Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Pentagonas netyčia pasidalino komentaru su reikalavimu atsistatydinti Trampui

29
(atnaujinta 10:48 2017.11.17)
Komentare taip pat buvo raginimas atsistadydinti priekabiavimais kaltinamus senatorių demokratą Al Franken ir kandidatą į senatorius Roy Moore

VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. JAV gynybos departamentas netyčia pasidalino savo puslapyje vartotojo komentaru, kuris ragino atsistatydinti prezidentą Donaldą Trampą, tačiau greitai ištrynė jį ir atsiprašė, praneša Sputnik Baltarusija.  

Savo komentare vartotojas reikalavo atsistatydinti ne tik prezidentą, bet ir senatorių-demokratą Al Franken ir kandidatą į senatorius nuo Alabamos Roy Moore. Visi trys buvo apkaltinti priekabiavimu. Tai paskatino parašyti piktą komentarą.

​"Sprendimas yra paprastas: Roy Moore: pasitraukia iš rinkimų lenktynių. Al Franken: atsistatydink iš kongreso. Donaldai Trampai: pasitrauk iš prezidento posto. GOP (Respublikonų partija) — nustokite  daryti seksualinį priekabiavimą partijos klausimu", — teigiama komentare.

Pentagono paskyra turi daugiau nei 5,24 milijonus skaitytojų. "Tvitas" pasirodė praėjus keletui valandų po to, kai modelis Leeann Tweeden papasakojo, kad 2006 metais būsimasis senatorius Franken priešais jos norą pabučiavo ją. Tuo metu Franken buvo komedijų aktorius ir kartu su Tweeden ir kitais pramogų verslo atstovais dalyvavo kelionėje į Vidurio Vakarus, norėdami padėkoti JAV kariams už jų tarnybą.

​"Oficialios Twitter paskyros @DeptofDefense įgaliotasis operatorius atsitiktinai pasidalino medžiaga, kuriai nepritartų Gynybos ministerija. Operatorius pastebėjo šią klaidą ir iš karto ją pašalino", — paaiškino Pentagono spaudos sekretorė Dana White ir patikino, kad moderatoriaus veiksmai buvo atsitiktiniai.

Vartotojas, kuris paragino atsistatydinti valdininkus, vėliau paskelbė komentarą, kuriame papasakojo apie įvairias reakcijas į kaltinimus. Jis teigia, kad Franken atsiprašė ir paragino etikos komisiją ištirti kaltinimus. Moore pavadino kaltinimus "raganų medžiokle", o Trampas prigrasino teismu tiems, kas kaltino jį priekabiavimu rinkimų metu.

29
Tegai:
socialiniai tinklai, Twitter, Pentagonas, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Trampas netinka prezidento pareigoms – apklausos rezultatai
Trampo sūnus susirašinėjo su WikiLeaks
Trampas pavadino JAV draugystę su Rusija naudinga visam pasauliui
Trampas pirmas parašė paailgintą Twitter žinutę
Trampas tapo nepopuliariausiu JAV prezidentu per pastaruosius 70 metų
Širdis

"Tartum dramblys prisėdo". Kardiologas įvardijo tris širdies priepuolio simptomus

(atnaujinta 13:26 2020.05.25)
Specialistas pažymėjo, kad jei žmogus jaučia suspaustą krūtinę, tarsi dramblys būtų "atsisėdęs ant jos", derėtų nedelsiant iškviesti greitąją pagalbą

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Medicinos mokslų daktaras, profesorius, kardiologas Ulfas Landmesseris "Focus" papasakojo apie tris artėjančio širdies priepuolio simptomus, praneša RIA Novosti.

Specialistas pažymėjo, kad jei žmogus jaučia suspaustą krūtinę, tarsi dramblys būtų "atsisėdęs ant jos", derėtų nedelsiant iškviesti greitąją pagalbą.

Antras simptomas yra kaklo ir kairės rankos skausmas, o kai kuriais atvejais stiprus pilvo skausmas.

Tuo pačiu metu, jei prie šių simptomų taip pat pridedamas dusulys ir nerimas, verta būti ypač atsargiems. Anot jo, tikimybė išgyventi priepuolį smarkiai padidėja, jei liga bus pastebėta laiku.

Su tokiais simptomais žmogus gali vartoti aspiriną, pridūrė kardiologas.

Metų pradžioje Sputnik radijas pranešė, kad amerikiečių dainininkas mirė koncerto metu, prieš tai atsiprašęs auditorijos.

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Mokslininkai išsiaiškino hemoglobino kilmę
Mokslininkai įrodė žmogaus įtaką globaliam atšilimui
 Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalių ekspertai aptarė žodžio laisvės situaciją Rytų Europoje

(atnaujinta 17:16 2020.05.25)
Renginio metu ekspertai aptarė tautinių mažumų teisių pažeidimus, opozicionierių persekiojimą ir užsienio žiniasklaidos draudimą

VILNIUS, 25 – Sputnik. Analitinis portalas "RuBaltic.ru" praėjusį penktadienį surengė nuotolinę vaizdo konferenciją tema "Ar Europoje yra žodžio laisvė? Cenzūros problema rytiniuose periferijose".

Renginio metu buvo kalbėta apie tautinių mažumų teisių pažeidimus, opozicionierių persekiojimus, užsienio žiniasklaidos draudimą. Apskritojo stalo diskusijoje dalyvavo ekspertai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Prancūzijos.

Analitinio portalo "RuBaltic.ru" vyriausiasis redaktorius Aleksandras Nosovičius ir "RuBaltic.ru" politikos apžvalgininkas Aleksejus Iljaševičius atidarė renginį pristatydami pranešimą "Europa cenzūruota 2020 m.: žodžio laisvės slopinimas Baltijos šalyse ir Ukrainoje".

Ekspertai pateikė ryškiausius kovos su kita nuomone posovietinėje erdvėje atvejus.

Ataskaitoje taip pat buvo paminėtas Sputnik žurnalistų persekiojimas Lietuvoje ir Estijoje. Visų pirma, autoriai priminė, kad nuo 2019 metų gegužės iki liepos mėn., vykstant Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų kampanijai, padaugėjo išpuolių prieš Sputnik Lietuva. vyriausiajam redaktoriui Maratui Kasemui buvo uždrausta atvykti į šalį.

Padėtį Estijoje  išsamiau apibūdino Sputnik Estija portalo vyriausioji redaktorė Jelena Čeryševa. Ji priminė, kad 2019 metais redakcija gavo Policijos ir pasienio apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti prieš juos baudžiamąją bylą, jei jie  nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia". Dėl to redakcija nuo sausio 1 dienos dirba avariniu režimu.

Gedimino bokštas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Čeryševa įsitikinusi, kad Estijos valdžiai nereikia alternatyvių informacijos šaltinių: tai trukdo jos pasaulėžiūrai. Politiškai nepalanki žiniasklaida gali kažko pasiekti tik per teismus.

Žurnalistė prisiminė, kaip, sankcijų pretekstu Estijos bankai grasino uždaryti agentūrų darbuotojų asmenines sąskaitas, net ir tiems, kurie jau seniai pasitraukė iš redakcijos ar parašė tik vieną straipsnį.

Latvijos žurnalistas Jurijus Aleksejevas patvirtino, kad Latvijos valdžia, kaip ir Estijos, prie žurnalistų spaudimo aktyviai pritraukia vietinius bankus.

Iš nepageidaujamų autorių, interneto svetainių, neįregistruotų kaip žiniasklaidos priemonių, savininkų atimamos banko sąskaitos.

Prancūzų žurnalistas Dmitrij de Koško pažymėjo, kad rusakalbių gyventojų priespaudos problema, egzistuojanti Baltijos šalyse ir Ukrainoje daugiau nei keliolika metų, Europos žiniasklaidoje praktiškai nenušviečiama. Įtakingos ES šalys neturi patikimos ir konstruktyvios informacijos apie tautinių mažumų priespaudą. Todėl jie niekaip nekovoja su šiais pažeidimais.

Estijos žmogaus teisių aktyvistas Sergejus Seredenko įsitikinęs, kad žiniasklaidos sritis Estijoje yra tiesiogiai priklausoma nuo valdžios institucijų. Darbotvarkę sudaro spaudos tarnybos, kurių pranešimus, be jokių patikrinimų ir komentarų, platina žiniasklaida. Vietinių leidinių versijos rusų kalba dažniausiai tik išverčia šią informaciją. 

