Sputnik ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka

Žodžio laisvė amerikietiškai: Simonian papasakojo apie RT darbą JAV

105
(atnaujinta 19:01 2018.01.22)
Gavęs užsienio agento statusą televizijos kanalas RT susidūrė su informacijos prieinamumo problema, nors JAV valdžios atstovai tikino, kad to neįvyks

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Sputnik ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian mano, kad ribodama RT darbą, JAV vykdo "užčiaupimo" politiką ir pažeidžia žodžio laisvės principus, kuriuos patys ir deklaruoja. Apie tai ji papasakojo interviu tarptautinei agentūrai "Associated Press".

Apie užsienio agento statusą

Suteikus užsienio agento statusą, buvo ne tik pagadintas RT įvaizdis, pabrėžė vyriausioji redaktorė, bet atsirado ir informacijos prieinamumo problema. Būtent dėl ​​ užsienio agento statuso televizijos kanalo žurnalistai neteko akreditacijos į Kongresą. Tačiau JAV valdžios atstovai tikino, kad to neįvyks.

RT, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Patį teiginį, kad užsienio agento statusas niekam nedaro įtakos ir tik leidžia žiūrovams suprasti, kad televizijos kanalas yra iš Rusijos, vyriausioji redaktorė palygino su diskriminacija tautiniu pagrindu.

"Kas blogo tame, kad jūsų prašo parašyti ant kaktos, kad jūs esate žydas ar armėnas ar rusas? Juk tai nesvarbu. Tai tiesiog tam, kad įnešti aiškumą. Bet tai  yra diskriminacija", — sakė ji.

Simonian pabrėžė, kad RT niekada neslėpė, kad tai Rusijos televizijos kanalas, apie tai žino visi jo žiūrovai.

Vašingtonas, aiškindamas RT spaudimą, bando pademonstruoti situaciją taip, tarsi JAV gerbia žodžio laisvę, sako vyriausioji redaktorė.

Apie žodžio laisvę

RT susiduria su Vakarų šalių valdžios puolimais, kurie kaltina kanalą "Kremliaus pozicijos" transliavimu, pasakė Simonian. Ji mano, kad tokia išankstinė nuomonė kanalo atžvilgiu yra dvigubų standartų politika.

"Jei JAV dabar kalba, kad užsienio žiniasklaida negali ateiti į kitą šalį ir kalbėtis su šios šalies auditorija, ir užduoti klausimus, kurių niekas neužduoda, ir pasakoti istorijas, kurias niekas nepasakoja, tai reiškia, kad visose amerikietiškos žiniasklaidos priemonėse Rusija turėtų nutilti", — pasakė ji.

Simonian pabrėžė, kad RT leidžia žmonėms pamatyti pasaulio įvykius kitu kampu, ir tai "leidžia daryti pasaulį geresnį". Pasak jos, vienpusis apšvietimas žiniasklaidoje priveda prie tokių liūdnų pasekmių, kaip karas Irake. Jei žurnalistai būtų prieš "šį kvailą, nepagrįsta ir nesąžiningą karą", jei daugiau žmonių suabejotų užuolimo teisėtumu, milijonai žmonių galėtų išgyventi, mano vyriausioji redaktorė.

Simonian išvedė paralelę su Rusijos kaltinimais dėl įsikišimo į JAV rinkimus — Vyriausybė ir CŽV teigia, kad tai tiesa, o žiniasklaida tiki, nepaisant įrodymų nebuvimo.

Apie "fake news"

Simonian taip pat paminėjo ir RT kaltinimus dėl informacijos iškraipymo. Vyriausioji redaktorė pabrėžė, kad visos žiniasklaidos priemonės daro klaidų. Tačiau tokiose situacijose RT visada paneigia tokią informaciją ir atsiprašo savo klientų.

Pastaruoju metu JAV stengiasi apsunkinti Rusijos žiniasklaidos darbą. Lapkričio pradžioje JAV teisėsaugos ministerija pareikalavo, kad televizijos kanalas RT užsiregistruotų kaip užsienio agentas iki lapkričio 13 dienos. RT įvykdė reikalavimą lapkričio 10 dieną. JAV Teisingumo departamentas įtraukė RT America į užsienio agentų sąrašą pagal 1938 metų užsieniečių agentų įstatymą, tačiau daugelis užsienio valstybinių žiniasklaidų, tokių kaip Britanijos BBC, Kinijos CCTV, Prancūzijos televizijos kanalas "France 24", Vokietijos radijo stotis "Deutsche Welle", nėra taip užregistruotos.

Rusijos valdžia ne kartą reiškė savo paramą televizijos kanalui, o taip pat tai, kad JAV atžvilgiu gali būti priimtos atsakomosios priemonės. Tad lapkričio 15 dieną Rusijos Valstybės Dūma priėmė įstatymą, pagal kurį žiniasklaida, gaunanti finansavimą iš užsienio, gali būti Rusijoje pripažinta "užsienio agentu".

Priimtas įstatymas taip pat įteisina nepageidaujamų organizacijų tinklalapių blokavimą be teismo nuosprendžio.

Anksčiau Amerikos socialinis tinklas Twitter nusprendė blokuoti reklamą iš visų naujenų agentūros Sputnik ir televizijos kanalo RT paskyrų.

105
Tegai:
Rusijos žiniasklaida, žodžio laisvė, RT, Sputnik, Margarita Simonian, Rusija
Dar šia tema
Rusijos Valstybės Dūma parengė atsakymą į amerikiečių priemones prieš RT
Televizijos kanalas RT tapo užsienio agentu JAV
JAV įpareigojo RT užsiregistruoti kaip užsienio agentą iki lapkričio 13
Twitter užblokavo Sputnik ir RT reklamą
Putinas apie Sputnik ir RT darbą: lenkiu galvą
Ledynas ir vanduo

Mokslininkai atrado naują vandens sudėtį

(atnaujinta 18:29 2020.09.18)
Nors vanduo, kaip cheminė medžiaga, yra labai plačiai paplitęs, jo sudėtis vis dar nėra iki galo suprantama. Mokslininkai kartais tai vadina slėpiningiausia medžiaga Žemėje

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Vandens aušinimas — tai du skysčiai viename. Tokią išvadą padarė amerikiečių mokslininkai, atlikę pirmuosius skysto vandens matavimus, esant temperatūrai, gerokai žemesnei už įprastą užšalimo tašką. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "Science".

Nors vanduo, kaip cheminė medžiaga, yra labai plačiai paplitęs, jo sudėtis vis dar nėra iki galo suprantama. Mokslininkai kartais tai vadina slėpiningiausia medžiaga Žemėje.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Faktas tas, kad vanduo nėra panašus į kitus skysčius — užšaldamas jis plečiasi ir nesitraukia kaip visi, tačiau jo tankis mažėja. Todėl ledas ne skęsta, o plūduriuoja paviršiuje. Vanduo turi aukštą virimo temperatūrą ir yra puikus tirpiklis, todėl įvairiomis sąlygomis jame ištirpsta dauguma organinių ir neorganinių medžiagų. Galiausiai, jis turi didžiulį paviršiaus įtempimo koeficientą. Dėl visų šių unikalių savybių vanduo tapo gyvybės Žemėje pagrindu.

Vanduo turi dar vieną įdomią savybę — užšąla labai "nenoriai". Jei kiti skysčiai į kietą būseną pereina palaipsniui, iškart po to, kai kertamas užšalimo taškas, vanduo "priešinasi" iki paskutiniųjų. Kad vanduo pradėtų kietėti, jam visada reikia kristalizacijos branduolių — mineralinės ar organinės kilmės suspenduotų dalelių.

JAV Energetikos departamento Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų nacionalinės laboratorijos (PNNL) tyrėjai nusprendė patikrinti, iki kokios temperatūros vanduo išliks skystas.

Yra žinoma, kad vanduo gali būti gerokai atvėsusių lašelių pavidalu debesyse net esant labai žemai temperatūrai, o tada, kai iš viršaus, iš aukštesnių ir šaltesnių sluoksnių, į šiuos debesis patenka smulkių ledo dulkių, lašeliai akimirksniu kristalizuojasi ir ledo trupinių pavidalu krenta ant žemės (kruša).

