Bydgoščius, archyvinė nuotrauka

Po priverstinės "dekomunizacijos" Lenkijoje grąžintas gatvės pavadinimas

62
(atnaujinta 12:18 2017.12.30)
Bydgoščiaus miesto valdžia užginčijo vaivados sprendimą ir grąžino Lecho Kačinskio alėjai jos ankstesnį pavadinimą — Šešerių metų Plano alėja

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Bydgoščiaus miesto taryba grąžino gatvei ankstesnį pavadinimą, praėjus kelioms valandoms nuo priverstinės "dekomunizacijos".

Pagal įstatymą, draudžiantį "komunizmo ar kitos totalitarinės santvarkos propagandą", vietinės Lenkijos valdžios institucijos turi atsikratyti "totalitarinių" pavadinimų. Jei taip neįvyks, sprendimą keisti pavadinimą priima vaivada.

Bydgoščiaus vaivada pervadino Šešerių metų Plano alėją į Lecho Kačinskio alėją, praneša laikraštis "Gazeta Wyborcza". Tačiau miesto taryba, kurią daugiausia sudaro opozicijos partijų atstovai, sukritikavo šį žingsnį.

Taryba atkreipė dėmesį į tai, kad vaivada neatsižvelgė į viešąją nuomonę, nes Lecho Kačinskio asmenybę lenkai vertina nevienareikšmiškai. Taigi, pareiškė tarybos nariai, vaivada priėmė šį sprendimą dėl simpatijos valdančiajai partijai "Įstatymas ir teisingumas", kuriai vadovauja mirusio prezidento brolis Jaroslavas Kačinskis.

Ketvirtadienį, gruodžio 28 dieną, kai vaivados sprendimas įsigaliojo, miesto taryba nutarė sugrąžinti alėjai ankstesnį pavadinimą — Šešerių metų Plano.

Šis incidentas Bydgoščiuje ne pirmas pavyzdys, kai miesto valdžios institucijos pasisako prieš dekomunizacijos įstatymą. Miesto tarybos Lodzėje ir Varšuvoje paskelbė apie savo ketinimą kreiptis į teismą, kad užginčytų naujus pavadinimus. Be to, Gdansko meras Pavelas Adamovičius sakė, kad įstatymas prieštarauja vietos savivaldos nepriklausomumo principui ir miesto valdžia nieko nekeis.

62
Tegai:
dekomunizacija, įstatymas, Lenkija
Temos:
Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (37)
Dar šia tema
Vandalai išniekino tarybinį paminklą kariui išlaisvintojui Plovdive
Lenkijoje bus demontuojami paminklai tarybiniams kariams
Lenkijoje oficialiai galima nugriauti paminklus tarybiniams kariams
Zacharova pasmerkė planus demontuoti paminklus sovietų kariams Lenkijoje
Lenkijoje planuojama nugriauti apie 500 sovietų laikų paminklų