Linas Rumšas, archyvinė nuotrauka

Sulaikyti komandos, kuriai atstovavo miręs Rumšas, vadovai

54
(atnaujinta 15:42 2018.02.12)
Byla dėl 21-erių metų Lietuvos dviratininko Lino Rumšo mirties įgavo tęsimą: Italijos teisėsaugos institucijos areštavo kelis žmones iš komandos, kuriai atstovavo Linas

VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Linas buvo garsaus Lietuvos dviratininko Raimondo Rumšo sūnus ir turėjo  šansų pasiekti laimėjimų dviračių sporte, tačiau pernai gegužės 2 dieną savo šeimos namuose Lukos miestelyje (Toskana, Italija) jaunuolis staiga prarado sąmonę, o po dviejų valandų mirė nuo širdies priepuolio.

Ne be priežasties kilo klausimas — ar galėjo Rumšo-jaunesniojo, kuris atstovavo Italijos jaunimo komandai "Altopack Eppela",  mirtis būti neteisėtų narkotikų vartojimo pasekmė. Italijos teisėsaugos institucijos nagrinėjo šią bylą ir štai yra pirmieji rezultatai.

Italijos žiniasklaida praneša, kad nagrinėdama šią bylą policija sulaikė keletą žmonių, kurie susiję su "Altopack Eppela". Tarp jų — komandos savininkas Luca Franceschi, jos buvęs sporto direktorius Elso Frediani, treneris Michele Viola ir daktaras Andrea Bianchi.

Komandos biuruose ir sulaikytųjų namuose buvo atliktos kratos, kurių metu policijos pareigūnai aptiko daug preparatų (eritropoetino, opiatų, amfetaminų, insulino, kepenų stimuliatorių, medžiagos nuo traukulių vėžiu sergantiems pacientams ir įvairių augimo hormonų), kurie "nėra skirti jauniems sportininkams".

Verta priminti, kad praėjusių metų rugsėjį į ne varžybų metu atlikto tikrinimo vyriausio Rumšo sūnaus — Raimondo, kuris taip pat užsiima dviračių sportu,  dopingo testas buvo teigiamas (dėl augimo hormono GHRP-6). Mėgėjų komanda "Palazzago-Fenice", kuriai atstovavo 23-ų metų lietuvis greitai atsikrato nuo lenktininko, pareiškusi, kad ji Raimondui tik tiekė dviračius ir atsargines dalis. Sausio mėnesį Italijos antidopingo agentūra (NADO Italia) ketveriems metams diskvalifikavo Raimondą Rumšą.

Pats Rumšas-vyresnysis buvo stiprus profesionalus dviratinikas, o 2002 metais jis pasiekė aukščiausios sėkmės, užėmęs trečią vietą pačiose prestižinėse lenktynėse "Tour de France". Tiesa, greit prasidėjo nemalonumai. Grįžęs į Italiją (Rumšas atstovavo komandai "Lampre-Daikin") Lietuvos sportininkas ir jo žmona Edita buvo sulaikyti Prancūzijos pasienyje. Jų automobilyje buvo rasti įvežimui draudžiami medicinos preparatai (kortikoidai, testosteronas ir eritropoetinas). Pasak dviratininko, visus preparatus įgyjo jo žmona savo motinai. Dėl to Rumšo žmona praleido beveik du su puse mėnesio Prancūzijos Bonvilio kalėjime.

Nepriklausoma ekspertizė įrodė, kad dviratininko kraujas buvo švarus, todėl jo įskaitoje liko "Tour de France" bronza. Tačiau jau kitais metais per "Giro d'Italia-2003" lenktynes, jo organizme rasta EPO (eritropoetinas). Italijos komanda tuo metu iš karto nutraukė sutartį su dviratininku, dviratininkas diskvalifikuotas vieneriems metams.

Praėjus trejiems metams, Prancūzijos valdžios institucijos grįžo prie šios istorijos ir sutuoktiniai Rumšai tada gavo po keturis mėnesius laisvės apribojimo ir sumokėjo 5 tūkstančių eurų baudą Prancūzijos dviračių sporto federacijos naudai.

Į dviračių elitą Raimondas Rumšas nebegrįžo, tik kartais jis dalyvavo mėgėjų lenktynėse. Pavyzdžiui, 2011 metais jis budamas 39 metų amžiaus laimėjo "Baltic Tour" etapą (Ryga — Sigulda).

54
Tegai:
dopingas, dviračių sportas, Linas Rumšas, Raimondas Rumšas
Vašingtonas

NI prognozuoja "milijonų amerikiečių" žūtį per susidūrimą su Rusija

(atnaujinta 18:38 2021.04.17)
Analitiko teigimu, klaidinga ar neteisinga JAV ir Rusijos ketinimų interpretacija "gali sukelti katastrofą"

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Vašingtonas susidurs su "didele strategine nesėkme", jei tiesiogiai susidurs su Maskva dėl padėties pietryčių Ukrainoje, rašė "Wikistrat" analitikas Gregas Lawsonas straipsnyje "The National interest".

Jo nuomone, klaidinga ar neteisinga JAV ir Rusijos ketinimų interpretacija "gali sukelti katastrofą".

"Rusija yra didžiulė atominė valstybė. Dabar ji yra vienintelė atominė valstybė, galinti per trumpą laiką nužudyti dešimtis milijonų amerikiečių. Tai reikia suvokti... Tai nėra perdėta", — sakė jis.

Straipsnio autorius mano, kad JAV gali pradėti atvirą konfrontaciją su Rusija, kai tai "gyvybiškai svarbu šaliai". Tačiau, analitiko teigimu, padėtis pietryčių Ukrainoje neatitinka šio reikalavimo. Be to, dėl konflikto su Maskva Vašingtonas ir jo sąjungininkai gali būti "pažeidžiami Pekino".

"Stodami į konfrontaciją su Rusija dėl Ukrainos, mes esame pažeidžiami Kinijos agresijos. Nardymas į Europą suteiks Kinijai puikią galimybę pasinaudoti mūsų išsiblaškymu", — sako autorius.

Jis taip pat vadina strateginės klaidos Ukrainos narystės NATO klausimo išsaugojimą, nes, pasak jo, tai sukėlė daug problemų santykiuose tarp Vakarų ir Rusijos.

Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad pokalbyje su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu jis aptarė padėties pablogėjimą šalies rytuose ir teigė, kad NATO yra vienintelis būdas užbaigti konfliktą Donbase. Jis išreiškė nuomonę, kad veiksmų plano dėl narystės aljanse pateikimas Ukrainai "bus tikras signalas Rusijai".

Zelenskis taip pat informavo Stoltenbergą apie Rusijos kariuomenės "traukimą" prie Ukrainos sienų ir jų pasirengimo puolamiems veiksmams didinimą. Ukrainos lyderis paragino NATO narius daugiau dėmesio skirti saugumo klausimams Juodojoje jūroje ir sustiprinti karinį buvimą Juodosios jūros regione.

Pokalbyje su RIA Novosti aljanso atstovas sakė, kad NATO vykdo "atvirų durų" politiką naujų narių priėmimo atžvilgiu, tačiau tikisi, kad Ukraina imsis vidaus reformų ir plėtos savo gynybą pagal standartus. aljanso. Be to, agentūros pašnekovas pabrėžė, kad "NATO tvirtai palaiko Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą“. Be to, Šiaurės Atlanto aljansas yra susirūpinęs dėl "besitęsiančios Rusijos destabilizacijos Rytų Ukrainoje, įskaitant jos pastaruosius karinius veiksmus ir besitęsiančius paliaubų pažeidimus".

Rusija ne kartą pareiškė, kad nėra vidinio Ukrainos konflikto šalis, ir yra suinteresuota Kijeve įveikti politinę ir ekonominę krizę. Prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas taip pat pažymėjo, kad Rusija, nebūdama konflikto šalis, negali užtikrinti visapusiškos paliaubų Rytų Ukrainoje, tačiau naudojasi savo įtaka susitarimams įgyvendinti. Peskovas atkreipė dėmesį į tai, kad Rusija perkelia karius savo suverenioje teritorijoje ir savo nuožiūra.