Laboratorijos mokslininkai lazeriu sunaikino ploną ledo plėvelę, sukurdami peraušintą skystą vandenį, o paskui, naudodami infraraudonųjų spindulių spektroskopiją, stebėjo visus mažiausius jo virsmų etapus nuo 135 iki 245 kelvinų temperatūros — nuo minus 138 iki minus 28 laipsnių Celsijaus.

Ant fazinių būsenų "užšalimo rėmų" mokslininkai pamatė, kad aušinant vanduo kondensuojasi į tankaus skysčio fazę, kuri ir toliau egzistuoja kartu su įprasto skysčio faze. Didelio tankio skysčio dalis greitai sumažėja, kai temperatūra nukrenta nuo 190 iki 245 Kelvinų.

"Mes parodėme, kad skystas vanduo esant labai žemai temperatūrai yra ne tik santykinai stabilus, bet ir egzistuoja dviem struktūrinėmis formomis", — pranešime spaudai sakė tyrimo bendraautoris Gregas Kimmelis, atsakydamas į klausimą, ar visada kristalizuojasi peraušintas vanduo. "Atsakymas yra neigiamas", — patvirtino jis.

Tyrėjai pirmieji eksperimentiškai įrodė, kad pervėsintas vanduo gali būti stabilios dviejų fazių skysčio ir skysčio būsenos, o fazių santykis skiriasi priklausomai nuo temperatūros. Anksčiau buvo manoma, kad hipotermijos metu vanduo laikui bėgant neišvengiamai sukietėja.

Tegai:
mokslininkai, vanduo
Dar šia tema
Mokslininkai įvardijo neįprastą veiksnį, ilginantį gyvenimo trukmę
Atrastas būdas, kaip nugalėti bakterijas be antibiotikų
Kembridžo hercogienė Keitė Midlton

Keitė Midlton davė slaptą ženklą Megan Markl

(atnaujinta 18:20 2020.09.18)
Socialinių tinklų vartotojai mano, kad Kembridžo hercogienė atgailavo dėl savo veiksmų ir pasiilgo varžovės

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton padarė netikėtą gestą princo Hario žmonos Megan Markl atžvilgiu: slapta hercogienės žinutė sujaudino karalystės gerbėjus.

Neseniai būsima karalienė oficialiai apsilankė populiarioje Londono konditerijoje, kur kartu su vyru iškepė bandelių. Midlton gerbėjus nustebino ne tik originalia apranga, bet ir specialiu aksesuaru, primenančiu apie jos maištingąją varžovę.

Tinkle aptariamas netikėtas Keitės Midlton poelgis: Didžiosios Britanijos karalienės numylėtinė neva davė slaptą ženklą Megan Markl.

Socialinių tinklų vartotojai susidarė tokią nuomonę dėl Kembridžo hercogienės papuošalų, kuriuos ji pasirinko tą dieną. Reikalas tas, kad auskarai iš rožinių krištolų buvo nupirkti iš jos varžovės mėgstamiausio juvelyrikos prekės ženklo ir neša tam tikrą žinutę.

"Auskarai iš rodochrozito turi gydomųjų savybių ir kalba apie meilę ir atjautą. Šis akmuo taip pat padeda susidoroti su praradimo skausmu", — pažymėjo leidinio "Hello!" šaltinis.

Ir kol Midlton bando suvokti savo klaidas, princas Haris rūšiuoja dovanas po savo gimtadienio ir prisimena, kaip linksminosi prieš susitikęs su Megan Markl.

Tegai:
Didžioji Britanija, Megan Markle, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Eismo įvykis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje į avariją pateko policininkas

(atnaujinta 11:15 2020.09.19)
Automobiliai susidūrė Danės gatvės ir H. Manto gatvės sankryžoje, eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Klaipėdoje policininkas tarnybos metu pateko į avariją, pranešama Lietuvos policijos įvykių suvestinėje.

Avarija įvyko rugsėjo 18 dieną apie 23:30 Danės gatvės ir H. Manto gatvės sankryžoje. Susidūrė Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato priklausantis automobilis "VW Transporter" vairuojamas tarnybos metu uniformuoto blaivaus pareigūno (g. 1999 m.) su automobiliu "VW Golf", kurį vairavo vyras (gimęs 1990 metais).

Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo. Policijos ekipažas vyko į "B" kategorijos įvykį.

Tegai:
Klaipėda, eismo įvykis