Astravo AE, archyvinė nuotrauka

Minskas dislokuos zenitinį raketinį pulką šalia Astravo AE

58
(atnaujinta 09:06 2018.02.15)
Gruodžio mėnesį suformuotas 1146-asis gvardijos pulkas bus dislokuotas netoli Astravo; jis aprūpintas penkiomis zenitinio raketų komplekso "Тоr-М2" baterijomis

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Baltarusijos zenitinis raketų pulkas bus dislokuotas netoli Astravo Gardino srityje, šalia Baltarusijos atominės elektrinės statybvietės, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos gynybos ministrą Andrejų Ravkovą.

Pasak ministro, gruodį buvo suformuotas 1146-asis gvardijos pulkas, kuris aprūpintas pankiomis zenitinio raketų komplekso "Тоr-М2" baterijomis.

Ravkovas priminė, kad šiais metais Baltarusija įsigis dar vieną ZRK "Tor-M2" bateriją. Ministerijos sutartis su Rusijos koncernu "Almaz-Antey" pasirašyta rudenį.

50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, kaip planuojama, turėtų pradėti veikti 2020 metais.

Praėjusią savaitę Baltarusija pasirašė su Latvijos Vyriausybe susitarimą dėl bendradarbiavimo branduolinės energijos srityje. Be to, Minskas padėkojo Latvijai už subalansuotą poziciją dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybos.

Lietuva pateikia pretenzijas Baltarusijos atominei elektrinei praktiškai nuo tos akimirkos, kai Minske  priimtas sprendimas dėl AE statybos, teigdama, kad elektrinė neva nebus pakankamai saugi. Vilnius inicijuoja elektros energijos pirkimo iš Baltarusijos AE draudimą ES.

Pernai birželį Seimas įstatymu pripažino branduolinę elektrinę, statomą Astravo rajone, keliančia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Rugsėjį Lietuvos energetikos ministerija parengė ir pateikė Vyriausybei svarstyti būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo Baltarusijoje statomos nesaugios branduolinės elektrinės, veiksmų planą. Baltarusija teigia, kad AE atitiks aukščiausius saugos standartus.

2018-ųjų sausį Lietuvos institucijų darbo grupė peržiūrėjo Baltarusijos atominės elektrinės streso testų ataskaitą ir suformulavo daugiau kaip šimtą pastabų ir klausimų dėl šios elektrinės, statomos Astrave, atsparumo ekstremalių reiškinių poveikiui.

58
Tegai:
atominė elėktrinė (AE), Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (284)
Dar šia tema
Baltarusija padėkojo Latvijai už poziciją dėl Astravo AE
Minskas siūlo Vilniui naujas derybas dėl Astravo AE
Lietuvos pozicija dėl Astravo elektrinės: saugumas ar politika?
Energetikos institutas: konsultacijos dėl Astravo AE buvo suderintos su URM
Žiniasklaida: Lietuvos mokslininkai konsultuoja baltarusius dėl Astravo AE