Jeruzalė, archyvinė nuotrauka

URM lietuviams Izraelyje pataria būti budriems

74
(atnaujinta 07:15 2017.12.07)
Izraelyje dėl JAV prezidento Donaldo Trampo ketinimo oficialiai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, kilo riaušės, todėl Lietuvos URM savo piliečiams rekomenduoja būti atsargiems

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Dėl saugumo incidentų, smurtinių  ir teroro išpuolių, riaušių su Izraelio saugumo pajėgomis, saugumo padėtis Jeruzalės senamiestyje ir Rytų Jeruzalėje išlieka nestabili.

"Lietuvos piliečiams, esantiems Jeruzalėje, o ypač senamiestyje ir rytinėje miesto dalyje (Ras al-Amud, At-Tur/Mount of Olives, Wadi Al-Joz, Silwan ir kituose rajonuose), rekomenduojama imtis ypatingų atsargumo priemonių, nesinaudoti viešuoju transportu", — rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Tiek Jeruzalėje, tiek kituose Izraelio miestuose patariama vengti demonstracijų, masinių susibūrimų, nedelsiant pasišalinti jiems prasidėjus, sekti vietos žiniasklaidos informaciją apie saugumo padėtį šalyje,  laikytis vietos valdžios institucijų nurodymų, nevykti į Gazos ruožą.

Taip pat rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į pasienio ruožus su Sirija ir Libanu ir nevykti į Izraelio kontroliuojamas Golano aukštumas, Shebaa Farms ir Ghajjar rajonus.

Rekomenduojama esantiems Izraelyje užsiregistruoti URM kelionių registracijos sistemoje arba programėlėje "Keliauk Saugiai".

Ištikus nelaimei, nedelsiant informuokite LR Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt. Lietuvos atstovybės Japonijoje telefonas: +81 3 3408 5091, el.paštas: amb.jp@urm.lt.

Esantiems Izraelyje rekomenduojame užsiregistruoti URM kelionių registracijos sistemoje http://keliauk.urm.lt arba programėlėje "Keliauk saugiai" (iOS: https://goo.gl/dOxeli Android: https://goo.gl/rPwrfx).

Ištikus nelaimei, nedelsiant informuokite LR Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt. Lietuvos atstovybės Izraelyje telefonas: +972 3 6958 685, el. paštas: amb.il@urm.lt.

Jeruzalės statusas

Baltųjų rūmų atstovai skelbė, kad trečiadienį JAV prezidentas Donaldas Trampas ketina oficialiai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine. JAV prezidento administracijos teigimu, Trampas aptarė savo ketinimus su Artimųjų Rytų valstybių vadovais.

Izraelis laiko Jeruzalę savo "vieninga ir nedaloma" sostine, įskaitant ir miesto rytinius rajonus, ir istorinį centrą, kuriuos Izraelio kariuomenė prieš beveik pusę amžiaus atkovojo iš Iordanijos. Pasaulis oficialiai nepripažįsta Jeruzalės Izraelio sostine ir laiko miesto statusą pagrine Artimųjų Rytų konflikto priežastimi. Jis gali būti išsoręstas tik susitarus su Palestina, kurį pretenduoja į rytinę Jeruzalės dalį. Dėl šių problemų visos užsienio šalių ambasados įsteigtos ne Jeruzalėje, o Tel Avive.

JAV Kongresas dar 1995 metais priėmė įstatymą dėl ambasados perkelimo iš Tel Avivo į Jeruzalę. Bet dėl ginčitino miesto statuso kas pusmetį kiekvienas JAV prezidentas atideda šį sprendimą.

74
Tegai:
Artimieji Rytai, Jeruzalė, riaušės, konfliktas, Donaldas Trampas, Izraelis, Lietuva
Temos:
Izraelio valstybės sostinė: Tel Avivas ar Jeruzalė (11)
Dar šia tema
Izraelis sodina merginas į tankus
Izraelis raketomis smogė į sandėlius Damaske
Trampas nori atsisakyti dalyvauti JT žmogaus teisių tarybos veikloje
Mirė Šimonas Peresas — vienas iš Izraelio valstybės tėvų