Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis, archyvinė nuotrauka

Lenkijos premjeras laiko Rusiją didžiausia grėsme jo valstybei

67
(atnaujinta 11:50 2018.01.28)
Be to, interviu Lenkijos ministras pirmininkas ragino ruoštis "Rusijos įsiveržimui į Ukrainą"

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Šiandien Rusija yra didžiausia grėsmė Lenkijai, teigė ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis interviu leidiniui "Politico" Davose.

"Taip aš vertinu grėsmę iš Rusijos pusės", — atsakė Moravieckis paklaustas apie didžiausią grėsmę Lenkijai.

Be to, Lenkijos premjeras paragino ruoštis "Rusijos įsiveržimui į Ukrainą".

"Kas gali įvykti, kai Rusijos kariuomenė žengs toliau į gilyn, į Ukrainos teritoriją? Aišku, mes to nežinome; tikimės, kad vis dėlto nežengs, tačiau geriau turėti antrą ir trečią saugumo liniją, negu likti be jokio apsiginklavimo", — pareiškė Lenkijos premjeras.

Tap pat Lenkijos Vyriausybės vadovas pasisakė apie dujotiekį "Nord Stream-2".

"Nepaisant to, ką sako Vokietija, tai nėra verslo projektas", — sakė Moravieckis.

Anot jo, projekto padariniu taps tai, kad Ukrainos dujotirkiai, kuriais šiuo metu gabenamas rusiškas kuras į Vakarų Europą,  taps nereikalingi.

Anksčiau JAV valstybės sekretorius Reksas Tilersonas, susitikęs su Moravieckiu, pareiškė, kad Vašingtonas palaiko Varšuvos poziciją pireš projektą "Nord Stream-2". Anot Tilersono, Maskva "naudoja energetinį instrumentą kaip politinį". Anot JAV valdžios atstovo, JAV palaikys Lenkiją, siekiančią diversifikuoti energetinių šaltinių tiekimą, naudodama JAV suskystintas gamtines dujas.

"Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų statybas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Projektui prieštarauja kai kurios valstybės, tarp jų Ukraina, kuri baiminasi prarasti pajamas, gaunamas iš Rusijos dujų tranzito. O JAV priešinasi, nes turi ambicingų planų eksportuoti į Europą savo SGD.

Moravieckis tapo Lenkijos ministrų tarybos vadovu 2017 metų gruodžio 11 dieną, iki tol ėjo premjero pavaduotojo pareigas.

Maskva ne kartą teigė, kad nėra prisidėjusi prie Ukrainos vidaus konflikto ir įvykių Donbase bei siekia, kad Ukraina kuo greičiau įveiktų politinę ir ekonominę krizes.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik
"Šiaurės srautas-2"
67
Tegai:
Nord Stream-2, "Rusijos grėsmė", Mateuszas Morawieckis, Ukraina, Lenkija, Rusija, JAV
Dar šia tema
Vokietija apsaugo "Nord Stream-2" nuo Europos Komisijos
Baltijos šalys paliko "Nord Stream-2" priešų stovyklą
Lenkijos premjeras pavadino "Nord Stream-2" mirtinu Ukrainai
Mergina dėvi medicininę kaukę

Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę

(atnaujinta 20:31 2020.10.22)
Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė laikoma jautresne koronaviruso infekcijai, bet tai nereiškia, kad visi kiti neturi saugotis, sako virusologas, medicinos mokslų daktaras Anatolijus Altšteinas

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė yra laikoma didelės COVID-19 rizikos grupe, interviu Sputnik Lietuva sakė virusologas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Anatolijus Altšteinas.

"Yra keletas duomenų apie receptoriaus pokyčius. Kai kurios AT2 receptoriaus mutacijos lemia tai, kad žmogus tampa mažiau jautrus. Yra ir kitų duomenų apie tai. Tačiau iš esmės žmonės labai skiriasi jautrumu. Šių skirtumų mechanizmas ne visada žinomas. Žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, taip pat gali sirgti, sunkiai sirgti ir gali mirti. Niekas negali pasakyti, kad žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, visai neserga. Žinoma, reikia imtis visų atsargumo priemonių žmonėms, turintiems visas kraujo grupes", — sakė specialistas.

Žmonės, turintys tam tikrą kraujo grupę, gali būti mažiau jautrūs COVID-19 infekcijai ir sirgti lengvesne jos forma, sakė Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

Danijos tyrimų duomenimis, tarp 473 000 COVID-19 užsikrėtusių asmenų buvo mažiau tarp O (pirmos) kraujo grupę turinčių asmenų nei tarp A (antros), B (trečios) ir AB (ketvirtos) grupės asmenų, mat jų gleivinės paviršiuje yra virusą neutralizuojančių anti-A ir anti-B antikūnų.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu
Koronaviruso testai

Įvardytas paprastas būdas nustatyti asmenį, užsikrėtusį koronavirusu

(atnaujinta 20:47 2020.10.22)
Pabrėžiama, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį, tačiau šie pokyčiai yra grįžtami

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Gydytojas ir televizijos laidų vedėjas Jevgenijus Komarovskis skonio ir uoslės praradimą įvardijo kaip pagrindinį koronaviruso simptomą, praneša RIA Novosti.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Būtent šį simptomą galima laikyti diagnostiniu, tai yra, testas "Kuo tai kvepia?" yra daug tikslesnis nei bet kuri termometrija", — sakė jis.

Pasak Komarovskio, sirgdami gripu pacientai gali prarasti uoslę, tačiau tokioje situacijoje taip yra dėl nosies užgulimo.

"O esant koronavirusui, nėra ir uoslės", — sakė jis.

Gydytojas pridūrė, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį. Kartu jis pabrėžė, kad šie pokyčiai yra grįžtami.

PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 41 mln. koronaviruso infekcijos atvejų. Daugiau nei 1 mln. žmonių tapo pandemijos aukomis.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo
Veido kaukės, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikyta per 254 tūkst. nesaugių veido kaukių ir respiratorių

Muitinės pareigūnai dalyvavo tarptautinėje operacijoje, skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos muitinė, bendradarbiaujant su rinkos priežiūros institucijomis, neišleido per 254 tūkst. vienetų nesaugių apsauginių veido kaukių ir respiratorių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

Minėtas saugumo reikalavimų neatitinkančias prekes buvo bandoma importuoti iš Kinijos ir Singapūro ir vėliau platinti Lietuvoje.

Pranešama, kad saugos reikalavimų neatitinkančios, suklastotos bei neoriginalios  medicininės priemonės ir farmacijos produktai kelia pavojų sveikatai bei gyvybei, neužtikrina tinkamo gydymo, trikdo ligų plitimo kontrolę.

Lietuvos muitinė šiais metais dalyvavo Pasaulio muitinių organizacijos koordinuojamoje operacijoje "STOP", skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių bei neoriginalių farmacijos produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką.

Daugiau nei 2 mėnesius trukusioje "STOP" operacijoje dalyvavo 99 šalių policijos, muitinės, rinkos priežiūros institucijų ir privataus sektoriaus atstovai. Operacijoje buvo sulaikyta virš 3 mln. vienetų nesaugių ir pavojingų prekių – apsauginių veido kaukių, respiratorių, kitų asmens apsaugos priemonių, testų, termometrų, vaistinių preparatų, dezinfekcinio skysčio ir kt.

Tegai:
muitinė, Lietuva, kaukės
Dar šia tema
Lietuvos oro uostai papasakojo, kokios veido kaukės tinka kelionei lėktuvu
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000