Lietuvos politikas, buvęs Klaipėdos miesto tarybos deputatas Viačeslavas Titovas pažymėjo, kad Lietuvos valdžios istorijos  perrašymai nesulauks norimo dėmesio. Nepadės ir disidentų priespaudos kursas. Tačiau visada bus tokių, kurie palaikys oficialią ideologiją, net jei ji leidžia nacių kolaborantų heroizmą.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Rytų Europa, Baltijos šalys
Dar šia tema
Žodžio laisvė — tik JAV piliečiams? Asandžo ir Paleckio atvejai
Buvusį Ukrainos ministrą išgąsdino Rusijos "energetinė ekspansija"
"Žodžio laisvė": Kaip Baltijos šalys kovoja su "džeimsais bondais" iš Rusijos
Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka

Teismas pateikė Venckienei maždaug 100 tūkst. eurų vertės civilinių ieškinių

(atnaujinta 18:03 2020.05.25)
Posėdis prasidėjo advokato prašymu bylą nutraukti suėjus apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminui, tačiau prašymas nebuvo tenkinamas, nes teismo vertinimu, kaltinamoji išvyko iš šalies vengdama baudžiamosios atsakomybės

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Panevėžio apygardos teisme pirmadienį vykusiame buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės baudžiamosios bylos posėdyje pateikta civilinių ieškinių už maždaug 100 tūkst. eurų, skelbiama teismo pranešime žiniasklaidai.

Posėdis prasidėjo kaltinamosios Venckienės advokato prašymu bylą nutraukti suėjus apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminui. Apsvarstęs prašymą teismas jo netenkino, nurodęs, kad įstatymas numato, jog apkaltinamasis nuosprendis negali būti priimtas, jeigu asmuo nesislėpė nuo ikiteisminio tyrimo ar teismo. Tačiau Venckienei įtarimai buvo pareikšti dar iki išvykstant iš Lietuvos, ji žinojo apie pradėtą procesą, todėl, teismo vertinimu, ji išvyko iš šalies būtent vengdama baudžiamosios atsakomybės.

Teismas taip pat paskelbė, kad priima nukentėjusiųjų — Laimutės Stankūnaitės, jos nepilnametės dukros, policijos pareigūno ir antstolės pareikštus civilinius ieškinius. Stankūnaitei ir jos dukrai prašoma priteisti 20 tūkst. ir 50 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, pareigūnui — 2 tūkst. eurų, antstolei — beveik 29 tūkst. eurų.

Teismui išsprendus bylos dalyvių prašymus, prokuroras perskaitė kaltinamąjį aktą. Venckienė kaltinama dėl keturių nusikalstamų veikų — trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, smūgių sudavimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo.

Teismui Venckienė pareiškė, kad kaltės nepripažįsta. Kaltinamoji pasinaudojo savo teise parodymus duoti po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

Šios dienos posėdyje teismas apklausė vieną nukentėjusįjį — policijos pareigūną. Jis teismui davė parodymus apie tai, kaip 2012 metų gegužės 17 dieną, vykdant teismo sprendimą, buvo atliekamas mergaitės paėmimas Garliavoje, Klonio gatvėje.

Teismas pasisakė ir dėl kaltinamojo akto atitikimo reikalavimams. Pirmame posėdyje Venckienės gynėjas teigė, kad kaltinamasis aktas surašytas netinkamai ir prašė jį grąžinti prokurorui taisyti. Vis tik, teismo vertinimu, prokuroro pateiktas dokumentas surašytas aiškiai ir suprantamai, jis atitinka jo formai ir turiniui keliamus reikalavimus, todėl prokurorui grąžinamas nebus.

Kitas posėdis vyks birželio 8 dieną.

Venckienės byla

Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. 2012 metų gegužę, įsikišus teisėsaugos pareigūnams, mergaitė buvo paimta iš namų Garliavoje, kur gyveno su teta ir seneliais, ir perduota motinai Laimutei Stankūnaitei. Nuo tada nežinoma nei Satnkūnaitės, nei Deimantės buvimo vieta.

Neringa Venckienė 2013 metais išvyko su sūnumi Karoliu į JAV. Lietuvoje ji buvo apkaltinta pasipriešinimu teisėsaugai.

2019 metų rudenį JAV išdavė Venckienę Lietuvai ir šių metų sausį jai pateikti kaltinimai, už kuriuos gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tegai:
teismas, Neringa Venckienė
Temos:
Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla
Dar šia tema
Karolis Venckus patvirtino, kad JT paskelbė tarptautinę Deimantės paiešką
Venckienė priminė apie Grybauskaitės vaidmenį pedofilijos istorijoje
Teismas ir toliau leido tęsti Venckienei skirtą intensyvią priežiūrą