Brexit, archyvinė nuotrauka

Britų gyvenimo kokybė po Brexit labai pablogėjo

26
(atnaujinta 16:38 2017.11.20)
Sprendimas dėl Britanijos pasitraukimo iš ES neigiamai paveikė karalystės makroekonominius rodiklius, namų ūkiai praranda vidutiniškai 400 svarų sterlingų per metus

VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Remiantis  "Centre for Economic Performance" (СЕР) skaičiavimais, Brexit turės didelę įtaką infliacijai, nacionalinės valiutos kursui, taip pat britų pajamų lygiui ir jų gyvenimo kokybei. "Vidutiniškai Brexit atsieis kiekvienai šeimai 7,74 svarų per savaitę, kas atitinka iki 404 sterlingų per metus", — pastebi pranešimo autoriai, praneša RIA Novosti.

Tuo pačiu metu dėl didėjančių vartotojų kainų dirbantys britai praranda apie 448 svarų sterlingų nuo savo metinių pajamų. "Kitaip tariant, Brexit atsieina vidutiniam dabruotojui kaip vienos savaitės pajamos", — pažymi CEP.

Infliacija lydima svaro kurso mažėjimu, kuris per metus su trupučiu po referendumobprarado apie 10% jo vertės, o vartojimo kainų augimas skirtinguose karalystės regionuose buvo nevienodas. Ir jei Londono gyventojus infliacija nelabai paveikė, Škotijoje, Velse ir ypač Šiaurės Airijoje kainos šoktelėjo gana pastebimai.

Daugiausiai pabrango produkcija ir prekės su didele importo komponento dalimi — duona ir kruopos, pienas, sūris, kiaušiniai, kava, arbata, kakava, alus, vynas, baldai, papuošalai, laikrodžiai. Didžiosios Britanijos Nacionalinės statistikos biuro (ONS) duomenimis, šalies metinė infliacija spalio mėnesį buvo 3%, o mėnesio — 0,1%. Tuo pačiu metu analitikai prognozavo, kad rodikliai atitinkamai pasieks 3,1% ir 0,2%.

Sprendimą pasitraukti iš ES buvo britai priėmė 2016 metų birželio 23 dieną įvykusiame referendume. Didžioji Britanija kovo 29 dieną oficialiai pradėjo šalies pasitraukimo iš ES procedūrą, pateikusi Europos Tarybos vadovui Donaldui Tuskui laišką su atitinkamu pranešimu.

26
Tegai:
gyvenimo kokybė, pajamos, infliacija, Brexit, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (172)
Dar šia tema
Didžioji Britanija atskleidė, kaip gauti leidimą gyventi po Brexit
Lietuva planuoja medžioti investuotojus po Brexit
Britai pasirengę mokėti už ES piliečių teises po Brexit
Mei nusprendė palikti šalyje ES piliečius po Brexit
Mes galime suteikti tik 40 mlrd eurų: britai derasi dėl pasitraukimo iš ES