Bosnijos kroatų generolas Slobodanas Praliakas Hagos tribunole, archyvinė nuotrauka

Kroatijos generolas Slobodanas Praliakas nusižudė teismo salėje

53
(atnaujinta 09:07 2017.11.30)
Po Tarptautinio tribunolo nuosprendžio paskelbimo, buvęs Kroatijos gynybos tarybos vadovas nusižudė; gydytojai nesugebėjo jo išgelbėti

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Buvęs Kroatijos gynybos tarybos generolas Slobodanas Praliakas nusižudė Hagos teismo salėje po nuosprendžio paskelbimo jam ir kitiems Bosnijos kroatams, nuteistiems dar 2013 metais už nusikaltimus, padarytus Bosnijoje ir Hercegovinoje, praneša RIA Novosti.

Apeliacinė kolegija patvirtino 20 metų laisvės atėmimo bausmę Slobodanui Praliakui. Kaltinamojo advokatas pareiškė, kad jo klientas išgėrė nuodų po to, kai Jungtinių Tautų tribunolas Hagoje dar kartą patvirtino jam nuosprendį.

Tarptautinis tribunolas patvirtino Praliako mirtį. Žinyboje pabrėžė, kad kai Praliakas bogai pasijuto, jam nedelsiant buvo suteikta medikų pagalba. Praliakas buvo nugabentas į artimiausią ligoninę, kur jis ir mirė.

Nyderlandų valdžios institucijos ICTY prašymu pradėjo incidento tyrimą.

Anot 2013 metų gegužės 29 dienos ICTY teismo sprendimo, savarankiškai paskelbto Bosnijos kroatų suformavimo buvęs ministras pirmininkas Jadranko Prlič gavo 25 metų kalėjimo. 20 metų kalėjimo buvo nuteistas gynybos ministras Bruno Stojič ir Kroatijos gynybos tarybos vadovai Slobodanas Praliakas ir Milivoj Petkovič. Karo policijos vadas Valentin Čorič gavo 16 metų, o Berislav Pušič, kuris buvo atsakingas už karo belaisvius, buvo nuteistas 10 metų kalėjimo.

Teismas pripažino juos kaltais dėl nusikaltimų žmonijai ir karo įstatymų bei papročių pažeidimų konflikte Bosnijoje ir Hercegovinoje 1992-1995 metais.

Teisiamieji buvo apkaltinti nusikaltimais, kurių tikslu buvo išvaryti musulmonus ir kitus ne Kroatijos gyventojus, o taip pat prijungti Bosnijos ir Hercegovinos teritorijas prie Kroatijos. Be to, Bosnijos kroatams priskiriamas UNESCO paminklo sunaikinimas — senojo tilto per Neretvos upę Mostaro mieste.

Kroatijos Respublika Herceg-Bosna — tai nepripažinta valstybė su sostine Mostare, kuri egzistavo Bosnijos ir Hercegovinos teritorijoje tarp 1991 ir 1994 metų.

53
Tegai:
savižudybė, Hagos tribunolas, Slobodanas Praliakas, Nyderlandai
Žmonės paplūdimyje

Įvardyta, kaip ir kur ilsėsis turistai įvairių šalių

(atnaujinta 10:53 2020.08.04)
Be to, pranešama, kad turistai renkasi keliones automobiliu, tik 30 procentų respondentų ketina skristi lėktuvu. Ir tik dešimt procentų keliaus kruiziniais laivais

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Dauguma šių metų kelionių tarnybos apklaustų piliečių iš įvairių šalių nesiruošia atostogauti užsienyje, praneša "Travel and Leisure".

JK 69 procentai respondentų planuoja keliauti savo gimtojoje šalyje tik per artimiausius tris mėnesius.

Japonijoje 45 procentai apklaustų turistų laikosi panašaus sprendimo. Pusė tyrime dalyvavusių meksikiečių taip pat keliaus savoje šalyje. JAV tik 12 procentų turistų planuoja keliauti į užsienį.

Tuo tarpu japonai kelionei yra pasirengę išleisti daugiau nei 1 400 dolerių. Britai — apie 1000 dolerių. Amerikiečiai yra ekonomiškesni — atostogoms skiria apie 800 dolerių.

