Paslaptis, archyvinė nuotrauka

Daugiau nei šimto politikų vardai "sužibo" ofšorinės veiklos archyvuose

34
(atnaujinta 11:05 2017.11.06)
Tarp jų — Britanijos karališkosios šeimos, Kanados ministro pirmininko atstovai, o taip pat Donaldo Trampo administracijos nariai

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Medžiagą apie pasaulio ofšorinių bendrovių veiklą paskelbė išvakarėse tiriamosios žurnalistikos konsorciumas (ICIJ), sąraše — 120 politikų bei stambių įmonių, praneša Sputnik Baltarusija.

Medžiagą,  suvienytą į vieną sąrašą pavadinimu "Paradise Papers", sudaro maždaug 13,5 milijonų dokumentų. Ji apima daugiau nei 50 metų laikotarpį.

Archyvas atskleidžia eilės pasaulio politikų ofšorinius interesus, tarp kurių Elizabeth II karališkųjų rūmų atstovai, JAV prezidento Donaldo Trampo administracijos, Kanados ministro pirmininko Justino Trudeau ir eilės didelių bendrovių atstovai, tarp jų: "Apple", "Nike", "Uber" ir kiti.

Anksčiau ICIJ, kurio būstinė yra Vašingtone, paviešino dar vieną archyvą,  žinomą kaip "Panamos". Dokumentuose buvo pateiktos ofšorinės sąskaitos kaip veikiančiųjų, taip ir buvusiųjų politikų visame pasaulyje. Portalas "WikiLeaks" vėliau pranešė, kad publikaciją finansavo JAV Tarptautinės plėtros agentūra ir George Sorosas, o jų veikla buvo nukreipta prieš Rusiją ir buvusią Sovietų Sąjungą.

34
Tegai:
ofšorinė veikla, politikai, Tarptautinės tiriamosios žurnalistikos konsorciumas (ICIJ)
Dar šia tema
CŽV paneigė "WikiLeaks" paskelbtų dokumentų autentiškumą
Tikslas pasiektas: peticija prieš Sorosą bus svarstoma Baltuosiuose rūmuose
Antroji Soroso invazija į Lietuvos žemes
Soroso fondas grįžta į Lietuvą