KAM viceministras JAV susitinka su saugumo ir gynybos pareigūnais, nuotrauka iš įvykio vietos

KAM viceministras JAV susitinka su saugumo ir gynybos pareigūnais

46
(atnaujinta 12:04 2017.11.15)
Lietuvos krašto apsaugos viceministras dalyvauja susitikimuose su JAV Nacionalinės saugumo tarybos, Kongreso, Gynybos departamento ir kitų institucijų atstovais

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Lapkričio 13-16 dienomis krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur dalyvauja susitikimuose su JAV Nacionalinės saugumo tarybos, Kongreso, Gynybos departamento ir kitų institucijų atstovais, praneša KAM spaudos tarnyba.

Krašto apsaugos ministerija. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Lapkričio 14 deną viceministras dalyvavo Vokietijos Maršalo fondo kartu su Latvijos gynybos ministerija renginyje Vašingtone, kur kartu su kitų Baltijos valstybių pareigūnais aptarė pagrindinius iššūkius, kuriems turi buti skiriamas dėmesys ruošiantis kitų metų NATO viršūnių susitikimui.

Viceministras Umbrasas taip pat aptarė Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo gynybos srityje klausimus su JAV Prezidento nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoju Rickey Waddell ir Gynybos sekretoriaus pavaduotoju David Trachtenberg.

Lankymosi JAV metu taip pat numatyti susitikimai su Kongreso Gynybos asignavimų pakomitečio nariu Pete Visclosky, JAV analitinio centro "Atlantic Council" ir nevyriausybinės organizacijos "SOF Foundation" atstovais.  

Krašto apsaugos ministerija pastaruoju metu yra priėmusi sprendimą kreiptis į JAV vyriausybę dėl galimybės įsigyti šarvuotus visureigius, taip pat didinti Lietuvos indėlį tarptautinėse operacijose.

JAV ir Lietuvos gynybinis bendradarbiavimas

Nuo 2014 metų JAV ir Lietuvos gynybinis bendradarbiavimas tapo gerokai intensyvesnis, o JAV karinio buvimo ir veiklos apimtys išaugo. JAV pirmosios atsiuntė oro gynybos pastiprinimą — papildomus oro naikintuvus bei pajėgas tęstiniam buvimui į Baltijos valstybes.

JAV kariai dalyvauja Lietuvoje rengiamose karinėse pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo renginiuose. Šiuo metu NATO Baltijos oro policijos misiją iš Šiaulių Aviacijos bazės vykdo JAV karinių oro pajėgų kontingentas. 

Stiprinant rytines Aljanso sienas, JAV taip pat vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lenkijoje.

Ypač Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje sustiprėjo, kai 2017 metų pradžioje Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Pajėgų didinimas

Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

Pagal NATO išplatintą informaciją, 2017 metais Baltijos šalių teritorijoje planuojama surengti ne mažiau nei 16 tarptautinių ir nacionalinių pratybų. Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją.

Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje. Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad būtų galima Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

46
Tegai:
bendradarbiavimas gynybos srityje, Krašto apsaugos ministerija (KAM), JAV
Dar šia tema
NATO naikintuvai tęsia mokomuosius skrydžius virš Estijos
Vokietijos žiniasklaida: NATO nesugebės atremti Rusijos puolimo
Umbrasas: Ukrainai ir toliau reikalinga Lietuvos ir NATO parama
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai