Baltarusijos KGB, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos KGB: stebina Lietuvos specialųjų tarnybų "agresyvumas"

121
(atnaujinta 11:54 2017.12.20)
Anot Baltarusijos valstybinio saugumo komiteto pirmininko, jį "stebina agresyvūs Lietuvos specialiųjų tarnybų darbo metodai"

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Baltarusijos valstybinio saugumo komiteto pirmininkas Valerijus Vakulčikas pareiškė, kad Lietuvos specialios tarnybos prieš Minską naudoja "agresyvius darbo metodus", praneša RIA Novosti.

"Stebina agresyvūs Lietuvos specialiųjų tarnybų darbo metodai, įskaitant kryptingas provokacijas, kurios civilizuotame pasaulyje liko praeityje. Apie tai, tikriausiai, galima būtų ir nekalbėti, jai šių provokacijų objektais netaptų mūsų piliečiai, lankantys kaimyninę šalį kaip turistai ar vykstantys tarnybiniais klausimais, mūsų piliečiai, kurie ten turi giminių arba draugų, komercinių interesų", — sakė Vakulčikas interviu leidiniui "SB. Belarus segidnya".

Jis pareiškė, kad "tai nepriimtina ir vargu ar prisideda prie santykių stiprinimo ir vystymosi, ypač atsižvelgiant į tai, kad baltarusiškas tranzitas žymiai papildo Lietuvos biudžetą".

Pasak komiteto pirmininko, "tik šiais metais 15 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas vienas Baltarusijos pilietis, užverbuotas Lietuvos specialiųjų tarnybų". Iškeltos dvi baudžiamosios bylos pagal straipsnį "Valstybės išdavystė", dar viena byla nukreipta į teismą, pridūrė jis.

Kalbėdamas apie santykius su kaimyninėmis Baltijos šalimis, Lenkija, Ukraina, Vakulčikas pabrėžė, kad Minskas remiasi atviru ir abipusiai naudingu dialogu su artimiausiomis kaimynėmis. "Tuo pačiu metu žmonijos vystymosi istorija iškalbiai liudija, kad bet kokios valstybės nuo jų atsiradimo momento tiesiog privalėjo žinoti, kad vyksta kitose šalyse, ypač įsikūrusiose kaimynystėje. Ir taip visada bus. Todėl mes, besalygiškai, pastebime mūsų kaimynių aktyvumą Baltarusijos kryptimi ", — sakė jis.

Tačiau KGB pirmininkas pabrėžė, kad "svarbiausia — kad šis aktyvumas būtų sveiko proto ribose, remtųsi džentelmenų taisyklėmis ir principais, kad būtų laikomasi neviešinamo saugumo tarnybų darbuotojų kodekso". "Daug blogiau, kai šis aktyvumas įgauna ryškiai išreikštas nedraugiškas formas ir trukdo plėtoti dvišalius santykius", — sakė jis.

Vakulčikas taip pat pranešė, kad "per pastaruosius kelerius metus nuolat fiksuojamas mūsų šalies (Baltarusijos — Sputnik) spaudimas informacinėje erdvėje". "Tuo pačiu metu grėsmės kyla iš konkrečių asmenų ir organizacijų, daugiausia užsienio, kurie vienaip ar kitaip bando įtakoti Baltarusijos valstybę, norėdami išgauti savo politinę ir ekonominę naudą", — paaiškino jis.

121
Tegai:
tarptautiniai santykiai, Valerijus Vakulčikas, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusiai aptiko kovotojų stovyklą, kuri buvo finansuojama per Lietuvą
Linkevičius paragino Baltarusiją neieškoti priešų kaimyninėse šalyse
Ukraina apgailestauja dėl Lukašenkos pareiškimų apie kovotojų stovyklas
VSD pasiųs į Baltarusiją užklausą dėl kovotojų stovyklos
Lukašenko: mes nieko nepulsime, Lietuvos taip pat
Discussion