Šiaurės Korėjos vėliava, archyvinė nuotrauka

Šiaurės Korėja rengia naujo kosminio palydovo paleidimą

25
(atnaujinta 12:19 2017.12.26)
Pasak žiniasklaidos pranešimų, Šiaurės Korėja ruošiasi eiliniam palydovo paleidimui, kuris gali būti naudojamas žvalgybos tikslais

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Šiaurės Korėja gali paleisti naują dirbtinį palydovą, ant jo bus įrengtos telekameros ir telekomunikacijų įranga,  praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į KLDR žiniasklaidą.

"Mes žinome, kad Šiaurės Korėja pastatė naują palydovą ir pavadino jį "Kwangmyongsong-5", —  cituoja spauda savo šaltinio žodžius vyriausybėje.

Šiaurės Korėjos Darbo partijos oficialus laikraštis "Rodong Sinmin" neseniai paskelbė straipsnį, kuriame kalbėta apie legitimią KLDR teisę dalyvauti kosminio tyrimo veikloje. Anksčiau KLDR atstovas JT pareiškė, kad šalis turi kosmoso tyrimo ir palydovų paleidimo 2016-2020 metais planą.

Tuo pačiu metu Pietų Korėjos kariuomenė pareiškė, kad kol kas nepastebi KLDR pasirengimo paleisti kosminį aparatą požymių.

Šiaurės Korėja atliko balistinių raketų su palydovais paleidimą 2012 ir 2016 metais. Pagal Japonijos ir Pietų Korėjos karių duomenis, dirbtinis palydovas "Kwangmyongsong-5", kuris buvo paleistas paskutinį kartą, yra patobulinta tarpžemyninės balistinės raketos civilių versijos modifikacija.

25
Tegai:
palydovas, Šiaurės Korėja
Dar šia tema
Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą
Šiaurės Korėja pripažino Krymą Rusijos teritorija
JAV užtikrina — niekas neskelbė karo Šiaurės Korėjai
Lietuvos URM pasmerkė Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą
Rusija nemato grėsmės Šiaurės Korėjos veiksmuose paleidžiant raketą
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai