Septynių spalvų kalnas Argentinoje, archyvinė nuotrauka

Pavadintos įdomiausios vietos kelionėms 2018 metais

33
(atnaujinta 12:13 2017.12.13)
Geriausiųjų vietų penketuką sudarė Hararo miestas rytinėje Etiopijos dalyje, kalnuota Chuchujaus provincija Argentinoje, Gruzijos sostinė Tbilisis, o taip pat Sidnėjus Australijoje ir Oachakos valstija pietinėje Meksikoje

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Žurnalas "National Geographic" pristatė įdomiausių pasaulio vietų reitingą kitų metų kelionėms.

Pirmoje vietoje yra Hararo miestas, įsikūręs rytinėje Etiopijos dalyje. Mieste galima pamatyti 82 mečetes, paragauti geriausio šalies alaus ir puikios kavos. Egzotikos ir aštrių įspūdžių mėgėjams bus įdomu tai, kad naktį į miestą ateina hienos, kurias specialiai šeria vietiniai gyventojai.

Ручные гиены в городе Харар, Эфиопия
ZACHARIAS ABUBEKER / AFP
Prijaukintos hienos Hararo mieste, Etiopija

Antrąją reitingo vietą užima Chuchujaus provincija Argentinoje. Ten yra gražiausias Kebrada de Humahuaka slėnis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šios vietovės įžymybės – tai vaizdingos uolos, tarp jų Septynių spalvų kalnas.

Козы в провинции Жужуй, Аргентина
© CC BY 2.0 / Miguel Vieira / Goat ranch above Maimará
Ožkos Chuchujaus provincijoje, Argentina

Trečioji vieta, pasak ekspertų, atiteko Tbilisiui. Miesto architektūroje galima pamatyti persų, arabų, bizantiečių, turkų, rusų ir tarybinės kultūrų įtaką. Turistai būtinai įvertins legendinį vietos gyventojų svetingumą ir gruzinų virtuvę, tarp jų garsius chinkalius.

Тбилиси, Грузия
© CC BY 2.0 / neiljs / Tbilisi, Georgia
Tbilisis, Gruzija

Ketvirtąją ir penktąją pozicijas užėmė  Sidnėjus Australijoje ir Oachakos valstija pietinėje Meksikoje.

Сидней, Австралия
© CC BY 2.0 / Kevin Rheese / Girt by sea
Sidnėjus, Australija

Į pirmąjį dešimtuką, anot žurnalo ekspertų, taip pat pateko  Viena Austrijoje, Oahu sala Havajuose, Malmė Švedijoje, Jordanija ir  Dublinas Airijoje.

33
Tegai:
kelionės, Oachakos valstija, Sidnėjus, Chuchujaus provincija, Hararas, Etiopija, Tbilisis, Gruzija, Australija, Argentina, Meksika
Dar šia tema
URM lietuviams Izraelyje pataria būti budriems
Ryga

Politologas: Latvija gali tik generuoti agresiją prieš Rusiją

(atnaujinta 12:37 2020.06.06)
Tokie pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kaip respublikos Gynybos ministerijos brošiūra, apibūdina situaciją šalyje, mano karo politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Latvija gali gauti pinigų iš ES ir JAV tik tuo atveju, jei aktyviai generuos antirusišką politiką, todėl ji tuo ir užsiima, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Plechanovo Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

Latvijos gynybos ministerija pristatė brošiūrą "Kaip elgtis ištikus krizei". Ji skelbiama elektronine forma latvių, anglų ir rusų kalbomis, praneša Sputnik Latvija.

Ypatingas dėmesys skiriamas patarimams, kaip elgtis karo atveju.

Karo politologas Andrejus Koškinas pareiškė, kad Latvijai viskas, kas lieka — tai tik generuoti agresiją prieš Rusiją, nes kitose srityse jos neturi jokių galimybių.

"Ekonomika, socialinė sritis — jos nėra prioritetiniai ir yra labai prastos būklės. Gauti pinigų, kuriuos dar išduoda ES, ir, svarbiausia — subsidijas iš JAV, galima tik tuo atveju, jei aktyviai generuoti antirusišką politiką, kuo ir užsiima Latvija. Kaip rezultatas — tokio pobūdžio pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kurie ir apibūdina, viena vertus, bendrą Latvijos socialinę bei politinę ir geopolitinę situaciją, o kita vertus, tą vystymosi stadiją visose srityse, kuri remiasi rusofobine politika", — pasakė ekspertas.
Tegai:
Rusija, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija
Koronaviruso testai

Gydytojai papasakojo apie negrįžtamo COVID-19 poveikio organizmui riziką

(atnaujinta 12:20 2020.06.06)
Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Uoslės praradimas pacientams, sergantiems koronavirusu, gali būti negrįžtamas, praneša "The Wall Street Journal", cituodamas Amerikos gydytojus.

Pažymima, kad daugelis pacientų pranešė negalintys užuosti ar jausti skonio net ir praėjus kitiems infekcijos simptomams. Maždaug ketvirtadalis pacientų pažymėjo, kad skonio ir uoslės pojūčių atsiradimas užtruko maždaug dvi savaites.

Tačiau nebuvo nustatytas maksimalus terminas, per kurį atsinaujina skonio ir kvapo receptorių veikla.

"Uoslės receptoriai, kurie eina į smegenis, "nusižudo", kad prie jų neprileistų viruso", — teigė Pensilvanijos valstijos "Monell Chemical Senses" centro direktoriaus pavaduotoja Danielle Reed.

Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 373 tūkst. žmonių.

Tegai:
sveikata, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paskelbta mirčių nuo COVID-19 statistika
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1680