Pabėgėliai, archyvinė nuotrauka

Lenkija atsisakė priimti pabėgėlius Artimųjų Rytų

97
(atnaujinta 14:42 2018.01.31)
Nepaisant atsisakymo įgyvendinti ES pabėgėlių perkėlimo iš perpildytų stovyklų Italijoje ir Graikijoje programos susitarimų, Varšuva priima Ukrainos migrantus

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lenkija atsisakė priimti pabėgėlius iš Artimųjų Rytų, pranešė RIA Novosti cituodama Lenkijos premjerą Mateuszą Morawieckį.

Politikas pareiškė, kad Lenkijos valstybė nepakeis savo pozicijos šiuo klausimu ir pridūrė, kad šalis taip pat teikia tvirtą paramą rytinėje Europos Sąjungos dalyje. Jis pabrėžė, kad Lenkija priėmė "keliasdešimt, o galbūt kelis šimtus tūkstančių pabėgėlių iš Ukrainos".

"Mes tvirtai laikomes tos pozicijos, kurią "Įstatymas ir teisingumas" (valdančioji partija Lenkijoje — Sputnik) suformulavo dar prieš rinkimus, kad mes nepriimsime Lenkijoje migrantų iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos", — pareiškė jis Lenkijos televizijos eteryje.

Anksčiau Europos Komisija kreipėsi į Europos Sąjungos teismą su ieškiniu prieš Lenkiją, Vengriją ir Čekiją dėl jų atsisakymo priimti pabėgėlius, įgyvendinant jų perkėlimo programą.

2015-ųjų rugsėjį ES šalyse balsų dauguma nusprendė paskirstyti į 23 iš 28 šalis 160 tūkstančių pabėgėlių, tačiau, EK duomenimis, pasiekta mažiau nei penktadalis tikslo — priimta apie 30 tūkstančių asmenų. Tada Lenkija įsipareigojo priimti septynis tūkstančius žmonių, Čekija — 1,6 tūkstančio, Vengrija — 1,3 tūkstančio. Tačiau Čekija priėmė tik 12 žmonių, o Vengrija ir Lenkija — nė vieno.

Pabėgėlių priėmimo problema aktuali ir Lietuvoje, nes prieš dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ar Eritrėja.

97
Tegai:
pabėgėliai, Europos Komisija (EK), Europos Sąjunga, Lenkija
Temos:
Pabėgėlių krizė (98)
Dar šia tema
Merkel sutiko priimti 200 000 pabėgėlių per metus
Lenkija apskundė teismui įpareigojimą priimti pabėgėlius
Pabėgėliai negali išgyventi Baltijos šalyse
Dailininkas iš Sirijos pavaizdavo pasaulio lyderius pabėgėliais
EK ketina aptarti sankcijas prieš ES šalis, nepriimančias pabėgėlių