Londonas, archyvinė nuotrauka

Britanijos valdžia įvardijo tikslų laiką, kada šalis pasitrauks ES

43
(atnaujinta 13:43 2017.11.10)
JK įtrauks į įstatymą dėl Brexit tikslų pasitraukimo iš ES laiką — 2019-ųjų kovo 29 dieną 23:00

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Britanijos vyriausybė įtrauks į įstatymus dėl Brexit pataisą su tikslaus laiko, kada JK paliks Europos Sąjungą, nurodymu, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Guardian".

"Mes paklausėme visuomenės ir parlamento atstovų ir padarėme šį pakeitimą, kad pašalinti bet kokį nesusipratimą dėl to, kad yra "išstojimo diena" ir ką ji reiškia", — pareiškė Brexit derybininkas Davidas Davisas.

Jis pabrėžė, kad pakeitimas "aiškiai parodė" Britanijos ketinimus palikti ES griežtai nustatytu laiku.

Anksčiau buvo žinoma, kad Didžioji Britanija turės pasišalinti iš Europos Sąjungos 2019 metų kovo 29 dieną — lygiai po dvejų metų po Brexit proceso pradžios. Dabar Londone nori, kad ši data nuordant laiką (23:00 GMT, arba 00:00 Briuselio laiku) butų įforminta įstatymu.

Priežastis yra ta, kad Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES šalininkai baiminasi, kas jis gali užsitęsti dėl sudėtingos derybų eigos. Dėl pakeitimų įtraukimo į Brexit įstatymą Parlamentas Londone turėtų balsuoti kitą savaitę. Iki galutinio balsavimo dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos datos patvirtinimo gali praeiti keli mėnesiai.

Sprendimą pasitraukti iš ES buvo britai priėmė 2016 metų birželio 23 dieną įvykusiame referendume. Didžioji Britanija kovo 29 dieną oficialiai pradėjo šalies pasitraukimo iš ES procedūrą, pateikusi Europos Tarybos vadovui Donaldui Tuskui laišką su atitinkamu pranešimu.

43
Tegai:
išėjimas iš Europos Sąjungos, referendumas, Brexit, Deividas Deivis, Europos Sąjunga, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)
Dar šia tema
Lietuva planuoja medžioti investuotojus po Brexit
Britai pasirengę mokėti už ES piliečių teises po Brexit
Mei nusprendė palikti šalyje ES piliečius po Brexit
Šviečia, bet nešildo: kas laukia lietuvių Britanijoje po Brexit?
Brexit: dėl ko verta nerimauti Lietuvai
Vakcina nuo koronaviruso

Įvardytos pavojingos savarankiško COVID-19 gydymo pasekmės

(atnaujinta 19:52 2020.10.25)
Specialisto teigimu, savarankiškas gydymas gali sutrikdyti pusiausvyrą organizme ir sukelti imuninės sistemos dezaktyvaciją

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Nekontroliuojamas antivirusinių vaistų vartojimas gali neigiamai paveikti žmogaus imunitetą, sakė alergologas-onkoimunologas Danilas Ščepeliajevas.

Pasak jo, toks savarankiškas gydymas gali sutrikdyti pusiausvyrą organizme ir sukelti imuninės sistemos dezaktyvaciją.

"Visada yra pavojus. Šie vaistai beveik visi veikia imuninę sistemą. Kas gali pasakyti, kaip veikia jūsų imuninė sistema?" — Ura.ru sakė gydytojas.

Specialistas taip pat rekomendavo "neišrašyti sau" antibiotiko azitromicino, kurį gydytojai skiria nuo COVID-19, kad būtų išvengta bakterinės pneumonijos. Sveikiems žmonėms, nesergantiems lėtinėmis ligomis, šis vaistas gali sukelti nedidelę alerginę reakciją, sakė jis.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 42,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,14 mln. žmonių.

Tegai:
vaistai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Atnaujintas COVID-19 paveiktų šalių sąrašas: Lietuva — geltonojoje zonoje
Ekonomistas papasakojo, kuo skiriasi dėl COVID-19 ištikusi krizė nuo kitų
Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas

Turkija nebijo JAV sankcijų, pareiškė Erdoganas

(atnaujinta 19:47 2020.10.25)
Turkijos prezidentas pažymėjo, jog jo šalis — ne gentinė valstybė ir nepasiduos JAV grasinimams

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas vėl pareiškė, kad jo šalis nepasiduos JAV, kurios reikalauja iš Ankaros atsisakyti Rusijos oro gynybos sistemų S-400, grasinimams.

"Mes ėmėmės veiksmų dėl (amerikiečių naikintuvų įsigijimo — Sputnik) F-35, o jūs grasinate mums ir reikalaujate, kad mes grąžintume S-400 Rusijai. Bet mes ne gentinė valstybė, o Turkija", — pareiškė Erdoganas kalbėdamas Malatijos mieste. Transliacija vyko Turkijos lyderio Twitter paskyroje.

Naujausių Rusijos oro gynybos sistemų S-400 pristatymai, sukėlę krizę Turkijos su JAV santykiuose, prasidėjo 2019 metų liepos viduryje. Vašingtonas reikalavo atsisakyti sandorio ir mainais įsigyti JAV kompleksus "Patriot", grasindamas atidėti ar net atšaukti naujausių naikintuvų F-35 pardavimą Turkijai, taip pat taikyti sankcijas pagal CAATSA (įstatymas "Dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis"). Ankara atsisakė nusileisti ir tęsė derybas dėl papildomos S-400 partijos.

Tegai:
sankcijos, Redžepas Tajipas Erdoganas, JAV, Turkija