Olimpinės žaidynės, archyvinė nuotrauka

CAS atmetė 47 Rusijos sportininkų apeliacinius skundus

27
(atnaujinta 11:43 2018.02.09)
Sporto arbitražo teismo generalinio sekretoriaus teigimu, TOK sprendimas atsisakyti priimti rusus į olimpines žaidynes negali būti laikomas sankcija

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Sporto arbitražo teismas (CAS) atmetė visų 47 rusų sportininkų, kurie negavo kvietimo dalyvauti 2018 metų Olimpinėse žaidynėse Pjongčange, apeliacinius skundus.

Apie sprendimą penktadienį, likus kelioms valandoms iki Olimpinių žaidynių atidarymo, pranešė CAS generalinis sekretorius Mathieu Rib.

"Priimdami sprendimus CAS arbitrai atsižvelgė, kad TOK sukurtas procesas, pagal kurį sudaromas Rusijos sportininkų, kviečiamų varžytis kaip olimpiniai atletai iš Rusijos, sąrašas, negali būti apibūdinamas kaip sankcija, o veikiau kaip sprendimas dėl tinkamumo", — pareiškė Rib.

Kaip nurodė CAS generalinis sekretorius, nors Rusijos olimpinis komitetas buvo nušalintas, TOK nusprendė pasiūlyti kai kuriems sportininkams galimybę dalyvauti 2018-ųjų Žaidynėse nustatytomis sąlygomis.

"Tai procesas, skirtas pateikti subalansuota sprendimą TOK interesų ribose prie globalinės kovos su dopingu ir atskirų sportininkų iš Rusijos interesais", — sakė Rib.

Генеральный секретарь Спортивного арбитражного суда Матье Риб во время пресс-конференции Спортивного арбитражного суда (CAS) по апелляциям 32 российских атлетов, не получивших приглашений на XXIII зимние Олимпийские игры
© Sputnik / Алексей Филиппов
Sporto arbitražo teismo generalinis sekretorius Mathieu Rib

Tarp tų, kurių apeliacijos buvo atmestos, yra biatlono olimpinis čempionas Antonas Šipulinas, dukart slidinėjimo kroso pasaulio čempionas Sergejus Ustiugovas ir šešis kartus olimpinis čempionas Viktoras Anas.

TOK pritarė CAS sprendimui ir pareiškė, kad toks nutarimas remia kovą su dopingu ir suteikia aiškumo [dėl dalyvavimo Žaidynėse] visiems sportininkams.

Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) vadovas Kreigas Rydis pavadino CAS sprendimą "malonia naujiena".

Reakcija Rusijoje

Rusijos Bobslėjaus federacijos generalinis sekretorius Sergejus Parchomenko po Sporto arbitražo teismo nutarimo ketina pareikšti ieškinį į kitos jurisdikcijos teismus. Kaip teigė Parchomenko, "sprendimas yra nuviliantis, iškart matomi šie politiniai kontekstai ir potekstės".

Rusijos rogių sporto rinktinės vyriausiasis treneris Albertas Demčenko RIA Novosti pareiškė, kad ramiai sutiko CAS sprendimą. Jo nuomone, viskas buvo aišku po TOK vadovo Tomo Bacho pareiškimo dėl būtinybės reformuoti teismą.

Rusijos slidininkų treneris Markus Krameris pavadino CAS nutarimą beprotybe ir tvirtino, kad jis kenkia visam pasauliniam sportui.

"Aš negaliu suprasti šio sprendimo. Iš vienos pusės, jie (Rusijos sportininkai — Sputnik) nepadarė nieko blogo, bet iš kitos — negalima atvykti į Žaidynes. Tai kažkokia beprotybė", — sakė Krameris.

27
Tegai:
sportininkai, Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės, Sporto arbitražo teismas (CAS), Pjongčangas
Temos:
Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės (28)
Dar šia tema
Rusai nedalyvaus Pjongčango olimpinių žaidynių sveikinimo ceremonijoje
Išleisti pašto ženklai, skirti Pjongčango olimpinėms žaidynėms
Ant Norvegijos olimpinės rinktinės megztinių rado SS simboliką
Olimpiada-2018: Rusijos vėliavų nebus net tribūnose
Ekspertai įtaria, kad "Rusijos hakeriai" ruošiasi Olimpiadai-2018
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas