Michailas Saakašvilis teismo posėdyje, archyvinė nuotrauka

Gruzijoje Saakašvilis akių nuteistas trejiems metams kalėjimo

25
(atnaujinta 15:11 2018.01.05)
Tbilisio miesto teismas už akių nuteisė politiką kalėti ketverius metus, tačiau pagal amnestijos įstatymą, šis terminas sumažintas ketvirtadaliu

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Tbilisio miesto teismas už akių nuteisė buvusį Gruzijos prezidentą, buvusį Ukrainos Odesos srities gubernatorių Michailą Saakašvilį trejiems metams kalėjimo byloje dėl Sandro Girgvliani, banko "VTB Georgia" užsienio reikalų departamento vadovo, nužudymo, praneša RIA Novosti.

Politikas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Michailas Saakašvilis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Стрингер

Teismo spaudos tarnybos pranešime rašoma, kad Saakašvilio bausmės laikotarpis pagal amnestijos įstatymą buvo sumažintas ketvirtadaliu, ir dabar sudaro trejus metus kalėjimo.

Teismas nusprendė, kad kaltinamasis Saakašvilis suteikė malonę aukštiems pareigūnams, susijusiemis su Girgvliani byla, ir tokiu būdu išgelbėjo juos nuo atsakomybės. Dėl to buvo pažeistos nukentėjusios šeimos teisės ir valstybės interesai.

2014 metais Gruzijos generalinė prokuratūra už akių pateikė kaltinimus politikui keliose baudžiamosiose bylose — dėl  valstybės lėšų švaistymo,  įgaliojimų viršijimo smurtinių rieš vyriausybę nukreiptų protestų numalšinimo 2007-ųjų lapkritį atveju, parlamento deputato Valerijaus Gelašvilio sumušimo ir banko "VTB Georgia" užsienio reikalų departamento vadovo nužudymo 2006 metais.

Reakcija

Pats Saakašvilis mano, kad nuosprendis yra "visiškai neteisėtas" ir prieštarauja tarptautinėms normoms ir sveikam protui. Pasak Saakašvilio, baudžiamasis prezidento persekiojimas "už malonės suteikimo teisės, kuri neribojama, panaudojimą, rodo, kad šis procesas yrabvisiškai politinio pobūdžio".

Anot Ukrainos Aukščiausiosios Rados, toks Tbilisio teismo sprendimas atveria galimybes nedelsiant deportuoti Saakašvilį į Gruziją. Tokios pačios nuomonės laikosi ir buvusi Ukrainos nacionalinės policijos vadė Chatija Dekanoidzė.

Tuo tarpu Ukrainoje taip pat vyksta teisinis procesas prieš politiką. Jis yra kaltinamas prisidėjęs prie pastato Kijevo centre užgrobimo bandymo praėjusių metų gruodį jo šalininkų protestų metu.

Gruodžio viduryje Saakašvilio šalininkai bandė šturmu užimti Spalio rūmus, kur tuo metu vyko koncertas. Pastate įvyko susirėmimai su teisėsaugos pareigūnais, nukentėjo kelios dešimtys teisėsaugos pareigūnų.

25
Tegai:
nuteistas už akių, Tbilisio miesto teismas, Michailas Saakašvilis, Gruzija, Ukraina
Dar šia tema
Kijeve Saakašvilio šalininkai reikalauja Apkaltos įstatymo
Saakašvilis laikomas Kijevo tardymo izoliatoriuje
Videofaktas: kaip policininkai Saakašvilį nuo stogo "nuviliojo"