Tegai:
konfliktas, NATO, Ukraina, Rusija, JAV
Vindzoro pilis

Britanija atsisveikina su princu Filipu: jis bus palaidotas Vindzoro pilies koplyčioje

(atnaujinta 17:17 2021.04.17)
Balandžio 17 dieną, šeštadienį, Didžiojoje Britanijoje Karalienė Elžbieta II ir karališkoji šeima atsisveikina su Edinburgo kunigaikščiu, princu Filipu

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Karalienės Elžbietos II vyras, 99-erių princas Filipas mirė prieš aštuonias dienas Vindzoro pilyje.

Pastaraisiais mėnesiais princo sveikata šlubavo, vasario viduryje jis buvo mėnesiui patekęs į ligoninę, kur jam atlikta širdies procedūra. Kovo 16-ąją britų karalienės vyras buvo išrašytas iš ligoninės.

Yra žinoma, kad princas Filipas atsisakė valstybinių laidotuvių, pasirinkęs mažiau prabangias. Laidotuvių planus pakoregavo ir koronaviruso pandemija. Pagal taikomus karantino ribojimus, atsisveikinime  gali dalyvauti iki 30 žmonių. 

Šeštadienio ceremonijoje dalyvauja karalienė Elžbieta II ir vaikai: princas Čarlzas su žmona Kamila, princas Haris, kurio žmona liko Amerikoje, princas Viljamas su žmona Kaite ir kiti šeimos nariai.

Atsisveikinimas su princu vyksta Vindzoro pilyje, amžinojo poilsio jis atguls Šv. Jurgio koplyčioje. Pagal laidotuvių planą, karstas su princo palaikais į Šv. Jurgio koplyčią buvo gabentas pagal princo pageidavimus modifikuotu "Land Rover" automobiliu.

Filipas bus palaidotas Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje. Tačiau po karalienės mirties jo kūnas turi būti perlaidotas Jurgio VI atminimo koplyčioje kartu su ja.

Princas Filipas Mauntbatenas gimė 1921 metų birželio 10 dieną Graikijoje. Graikijos karaliaus Jurgio I anūkas ir princo Endriu sūnus. Po to, kai 1922 metų rugsėjį princo Endriu vyresnysis brolis Konstantinas I atsisakė sosto, princo Filipo šeima buvo ištremta iš Graikijos.

Tegai:
karališkoji šeima, Jungtinė Karalystė
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Britų žiniasklaida papasakojo apie paskutines princo Filipo dienas
Paaiškėjo, kodėl Megan Markl nepanoro atsisveikinti su princu Filipu
Kol mirtis mus išskirs: paaiškėjo paskutinis princo Filipo noras
Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana sodina medžius

Lietuvos prezidentas su žmona dalyvavo medžių sodinime 

(atnaujinta 18:35 2021.04.17)
Valstybės vadovė pasakojo, kad jis su komanda vos per kelias valandas pasodino beveik dešimt tūkstančių medžių

VILNIUS, balandžio 17 – Sputnik. Šeštadienį Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir jo žmona Diana Nausėdienė dalyvavo medžių sodinime. Apie tai valstybės vadovas pranešė savo paskyroje Facebook

Pasak jo, šeštadienį jie su komanda vos per kelias valandas pasodino beveik dešimt tūkstančių medžių.

Президент Литвы Гитанас Науседа с супругой Дианой сажают деревья
Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana sodina medžius

"Yra daug prasmės sodinti mišką, po kurio laiko matyti, kaip jis auga, įsivaizduoti, kaip po jį vaikščios mūsų vaikai. Ne tik miškai, bet ir žalesni miestai daro mūsų šalį stipresnę ir atsparesnę klimato pokyčių iššūkiams", — parašė Nausėda.

Президент Литвы Гитанас Науседа с супругой Дианой сажают деревья
Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana sodina medžius

Prezidentė pakvietė Lietuvos žmones žalinti šalį. Jis pažymėjo, kad jei kiekvienas Lietuvos žmogus per metus pasodintų bent po vieną medį, po dešimt metų Lietuvos miškuose oštų kokiais 30 milijonų medžių daugiau.

Tegai:
medžiai, Lietuva
Dar šia tema
Nausėda: kiti mokslo metai turi būti kontaktiniai ir saugūs
Saugomų rūšių sąrašas sutrumpėjo: išleista nauja Lietuvos raudonoji knyga
Aplinkos ministerija sustabdė elnių medžioklę Punios šile