Kanados instruktoriai moko Ukrainos karius, archyvinė nuotrauka

Britanijoje nužudytas Ukrainos kariams padedantis latvis

125
(atnaujinta 09:57 2018.01.15)
Vyras tiekė automobilius ir amuniciją Ukrainos savanorių susivienijimams; per pastaruosius dvejus metus jis buvo savanoris "Ukrainos savanorių armijos"* batalione

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Latvijos savanoris Mikas Alpsas, kuris kovojo "Ukrainos savanorių armijos"* sudėtyje, nužudytas britų Gernsio saloje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Alpso bendradarbių užrašą Facebook.

​Užraše nurodyta, kad 33 metų vyras dvejus metus tarnavo 8-ame atskirame "Ukrainos savanorių armijos"* batalione. Taip pat pranešama, kad pastaruoju metu jis tiekė automobilius ir amuniciją  Ukrainos savanorių susivienijimams.

"Europos centre — Britanijos Gernsio saloje nužudytas Ukrainos savanorių armijos 8-to atskiro bataliono kovotojas Mikas, kuris savanoriavo bataliono sudėtyje per pastaruosius dvejus metus. Jį kankino, nužudė, pririšo prie mašinos, kurią Mikas vežė bataliono kariniams poreikiams, ir sudegino", — sakoma pareiškime.

Taip pat pranešama, kad latvių savanoris vežė į Ukrainą neperšaunamasias liemenes ir terminį apatinį trikotažą.

Gernsio policija pranešė apie sudegintą automobilį, kuriame buvo lavonas. Pranešta, kad incidentas tariamai įvyko sausio 8 dieną.

Gernsio policijos viršininkas Patrikas Raisas sekmadienį patvirtino, kad automobilis įregistruotas Miko Alpso vardu, tačiau ekspertai dar negali nustatyti sudeginto asmens tapatybės.

* Rusijoje uždrausta ekstremistų grupuotė

125
Tegai:
kariai, Ukraina, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Lietuviai raginami aukoti "karui"
Merkel ir Makronas paprašė grąžinti Rusijos karininkus į Donbasą
Ukrainiečiai pripažino Ukrainą skurdžiausia Europos šalimi
Degalinė, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kaip kinta kuro kainos Baltijos šalyse

(atnaujinta 12:39 2020.07.12)
Praėjusią savaitę benzino kainos pakilo visose Baltijos šalyse, brangiausias benzinas vis dar yra Taline

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Brangiausias benzinas buvo Taline, pigiausias — Vilniuje. Dyzelinas buvo brangiausias Rygoje, pigiausias — Taline, apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Degalinė
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vilniuje 95 markės benzinas pabrango 0,9% iki 1,113 euro už litrą, o dyzelino kaina išliko ta pati — 1,003 euro už litrą.

Rygoje "Circle K" degalinėse 95 markės benzinas pabrango 2,2% iki 1,139 euro už litrą, dyzelinas — 2,4% iki 1,049 euro už litrą.

Taline, "Circle K" degalinėse, 95 markės benzinas tapo brangesnis 2,5% ir kainavo 1,229 eurus už litrą, o dyzelinas vis dar kainavo 0,999 euro už litrą.

Automobilių dujų kainos šią savaitę išliko stabilios. Rygoje jos kainavo 0,545 euro už litrą, Vilniuje — 0,539 euro, o Taline sumažėjo 0,03% iki 0,585 euro už litrą.

Tegai:
dujos, dyzelinas, benzinas, Baltijos šalys
Italija

Italai įvardijo, kurių šalių šią vasarą nenori priimti turistų

(atnaujinta 11:59 2020.07.12)
Anot leidinio, panašios tendencijos buvo stebimos Prancūzijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Danijoje, Norvegijoje ir Suomijoje, kur ekspertai apklausė tūkstančius žmonių

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Du trečdaliai Italijos gyventojų nenori, kad Amerikos turistai šią vasarą atvyktų į jų šalį, praneša "TheLocal.it", remdamasi tyrimų bendrovės "YouGov" atlikta apklausa.

Daugiau nei 61 procentas respondentų teigė nesutiksiantys, jog į Italiją atvyktų turistai iš JAV. 57 procentai respondentų pasisakė prieš keliautojus iš Kinijos, 44 procentai prieš britus.

Anot leidinio, panašios tendencijos buvo stebimos Prancūzijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Danijoje, Norvegijoje ir Suomijoje, kur ekspertai apklausė tūkstančius žmonių.

Apskritai kiekvienoje šalyje 61–79 procentai respondentų šią vasarą pasisakė prieš JAV turistus. Nenorėtų priimti turistų iš Kinijos 57–77 procentai respondentų.

Tiesa, tik 17 procentų apklaustųjų amerikiečų teigė, kad yra pasirengę apsvarstyti galimybę šią vasarą praleisti atostogas Italijoje, maždaug toks pats procentas teigė, kad vyks į Prancūziją, Ispaniją ar Vokietiją.

Tačiau Švedija ir JK surinko 20 procentų balsų.

Italijoje tik 9 procentai respondentų teigė svarstantys apie atostogas JAV, 6 procentai galvoja apie Kiniją.

Italams patraukliausios šalys buvo Ispanija (23 proc.), Suomija (22 proc.) ir Norvegija (20 proc.).

Tačiau dauguma gyventojų šiais metais niekur nevyks. Remiantis neseniai atliktu Italijos viešosios nuomonės tyrimų instituto tyrimu, daugiau nei 90 procentų respondentų teigė, kad liks savo šalyje.

Tegai:
Suomija, Norvegija, Danija, Vokietija, Ispanija, Prancūzija, koronavirusas, turistai, Italija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore
Mokslininkai atrado neįprastą būdą diagnozuoti koronavirusą