Didžiosis Britanijos parlamento pastatas Londone, archyvinė nuotrauka

Britanijos parlamentarai pasisakė Teresos Mei atsistatydinimą

33
(atnaujinta 13:13 2017.11.12)
Konservatoriai parlamentarai mano, kad Mei tapo kliūtimi Britanijos pasitraukime iš Europos Sąjungos; anksčiau ES aukšti pareigūnai paskelbė krizės etapą derybose dėl Brexit

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Didžiosios Britanijos parlamento deputatai ketina išreikšti nepasitikėjimą ministre pirmininke Teresa Mei, praneša Sunday Times.

Anot leidinio, 40 parlamentarų sutiko pasirašyti bendrą laišką apie nepasitikėjimą Mei dėl užsitęsusių derybų Brexit klausimu. Anksčiau aukšti Europos Sąjungos pareigūnai paskelbė krizės etapą derybose dėl Brexit, todėl vargu ar bus gruodžio mėnesį pasirašytas preliminarus Brexit dokumentas.  

Pranešama, kad kai kurie Parlamento konservatoriai ir neįvardyti ministrai yra įsitikinę, kad Mei tapo kliūtimi Britanijos pasitraukimo iš ES procese. Jie mano, kad pasipriešinimas premjerės veiksmams ir partijos reorganizavimas yra galimas tolesnių veiksmų scenarijus.

Derybos dėl Brexit vyksta nuo šių metų vasaros, jų metu aptariamos "išsiskiriančių" regionų piliečių teisės, Airijos siena ir Didžiosios Britanijos finansinių įsipareigojimų Europos Sąjungai sureguliavimas. Kol nebus pasiekta pakankama pažanga šiais klausimais, ES nenori pereiti prie antrojo etapo, kuriame turėtų būti aptariama Europos ir Britanijos partnerystės ateitis, taip pat galimas pereinamasis santykių su ES laikotarpis.

33
Tegai:
atsistatydinimas, parlamentas, Brexit, ES, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Mei pareiškė apie "Rusijos grėsmę" Baltijos šalims ir Lenkijai
ES piliečiai galės lengviau gauti leidimą gyventi Didžiojoje Britanijoje
Mes galime suteikti tik 40 mlrd eurų: britai derasi dėl pasitraukimo iš ES