Facebook, archyvinė nuotrauka

Facebook pripažino, kad socialinis tinklas daro žalą

60
(atnaujinta 14:30 2017.12.16)
Žmonių psichinė buklė blogėja, kai jie praleidžia daug laiko pasyviai rydami informaciją, pažymi mokslininkai

VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Facebook tyrėjai pripažino, kad naujienų socialiniame tinkle peržiūra gali pakenkti žmogui, praneša RIA Novosti su nuoroda į kompanijos tinklalapį.

Straipsnyje "Sunkus klausimas: ar gali laikas, praleistas socialiniuose tinkluose, pakenkti mums" Facebook tyrėjai Davidas Ginsbergas ir Moira Burkė priėjo prie išvados, kad pasyvi naujienų juostos peržiūra gali būti žalinga psichinei sveikatai.

"Apskritai, kai žmonės praleidžia daug laiko pasyviai rydami informaciją… paskui jie jaučiasi blogiau", — sakoma straipsnyje.

Kaip pavyzdys aprašomas eksperimentas, atliktas tarp Mičigano universiteto studentų. Vienų studentų dbuvo paprašyta per 10 minučių laikotarpį skaityti naujienų juostą, o kitų — talpinti įrašus ir susirašinėti su draugais. Pirmosios grupės studentų nuotaika dienos pabaigoje buvo prastesnė, nei antrosios grupės.

Taip pat pranešama, kad žmonių, kurie socialiniuose tinkluose naudojosi nuorodomis keturis kartus daugiau nei vidutinis vartotojas, ar spaudė "like" (patinka — Sputnik) du kartus daugiau nei vidutinis vartotojas, psichinė būsena buvo blogesnė.

Facebook tyrėjai mano, kad "skaitymas apie kitus žmones internete gali sukelti neigiamus socialinius palyginimus".

Nepaisant to, kompanija skatina vartotojus praleisti daugiau laiko Facebook, pavyzdžiui, bendrauti su senais draugais, kalbėtis mažose grupėse arba dalintis komentarais tiesiogiai su draugais — mokslininkų teigimu, tai gali padaryti vartotojus laimingesnius.

60
Tegai:
psichinė buklė, socialinis tinklas, mokslininkai, Facebook
Dar šia tema
Kauno savivaldybė spręs gyventojų problemas per Facebook
JAV vizai gauti reikės atskleisti slaptažodžius socialiniuose tinkluose
Maži lietuvaičiai užtikrinti savo patirtimi interneto pasaulyje
Lietuvos policija papasakojo apie Facebook tamsiąją pusę