JAV kariai Latvijoje, archyvinė nuotrauka

Baltuosiuose rūmuose svarstė dalies karių išvedimą Baltijos šalių

52
(atnaujinta 12:20 2018.01.10)
Donaldui Trampui tapus JAV prezidentu Baltuosiuose rūmuose buvo apsvarstyta galimybė atšaukti dalį JAV kariuomenės iš Rytų Europos kaip iniciatyvą naujiems santykiams su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Donaldui Trampui atėjus į valdžia Baltuosiuose rūmuose apsvarstyta galimybė atšaukti dalį JAV kariuomenės iš Rytų Europos, praneša RIA Novosti.

"Trampo vadovavimo pradžioje aukštas Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas pasiūlė išvesti dalį JAV kariuomenės iš Rytų Europos kaip iniciatyvą naujiems santykiams su (Rusijos prezidentu) Vladimiru Putinu", — cituoja RIA Novosti leidinį "Daily Beast".

Leidinyje teigiama, kad šis pareigūnas buvo Trampo padėjėjo strateginio planavimo klausimais pavaduotojas Kevinas Harringtonas, kuris paskelbė apie savo iniciatyvą 2017 metų vasarį. (Trampas tapo JAV prezidentu sausį). Teigiama, kad "Daily Beast" šaltinis apie tai girdėjo tiesiogiai iš Harringtono, kuris neva pasiūlė "perkelti dalį JAV kariuomenės nuo Rusijos sienų kaip strateginį pasiūlymą persvarstyti Amerikos interesus naujųjų santykių su Rusija kontekste".

"Buvęs Harringtono kolega sakė, kad Harringtonas prašė išvesti arba perdislokuoti JAV dalinius iš Baltijos šalių… Pasak jo, jis tai vertino kaip gestą Kremliaus atžvilgiu", kad suprastų, ar įmanoma pagerinti santykius su Rusija, rašoma leidinyje. Taip pat nurodoma, kad šis "buvęs kolega šią idėją laikė pavojinga ir naivia".

Taip pat pabrėžiama, kad Baltieji rūmai kol kas neatsakė į prašymą paviešinti komentarus šiuo klausimu.

52
Tegai:
JAV kariuomenė, Baltieji rūmai, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rytų Europa, Baltijos šalys, Rusija, JAV
Dar šia tema
JAV skiria Europai 4 mlrd eurų "Rusijos grėsmės" sutramdymui
JAV sraigtasparniai "Black HawkAP" atvyko į Latviją
Šoigu: padėtis prie vakarinės Rusijos sienos aštrėja
Mergina dėvi medicininę kaukę

Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę

(atnaujinta 20:31 2020.10.22)
Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė laikoma jautresne koronaviruso infekcijai, bet tai nereiškia, kad visi kiti neturi saugotis, sako virusologas, medicinos mokslų daktaras Anatolijus Altšteinas

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė yra laikoma didelės COVID-19 rizikos grupe, interviu Sputnik Lietuva sakė virusologas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Anatolijus Altšteinas.

"Yra keletas duomenų apie receptoriaus pokyčius. Kai kurios AT2 receptoriaus mutacijos lemia tai, kad žmogus tampa mažiau jautrus. Yra ir kitų duomenų apie tai. Tačiau iš esmės žmonės labai skiriasi jautrumu. Šių skirtumų mechanizmas ne visada žinomas. Žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, taip pat gali sirgti, sunkiai sirgti ir gali mirti. Niekas negali pasakyti, kad žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, visai neserga. Žinoma, reikia imtis visų atsargumo priemonių žmonėms, turintiems visas kraujo grupes", — sakė specialistas.

Žmonės, turintys tam tikrą kraujo grupę, gali būti mažiau jautrūs COVID-19 infekcijai ir sirgti lengvesne jos forma, sakė Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

Danijos tyrimų duomenimis, tarp 473 000 COVID-19 užsikrėtusių asmenų buvo mažiau tarp O (pirmos) kraujo grupę turinčių asmenų nei tarp A (antros), B (trečios) ir AB (ketvirtos) grupės asmenų, mat jų gleivinės paviršiuje yra virusą neutralizuojančių anti-A ir anti-B antikūnų.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu
Koronaviruso testai

Įvardytas paprastas būdas nustatyti asmenį, užsikrėtusį koronavirusu

(atnaujinta 20:47 2020.10.22)
Pabrėžiama, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį, tačiau šie pokyčiai yra grįžtami

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Gydytojas ir televizijos laidų vedėjas Jevgenijus Komarovskis skonio ir uoslės praradimą įvardijo kaip pagrindinį koronaviruso simptomą, praneša RIA Novosti.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Būtent šį simptomą galima laikyti diagnostiniu, tai yra, testas "Kuo tai kvepia?" yra daug tikslesnis nei bet kuri termometrija", — sakė jis.

Pasak Komarovskio, sirgdami gripu pacientai gali prarasti uoslę, tačiau tokioje situacijoje taip yra dėl nosies užgulimo.

"O esant koronavirusui, nėra ir uoslės", — sakė jis.

Gydytojas pridūrė, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį. Kartu jis pabrėžė, kad šie pokyčiai yra grįžtami.

PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 41 mln. koronaviruso infekcijos atvejų. Daugiau nei 1 mln. žmonių tapo pandemijos aukomis.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo
Kelių policija, archyvinė nuotrauka

Cigarečių kontrabandininko automobilį sustabdė "ežys"

(atnaujinta 09:29 2020.10.23)
Pareigūnai ilgą laiką vijosi pažeidėjus. Jų automobilyje rastos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kalvarijos savivaldybėje policija sustabdė kontrabandininko automobilį su maždaug 78 tūkstančių eurų vertės kroviniu, pranešė Lietuvos policija.

Ketvirtadienį apie 19:10 kelyje Kalvarija–Vištytis, stabdomas nestojo automobilis "Škoda Superb", vairuojamas vyro (g. 1978 m.).

Persekiojamas policijos pareigūnų, Jurgežerių kaime, panaudojus priverstinę automobilių stabdymo priemonę ("ežį") buvo sustabdytas.

Automobilyje rastos ir paimtos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių (cigarečių), kurių vertė – apie 78 tūkst. eurų. Be to, automobilio persekiojimo metu buvo apgadinta tarnybinė transporto priemonė.

Įtariamasis bei krovinį lydėję asmenys uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
pareigūnai, kontrabandininkai, policija
Dar šia tema
Policijos pareigūnai miške pasiklydusio vyro ieškojo ilgiau nei parą
Šalčininkų rajone nežinomi asmenys pateko į namus, apsimetę policininkais
Vilniaus rajone policijos pareigūnai paleido šūvius į nestojusį automobilį