Iš esmės turistai renkasi keliones automobiliu, tik 30 procentų respondentų ketina skristi lėktuvu. Ir tik dešimt procentų vyks kruiziniais laivais.

Tegai:
kelionės, turistai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Nausėda: valstybių narių sienų atvirumo klausimas turėtų būti išspręstas ES lygiu
Kaune esančios "Maximos" darbuotojai diagnozuotas COVID-19
Koronaviruso testas

Ekspertas: koronavirusas pakeitė biologinio ginklo sąvoką

(atnaujinta 10:51 2020.08.04)
Be to, jis teigia, kad šiai dienai Rusija yra pasirengusi kovoti su koronavirusu geriau nei dauguma šalių

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. COVID-19 gali tapti naujos rūšies biologinio ginklo prototipu, būtina pasiruošti jo pasirodymui, RIA Novosti sakė medicinos tarnybos pulkininkas Borisas Gergokovas, komentuodamas Rusijos Nacionalinių medicinos rūmų vadovo Leonido Rošalio žodžius apie biologinio karo repeticiją.

Anksčiau Rošalis "Forbes" sakė, kad koronaviruso pandemijos situaciją vertina kaip biologinio karo repeticiją. Jis netvirtina, kad COVID-19 sukūrė žmogus, tačiau pažymi, kad "turėtų būti vienas scenarijus — valstybių pasirengimo galimam bakteriologiniam karui ir panašioms epidemijoms peržiūra".

"Anksčiau buvo manoma, kad biologiniai ginklai yra tik ypač mirtinos infekcijos, kurios iškart užmuša, tačiau po COVID-19 pandemijos požiūrį į ją galima pakeisti. Tikriausiai pasirodys virusas, panašus į koronavirusinę infekciją, kurio mirtingumas nėra toks didelis, tačiau jis garantuoja, kad labai greitai ir dideliu mastu smogs tam tikram daliniui ir išves jį iš rikiuotės", — teigė Gergokovas.

Jis pažymėjo, kad reikia būti pasiruošusiems tokio tipo virusų atsiradimui.

"Juk mes ruošiamės branduoliniam karui, turime apsaugos priemonių, kariškiai mokosi, praktikuoja veiksmus, masinio naikinimo ginklų naudojimo sąlygomis, kurios, beje, apima ir biologinius ginklus", — aiškino pašnekovas.

"Šiai dienai Rusija yra pasirengusi kovoti su šia infekcija geriau nei dauguma šalių. Mes sugebėjome greitai mobilizuotis, pastatėme įstaigas, kur galima gydyti tokius pacientus. Yra gydymo taktikos, tam tikri vaistai. Greitai kuriama vakcina", — pridūrė karo gydytojas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 17,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 686 tūkst. žmonių.

Tegai:
karas, biologinė ataka, Rusija, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Visi viešojo transporto darbuotojai ir keleiviai privalo dėvėti apsaugines kaukes
Įvardytas koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius pasaulyje
Lietuvos policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Pagėgiuose sulaikomas neblaivus vyras sudavė pareigūnei

(atnaujinta 11:13 2020.08.04)
Sulaikyto vyro kraujyje rasta 1,48 promilės alkoholio. Taip pat pranešama, kad vyras yra apklaustas

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Pagėgiuose, namo kieme, sulaikomas neblaivus vyras pasipriešino ir sudavė Tauragės apskrities Pagėgių PK pareigūnei į ranką, praneša Lietuvos policija.

Pranešama, kad incidentas įvyko pirmadienį apie 01:25 valandą.

Sulaikyto vyro kraujyje rasta 1,48 promilės alkoholio. Pažymima, kad vyras yra apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 286 str.

Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad Vilniuje prie daugiabučio namo, rastas mirusio nepilnamečio kūnas.

Pirmadienį Vilniuje prie daugiabučio namo buvo rastas mirusio nepilnamečio kūnas, apie tai praneša Lietuvos policija.

Jaunuolio kūnas buvo rastas Karaliaučiaus gatvėje prie daugiabučio namo 05:36 valandą.

Tegai:
neblaivumas, smurtas, policija, Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariatas
Dar šia tema
Ekspertas: koronavirusas pakeitė biologinio ginklo sąvoką
Įvardyta, kaip ir kur ilsėsis turistai iš įvairių šalių