Alina Zagitova, nuotrauka iš įvykio vietos

Naujas Rusijos pasaulio rekordas: Zagitova įveikė Medvedevos rezultatą

55
(atnaujinta 11:50 2018.02.21)
Gerbėjams nespėjus atsidžiaugti nauju Rusijos čiuožėjos Jevgenijos Medvedevos pasaulio rekordu, jį viršijo Alina Zagitova

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Rusijos čiuožėjos pasiekė du pasaulio rekordus Pjongčango olimpinėse žaidynėse.

Iš pradžių Jevgenija Medvedeva puikiai pasirodė pavieniame čiuožime ir pagerino savo pasaulio rekordą, gaudama 81.61 taškų, tačiau vos po kelių minučių šį rekordą viršijo jos kolegė Alina Zagitova, kuri gavo 82.92 taškus ir tapo naujojo pasaulio rekordo savininke.

Po trumposios programos Pjongčango olimpinėse žaidynėse Jevgenija Medvedeva ir Alina Zagitova užima atitinkamai pirmą ir antrą vietas. Jų galimybės gauti olimpinį auksą yra labai didelės. Trečią vietą užima kanadietė Kaetlyn Osmond (78,87).

55
Tegai:
Jevgenija Medvedeva, Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės, Alina Zagitova
Ledo ritulys, archyvinė nuotrauka

Lietuva paskelbė esanti pasirengusi surengti pasaulio ledo ritulio taurę kartu su Latvija 

(atnaujinta 08:30 2021.01.20)
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė pabrėžė, kad tokia galimybė yra ir dar anksčiau Vilnius pasiūlė savo pagalbą Rygai

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Lietuva yra pasirengusi prisijungti prie Latvijos rengiant 2021 metų Ledo ritulio pasaulio čempionatą, sakė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, praneša agentūra TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

Anot jos, surengti kai kurias rungtynes šalyje įmanoma. Kol kas ši iniciatyva diskutuojama ir analizuojama. Ministras teigė, kad Vilnius savo pagalbą Rygai siūlė ir anksčiau, kai kilo klausimų dėl čempionato organizavimo.

Šiugždinienė informavo, kad Lietuvos valdžia ketina dar kartą pateikti pasiūlymą Latvijai.

Pirmadienį tapo žinoma, kad Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) atmetė galimybę Minske galimybę surengti pasaulio ledo ritulio čempionatą 2021 metais. Kaip anksčiau sakė organizacijos prezidentas Rene Faselis, kažkas darė spaudimą rėmėjams, kad jie atsisakytų remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti 2021 metų gegužės 21 — birželio 6 dienomis Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė Baltarusijos valdžios institucijų taikyti tarptautines sankcijas, įskaitant inicijuoti boikotą ar atšaukti pasaulio ledo ritulio čempionatą Minske ir siųsti atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
ledo ritulys
Koronavirusas

PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi

(atnaujinta 22:08 2021.01.19)
Organizacijos atstovės spaudai teigimu, prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti nuo viruso

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.

Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje