Pentagonas, archyvinė nuotrauka

JAV nori ištirti, ar Rusijos kaimynės pasiruošusios karo sąlygoms

67
(atnaujinta 11:58 2018.01.22)
JAV specialioji agentūra ruošiasi atlikti tyrimą, kuris leis suprasti, kaip Baltarusija, Ukraina, Moldova, Suomija ir Lenkija pasiruošusios karui

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. JAV logistikos gynybos agentūra ketina ištirti penkių Europos valstybių — Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Suomijos ir Lenkijos — pasirengimo karo sąlygoms infrastruktūrą, rašoma dokumente, su kuriuo susipažino "RT".

Žmonės Vilniaus gatvėse, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Manoma, kad tyrimas reikalingas Pentagonui todėl, kad jis siekia suprasti, kaip veikia logistikos tinklai, kuriais šios valstybės aprūpina savo pramonę karo sąlygomis ir nepaprastųjų situacijų metu. JAV reikalinga informacija apie vietos ir regiono vandens šaltinius, apie maisto produktus, kurą, vaistus, pramoninę įrangą ir aprangą.

Be to, Pentagonas ketins išsiaiškinti valstybių aprūpinimą statybinėmis medžiagomis ir technika. Be visų išvardintų dalykų reikalinga informacija apie vietinius gamybos pajėgumus ir mobilizavimo galimybes. Taip pat JAV domisi Rytų Europos šalių transporto infrastruktūra — uostais, geležinkeliais ir automobilių keliais, oro uostais, tiltais ir keltais.

Rusijos karinių ekspertų teigimu, karo atveju pagrindiniais taikiniais taps Baltijos šalys dėl suartėjimo su NATO. JAV ketina skirti daugiau nei 200 milijonų JAV dolerių savo karinių bazių, dislokuotų Rytų Europoje, modernizacijai.

67
Tegai:
tyrimas, infrastruktūra, karas, Suomija, Moldova, Ukraina, Lenkija, Baltarusija, Rusija, JAV
Dar šia tema
UNICEF: pasaulyje vis dažniau vaikai išnaudojami karo tikslais
JAV gali pralaimėti potencialų karą su Rusija ir Kinija — tyrimas
Lietuvoje kuriami nauji teisinių santykių karo metu nuostatai
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Vakcinacija

Rusijoje bus sukurta dar viena vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 00:19 2021.04.11)
A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Rusijoje kuriama dar viena vakcina nuo koronaviruso, rašo RIA Novosti.

Pirmųjų rezultatų tikimasi artimiausiu metu, sakė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška.

"Kuriama dar viena vakcina nuo naujos koronavirusinės infekcijos, mes tikimės, kad artimiausioje ateityje bus pateikti pirmieji preliminarūs mokslinių tyrimų rezultatai", — žurnalistams sakė M. Muraška.

A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas.

Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" nuo kovo 4 dienos yra palaipsniui tiriama Europos vaistų agentūros (EVA), kuri užsiima vakcinų, skirtų naudoti Europos rinkoje, patvirtinimu.

Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

"Sputnik V" vakcina buvo patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 proc., patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Po "AstraZeneca" vakcinacijos paaiškėjo sveikatos problemos — dabar Ispanijoje
PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
Po vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje mirė aštuoni žmonės 
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją