimis, vidutiniškai kiekvienas poilsiautojas išleidžia bent 570 dolerių.

Turkija tikisi iki 2023 metų patekti į geriausių pasaulio turistinių krypčių penketuką ir kasmet aptarnauja maždaug 50 milijonų turistų. Tačiau, pasak ekspertų, tai vargu ar įmanoma, kol yra sistema "viskas įskaičiuota".

27
Tegai:
sistema "viskas įskaičiuota", užsienio turistai, viešbutis, Turkija
Dar šia tema
Bevizės kelionės į Baltarusiją gali būti pratęstos iki 10 dienų
Kelionių po Lietuvą idėjos šeimoms su vaikais
Baltarusiai ir rusai pirmauja Lietuvos turizmo rinkoje
Ekspertai: Lietuva turi daug trūkumų turizmo srityje
Kaimo turizmas derina ramų ir aktyvų poilsį su Lietuvos žinomumu
COVID-19

PSO pranešė, kad koronaviruso pandemija dar nepasiekė piko

(atnaujinta 23:21 2020.07.07)
Per praėjusį savaitgalį Pasaulio sveikatos organizacija užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paskelbė, kad koronaviruso plitimas pasaulyje paspartėjo.

"Protrūkis įsibėgėja ir mes aiškiai nepasiekėme pandemijos piko", — cituoja jį RIA Novosti.

Per praėjusį savaitgalį PSO užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Tuo tarpu Ghebreyesusas pabrėžė, kad infekcijos aukų skaičius "išsilygino visame pasaulyje" ir daugeliui šalių pavyko sumažinti mirtingumą nuo koronaviruso. Tačiau kai kuriuose valstybėse šis rodiklis ir toliau auga.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai, pasveiko 1547, mirė 79.

Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje viršijo 11,5 milijono žmonių, daugiau nei 535 tūkstančiai iš jų mirė.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos
Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka

Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo

(atnaujinta 22:45 2020.07.07)
Porošenka pareiškė, kad informacija, kurią skleidžia Ukrainos politikė, melaginga, ir apkaltino ją "Rusijos propagandos skleidimu"

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka televizijos laidoje "Svoboda slova" "ICTV" kanale susipyko su Aukščiausiosios Rados deputate, Vladimiro Zelenskio partijos "Tautos tarnas" nare Irina Vereščiuk, kuri priminė, kad jis prieš šešerius metus pasveikino Vladimirą Putiną su Rusijos diena.

"2014 metais, birželio 12 dieną, jūs pasveikinote Putiną su Rusijos diena. Esu tikra. Tai galima patikrinti", — sakė Vereščiuk.

Porošenka kelis kartus paklausė, ar teisingai išgirdo, į ką gavo teigiamą atsakymą. Per reklaminę pertrauką jis priėjo prie Vereščiuk ir pareiškė, kad ji meluoja. Dėl to deputatė parodė Ukrainos "24 kanalo" naujienas, kurios nurodė į Dmitrijų Peskovą, pranešė, kad Ukrainos prezidentas pasveikino Putiną. Porošenka pareiškė, kad ši informacija melaginga, ir apkaltino Vereščiuk "Rusijos propagandos skleidimu".

Ukrainos politikai, taip pat socialinių tinklų vartotojai aktyviai komentuoja šį įvykį. Vieni kaltina Vereščiuk šmeižtu ir "propagandos skleidimu", kiti mano, kad Porošenka iš tiesų pasveikino Putiną, nors tėvynėje jis jį vadino "agresoriumi".

"Turiu paprastą klausimą: o kam Porošenka paskambino Putinui per Rusijos dieną, birželio 12 dieną? Nė diena anksčiau, nė diena vėliau. Man nepavyko rasti jokių Porošenkos ar prezidento administracijos paneigimo požymių dėl sveikinimo, kuriuos jie išsakė 2014 metais", — Facebook parašė Aukščiausiosios Rados deputatas iš partijos "Batkyvščina" Sergejus Vlasenka.

Porošenkos frakcijos "Europos solidarumas" deputatas Vladimiras Arijevas mano, jog Vereščiuk padarė tokį pareiškimą, kad įtiktų Maskvai. "Istorija apie specifinę deputatę iš "Tautos tarno" Veresčiuk ir jos priekaištus Porošenkai įrodė tik vieną dalyką: praėjusių metų "išdavystė" vyko iš Maskvos, taip pat kaip ir pagrindiniai jos platintojai-šaltiniai — "zradofilai", — rašė jis Facebook.

Ukrainos prezidento tinklalapyje nėra žinios apie tokį Porošenkos ir Putino pokalbį, nes visos naujienos yra tik nuo praėjusių metų liepos ir susijusios tik su Vladimiru Zelenskiu.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas 2014 metų birželio 12 dieną pranešė, kad Putinas ir Porošenka kalbėjo telefonu, o Ukrainos prezidentas pasveikino Rusijos vadovą su valstybine švente — Rusijos diena.

Tegai:
Ukraina, Rusija, Vladimiras Putinas, Petro Porošenka
Dar šia tema
Austrijoje nužudytas prieglobsčio prašytojas iš Rusijos
Talibano atstovas paneigė pranešimus apie slaptą susitarimą su Rusija
Zacharova pakomentavo situaciją, susijusią su JAV ir Kinijos konfrontacija