Prekybos centras, archyvinė nuotrauka

Verslo gudrybės: kaip Lenkijoje apeis draudimą prekiauti sekmadieniais

79
(atnaujinta 10:33 2018.02.01)
Naujame įstatyme, kuris įsigalios kovo 1 dieną, ekspertai jau rado keletą "spragų", leidžiančių verslininkams išvengti draudimo

VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Lenkijoje prekybos tinklai pradėjo ruoštis draudimui prekiauti sekmadieniais, jie ieško įvairių būdų teisėtai išvengti naujovių, rašo Newsweek.

Straipsnio autorius teigia, kad naujame įstatyme jau yra daugybė "spragų", leidžiančių verslininkams išvengti draudimo.

Naujos pamainos

Populiariausiu būdu pakeisti tvarkaraštį tapo vakarinės pamainos pratęsimas, rašo leidinys. Pavyzdžiui, "Biedronka"  penktadieniais ir šeštadieniais dirbs iki 22:00. Tačiau parduotuvių darbuotojai dirbs iki 23:45, kad sutvarkytų patalpas ir pasirengtų naujai savaitei.

Be to, parduotuvėse atsiras papildoma pamaina pirmadienio naktį. Tuo laiku darbuotojai galės išdėlioti prekes ir iškepti duonos.

"Biedronka" tinklo atstovai mano, kad po draudimo įvedimo pagrindinis pirkėjų srautas teks šeštadieniui, todėl, galbūt, teks samdytis naujų darbuotojų nepilnai darbo dienai.

Parduotuvės degalinėse

Lenkijos degalinės planuoja gerai uždirbti dėl naujo draudimo. Degalinėse esančios parduotuvės kaip ir anksčiau galės prekiauti sekmadieniais, nes jos turi didelį "visuomeninį naudingumą", o jų kasdienio darbo poreikis negali būti ginčijamas.

Bendrovė "Orlen" paskelbė apie prekių asorimento degalinių parduotuvėse išplėtimą. Dabar ten bus parduodami šviežia mėsa ir mėsos produktai, buitinė elektronika, kosmetika, farmacijos produktai, o taip pat avalynė ir papuošalai.

"Spragos" įstatyme

Ekspertai pabrėžia, kad įstatyme yra daug nepakankamai aiškių formuluočių, kurios leidžia lengvai apeiti draudimą.

Pavyzdžiui, įstatyme prekyba vadinamas "pardavimo procesas, grindžiamas prekių keitimu į pinigus". Taigi, draudimas gali būti apeitas, naudojant dovanų kortelę ar kuponą.

Be to, įstatymas netaikomas komerciniams punktams "įstaigose, kurios vykdo veiklą kultūros, sporto, švietimo, turizmo ir poilsio srityse". Išsamesnis "įstaigų" apibrėžimas nėra pateiktas. Tai reiškia, kad jei prekybos centras atidarys laikiną tapybos parodą, jis gali teisėtai prekiauti sekmadieniais.

Lapkritį įstatymą priėmė Lenkijos Seimas, dabar jį turi pasirašyti prezidentas.

Pradedant nuo 2018-ųjų kovo Lenkijoje prasidės pereinamasis laikotarpis — parduotuvės bus atidarytos pirmąjį ir paskutinį mėnesio sekmadienį. Nuo 2019 metų pradžios apsipirkti bus galima paskutinį mėnesio sekmadienį. O 2020-aisiais prasidės pilnas draudimas.

Įstatymas numato keletą išimčių — internetinės parduotuvės ir prekybos objektai, esantys degalinėse, galės prekiauti.

Draudimas prekiauti sekmadieniais buvo aptariamas ilgą laiką, ir tam pateiktas gana galingas argumentas — tai turės neigiamos įtakos prekybos tinklų pajamoms, ypač esantiems pasienyje. Taigi, mokesčių įplaukos į iždą taip pat gali sumažėti.

79
Tegai:
prekyba, draudimas, Lenkija
Dar šia tema
Latvijos prekybos tinklas "Depo" ateina į Lietuvą
Lietuvos užsienio prekyba: ką nulėmė Rusijos rinkos praradimas?
Prekybos tinklas "Prisma" atleidžia 288 darbuotojus
Ligoninės palata, archyvinė nuotrauka

Brazilijoje mirė "AstraZeneca" vakcinos nuo koronaviruso tyrimo dalyvis

(atnaujinta 10:38 2020.10.22)
Mirties priežastis nebuvo atskleista "etikos ir konfidencialumo" sumetimais, ir nepateikta duomenų, ar savanoris gavo placebą, ar patį vaistą

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Brazilijoje mirė savanoris, dalyvavęs testuojant vakciną nuo koronaviruso, kurią sukūrė "AstraZeneca" ir Oksfordo universitetas. Apie tai pranešė nacionalinė sveikatos priežiūros agentūra "Anvisa".

Agentūra pranešime teigė, kad mirties priežastis nebuvo atskleista "etikos ir konfidencialumo" sumetimais, ir nepateikė duomenų, ar savanoris gavo placebą, ar patį vaistą.

"AstraZeneca" atsisakė komentuoti ir teigė neturinti oficialios pozicijos dėl šio įvykio.

"Anvisa" pranešė, kad Visuotinis patariamasis vakcinų saugumo komitetas pateikė dalinius įvykio tyrimo duomenis ir pasiūlė tolesnius tyrimus.

Tuo tarpu Brazilijos žiniasklaida, remdamasi šaltiniais, susijusiais su tarptautiniu tyrimu, pranešė, kad mirusysis mirė nuo COVID-19 komplikacijų, tačiau tyrimo metu jis gavo placebą.

Oksfordas sako, kad vakcina yra saugi ir bandymai bus tęsiami. Universiteto pranešime teigiama, kad tai buvo nepriklausomo tyrimo išvados.

Bandymų sustabdymas

Rugsėjo pradžioje vakcinos "AstraZeneca" tyrimai buvo sustabdyti. To priežastis buvo komplikacijos, nustatytos vienam iš savanorių Japonijoje.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos ministras sakė, kad tokių priemonių jau buvo imtasi vasarą, ir tada "viskas buvo išspręsta be problemų". Testavimas buvo atnaujintas po trijų dienų.

Pasaulio sveikatos organizacija, komentuodama kompanijos "AstraZeneca" vakcinos nuo koronaviruso tyrimų sustabdymą, teigė, kad tai nėra retas atvejis, o kuriant vaistą pagrindinis dalykas yra saugumas.

Gamalėjaus epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro pagrindinis specialistas Fiodoras Lisycinas sprendimą sustabdyti testavimą pavadino teisingu, nes savanoriui kilo labai rimtų komplikacijų. Visų pirma, injekcijos vietoje jam pasireiškė raumenų atrofija.

"Tuo tarpu situacija su jų sustabdymu aiškiai parodė klaidą, kai ištisos šalys, pasirinkdamos vakciną, vadovaujasi išimtinai naujomis neišbandytomis platformomis, nesvarbu, ar tai būtų beždžionių adenoviruso vektorius, ar mRNR technologija", — sakė Rusijos tiesioginių investicijų fondo direktorius Kirilas Dmitrijevas.

Jis pabrėžė, kad Rusija ne kartą perspėjo apie galimą riziką ir apie gerai ištirtą platformą, pagrįstą žmogaus adenovirusiniais vektoriais, ir tai įrodė savo efektyvumą ir saugumą.

Iš viso, PSO duomenimis, registruotų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius viršijo 40 milijonų atvejų. Pandemijos aukomis tapo per 1,121 mln. žmonių.

Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
© Sputnik
Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
Tegai:
vakcina, koronavirusas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Epidemiologas papasakojo apie galimą šalutinį vakcinos nuo COVID-19 poveikį
JAV ambasada Kijeve atmetė Ukrainos galimybę įsigyti Rusijos vakciną
"Sputnik V" vakcinos gamyba iki gruodžio padidės penkis kartus
Aleksandras Lukašenka

Baltarusijos opozicija atsisakė "sudraskyti Lukašenką į gabalus"

(atnaujinta 08:52 2020.10.22)
Anksčiau Lukašenka pareiškė nerimaujantis dėl Baltarusijos ateities, jei į valdžią ateis dabartinė opozicija: neva tada pareigūnai ir jo šalininkai bus "sudraskyti į gabalus"

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška paneigė savo paties pareiškimą apie Baltarusijos opozicijos pasirengimą |"sudraskyti į gabalus" šalies prezidentą Aleksandrą Lukašenką, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Lukašenka pareiškė nerimaujantis dėl Baltarusijos ateities, jei į valdžią ateis dabartinė opozicija: neva tada pareigūnai ir jo šalininkai bus "sudraskyti į gabalus". Nuotolinės konferencijos metu Pavelas Latuška sakė, kad niekas to nedarys.

"Viskas vyks pagal įstatymą: jei pareigūnas padarė nusikalstamą veiką, jo atžvilgiu bus atliekamos atitinkamos tyrimo procedūros. <...> Visi, kurie yra pasirengę tarnauti valstybei ir žmonėms, o ne konkrečiam asmeniui, bus paklausūs vadovaujant naujai vyriausybei", — žadėjo jis.

Latuška mano, kad dėl valstybės bandymų apjuodinti Baltarusijos opoziciją šalies visuomenėje vyksta skilimas.

Protestai Baltarusijoje prasidėjo po prezidento rinkimų rugpjūčio 9 dieną, kuriuos, pasak Baltarusijos CRK, laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs daugiau nei 80 % balsų.

Kaip nesutikimo su rezultatais ženklą, Baltarusijos opozicija įsteigė Koordinacinę tarybą, kuri turėjo perleisti valdžią Lukašenkos varžovei rinkimuose Svetlanai Tichanovskajai (ji išvyko į Lietuvą po rugpjūčio 9 dienos), kol bus surengti nauji rinkimai. Baltarusijos Konstitucinis Teismas pripažino tarybą neteisėta.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Tichanovskaja pateikė ultimatumą Lukašenkai
"Panaudos ginklus". Kodėl Tichanovskaja pateikė ultimatumą Lukašenkai
Ekspertas: Lietuva gali tik spekuliuoti dėl Lukašenkos pokalbio tardymo izoliatoriuje
Pratybos Vakarų Baltarusijoje "atvedė į protą" išorines pajėgas, sakė Lukašenka
karinės pratybos

Savaitės pabaigoje Šilalėje vyks karinės pratybos

(atnaujinta 11:39 2020.10.22)
Policija informavo apie artėjančias pratybas, kurios truks iki kitos savaitės pradžios, ir perspėjo apie galimus nepatogumus vietos gyventojams

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Šios savaitės pabaigoje Šilalėje bei jos rajone vyks karinės pratybos, informuoja Policijos departamentas.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų pratybos numatytos spalio 23–25 dienomis Šilalėje bei jos rajono Pajūrio seniūnijos Jomantų kaime.

Treniruosis Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 308 pėstininkų kuopa.

Vyksiančios pratybos gyventojų veiklą trikdys Jomantų kaime. Esant būtinybei gali būti vykdoma civilių pėsčiųjų ir transporto kontrolė Jomantuose, Norvaišos g. 3.

Tegai:
pratybos
Dar šia tema
Ekspertas įvertino pranešimus apie pratybas Vokietijoje branduolinio karo atveju
Atskleistas galimas Rusijos atsakas į JAV branduolinį smūgį
Baltijos laivyno jūrų aviacija "smogė" į poligoną netoli Kaliningrado