Lenkijos policija, archyvinė nuotrauka

Lenkijoje pradėta baudžiamoji byla dėl Hitlerio gimtadienio šventimo

66
(atnaujinta 13:09 2018.01.22)
Lenkijos teisėsaugos organai atlieka tyrimą dėl neonacistų organizacijos "Pasididžiavimas ir dabartis" Adolfo Hitlerio gimtadienio šventimo

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkijoje prasidėjo bylos dėl visuomeninės organizacijos "Pasididžiavimas ir dabartis" viešosios fašizmo propagandos tyrimas, praneša "Radijas Lenkija".

Neonacistai pernai plačiai atšventė Adolfo Hitlerio gimtadienį, kuriame incognito apsilankė žurnalistai. Renginys vyko miškų masyve, čia buvo pakabintos vėliavos su svastika, šventės metu skambėjo nacių tostai, dalyviai buvo apsirengę Vermachto mundurais ir demonstravo  vadinamąjį Hitlerio pasveikinimą. Visa tai buvo nufilmuota ir tapo žurnalistinio tyrimo, kuris buvo rodomas televizijos kanale TVN, medžiaga.Tai tapo bylos inicijavimo priežastimi.

"Po nacistinės Vokietijos užpuolimo okupuotoje Lenkijoje buvo nužudyta milijonai žmonių, įskaitant tris milijonus lenkų. Jei kas nors gerbia už tai Adolfą Hitlerį, kuris yra vienas iš didžiausių žudikų istorijoje, jis nusipelno neapeliuojamo požiūrio. Prokuratūra tokiose situacijose visada veiks ryžtingai", — sakė Lenkijos generalinis prokuroras Zbigniew Ziobro.

Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministras Joachim Brudzinski taip pat griežtai reagavo į tai, ką pamatė. "Lenkijoje neleistina nacistinių, komunistinių ar kitų totalitarinių santvarkų propaganda. Taip pat nėra pritarimo dėl pasirodymo viešojoje erdvėje su nacistine, komunistų arba kita totalitarine simbolika", — pabrėžė jis.

Adolfas Hitleris. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Фонд РИА Новости

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis savo ruožtu pareiškė Twitter, kad fašizmo ir kitų totalitarinių režimų propaganda ne tik pažeidžia Lenkijos įstatymus, bet ir yra protėvių atminties išniekinimas.

Generalinis prokuroras pavedė pradėti tyrimą dėl organizacijos "Pasididžiavimas ir dabartis"fašizmo ar kitų totalitarinių santvarkų viešosios propagandos. Sankcija pagal šį straipsnį gali tapti laisvės atėmimas iki dvejų metų.

66
Tegai:
fašizmas, gimimo diena, Adolfas Hitleris, Lenkija
Dar šia tema
Rygoje uždrausti Naujieji metai SS stiliumi
Rusijos URM: tikimės principingo SS veteranų eisenos Rygoje vertinimo
JAV parduodamas asmeninis Hitlerio telefonas