Kijevas, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje įsigaliojo įstatymas, draudžiantis artistų Rusijos gastroles

25
(atnaujinta 13:54 2017.11.16)
Įstatymas draudžia rengti artistų iš Rusijos, kurie pateko į Ukrainos kultūros ministerijos sąrašą ir, Kijevo nuomone, kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui", gostroles

VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Įsigaliojo įstatymas dėl draudimo Ukrainoje gastroliuoti Rusijos artistams, keliantiems "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui", pranešė RIA Novosti.

Įstatymas draudžia gastroliuoti artistams, kurie pateko į Ukrainos kultūros ministerijos sąrašą, o taip pat nustato konkrečius reikalavimus organizuojant Rusijos piliečių pasirodymus.

Olegas Gazmanovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Ukrainos parlamentas priėmė įstatymą spalio 5 dieną, o prezidentas pasirašė jį lapkričio 7 dieną.

Pagal įstatymo projektą, organizatorius turi pateikti Ukrainos saugumo tarnybai (SBU) užklausą informacijos dėl teisinių pagrindų  buvimo ar nebuvimo neleisti artistų į šalį. Tai turi būti padaryta ne vėliau kaip rpieš 30 dienų iki renginio.

Per 10 dienų nuo prašymo gavimo SBU svarsto ir pateikia organizatoriui atsakymą. Tik po to organizatorius gali sudaryti sutartį su artistu.

Už įstatymo pažeidžiamą organizatoriams gresia bauda nuo 160 tūkstančių iki 320 tūksančių grivnų (maždaug nuo šešių iki 12 tūkstančių dolerių).

Saugumo tarnyba pavadino šį įstatymą svarbiu žingsniu "informacinio karo" konfrontacijoje ir "užtikrinant nacionalinį saugumą". Apie tai, kaip praktikoje bus realizuotas įstatymas, pažadėjo paskelbti žinybos tinklalapyje.

Rusijos atlikėjas Timati. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виталий Белоусов

2015 metų sausį Aukščiausioji Rada priėmė pareiškimą, kuriame Rusija vadinama "šalimi- agresore", nes Kijevas mano, kad Maskva kišasi į Ukrainos reikalus ir yra konflikto Donbase kaltininkė. Tačiau jokių to įrodymų pateikta nebuvo.

Maskva šiuos teiginius pavadino "viešomis nepagrįstomis insinuacijomis".

Anksčiau daugeliui rusų artistų buvo uždraustas ivažiavimas į Ukrainą dėl to, kad jie lankėsi Kryme.

Ukrainos kultūros ministerija 2015 metų rugpjūtį pristatė Rusijos meno veikėjų, kurie "kelia grėsmę šalies saugumui", "juodąjį sąrašą".

2015 metų gruodžio mėnesio pabaigoje ministerija papildė jį dar 43 žmonėmis. Tarp jų: Olegas Gazmanovas, Josifas Kobzonas, Valerija, Sergejus Penkinas, Aleksandras Rozenbaumas ir Julija Čečerina.

25
Tegai:
artistai, draudimas atvykti, Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ukrainos specialiosios tarnybos ketina neįleisti į šalį Julijos Samoilovos
SBU trims metams uždraudė Samoilovai įvažiuoti į Ukrainą
Dėl Samoilovos Ukraina gali netekti "Eurovizijos"
Kijevas: Samoilovos neįleidimas neprives prie "Eurovizijos" boikoto
Europos transliuotojų sąjunga pasmerkė Ukrainą dėl Samoilovos neįleidimo